Nemačka poslala Janisa kući: Šampion sveta će se boriti za medalju i na Olimpijskim igrama!

S. I.
S. I.

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Ubedljva poslednja deonica!

Košarkaška reprezentacija Nemačke plasirala se u polufinale Olimpijskih igara pošto je u prvom meču četvrtine finala porazila Grčku sa 76:63 i tako opravdala učinak iz grupne faze.

Meč je bio pun turbulencija, pošto je Grčka u prvoj deonici meč započela sa 16:4, a rivala zaustavila na jedanaest poena nakon prvih deset minuta.

Već do poluvremena situacija je bila daleko drugačija, topili su Nemci minus, dok ga konačno nisu istopili i izjednačili na 36:36. Da nisu slučajno šampioni sveta dokazali su u narednom periodu i od druge polovine trećeg kvartala konstantno su bili u plusu.

Ukupnom serijom od 20:7 odlepili su se od protivnika i u poslednjem minutu čak došli i do maksimalnih plus petnaest.

Franc Vagner je meč završio sa 18 poena, Denis Šruder je dodao 13 i 7 asistencija, dok je Johanes Timan dodao 10 i 6 skokova. Na drugoj strani je Janis Adetokumbo dao 22, Tomas Vokap dodao 12, dok je 10 i 8 skokova imao Kostas Papanikolau.

Nemačka će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Francuska - Kanada.