Najveći šok na OI: Svetska šampionka eliminisana već u kvalifikacijama!

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Ovo niko nije očekivao

Veliki šok na Olimpijskim igrama priredila nam je britanska atletičarka Moli Koderi. Ona je eliminisana u kvalifikacijama za finale skoka s motkom na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. godine.

Koderi kao svetska dvoranska šampionka, koja je postavila britanski rekord od 4.92m u junu, nije uspela da preskoči visinu od 4.55m na "Stad de Frans".

Nakon što je završila takmičenje Koderi se zahvalila svim na podršci i emotivno je ispratila svoj neuspeh. Ova 24-godišnjakinja je bila prognozirana za dobar nastup na Igrama nakon uspešne godine tokom koje je zabeležila devet ličnih rekorda.

Takođe, ona je osvojila bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u junu i završila peto na prošlogodišnjem Svetskom prvenstvu. To ipak nije bilo dovoljno za finale u Parizu.