Vaterpolo reprezentacija Srbije Foto: AP Photo/Luca Bruno

Srbija ubedljivo poražena od Mađara: Delfini četvrti u grupi B, poznati su potencijalni rivali u četvrtfinalu

S. I.
S. P. S. I.

≫
  • 0

Vaterpolo reprezentacija Srbije odigrala je poslednji meč grupne faze Olimpijskih igara protiv reprezentacije Mađarske, a pobednik ovog meča bili su naši rivali rezultatom 17:13.

Meč je počeo veoma sporo, timovi su napadali prvih par minuta, međutim odbrane su bile jače, golmani su radili strašan posao.

Međutim, Srbija je krenula dobro, dva vezana pogotka su nam dala ranu prednost.

To nije bilo dugog daha, pa su Mađari vezali 4 gola, što je odmah vratilo Mađare u igru.

Igralo se u naletima, a na poluvremenu Srbija je primila pogodak preko celog terena i tako umesto jednim golom zaostatka, na pauzu otišla sa dva gola razlike.

Drugo poluvreme je već bila druga priča, Delfini su bili dosta neubedljivi, nisu uspevali da priđu.

Jednim delom poslednje četvrtine postojala je nada, međutim, to je bilo kratkog daha, pošto smo stali na četiri poena zastatka.

Na kraju će Srbija biti četvrtoplasirana, a Mađari trećeplasirani u našoj grupi B, pa sada čekamo rivala iz grupe A, prvoplasirani tim.

Potencijalni rivali mogu da budu ili Hrvatska ili Italija, čeka se ishod narednih mečeva.

Najnovije
13:10

8. minut (4QT) Srbija - Mađarska 13:17

Kraj. Srbija gubi ovu utakmicu, biće četvrtoplasirana.

13:09

7. minut (4QT) Srbija - Mađarska 13:17

Srbija napada sa igračem više, ali promašuje, a onda i faul u napadu, tako da će posed biti za Mađare.

Promašuju Mađari još jedan pokušaj, ali Srbija potom gubi loptu.

13:07

6. minut (4QT) Srbija - Mađarska 13:17

Postižu brzi pogodak Mađari, razlika raste i deluje da je to to, da će Srbija kao četvrtoplasirana ići dalje.

Sa peterca je precizan Ćuk. Četiri poena zaostatka.

13:04

5. minut (4QT) Srbija - Mađarska 12:16

Brani Jakšić na golu! Srbija sada napada! 3:38 je ostalo do kraja i možemo da napadamo.

Međutim, dodbra odbrana Mađara, lopta je iša ka Vicu, ali ukradena je.

13:03

4. minut (4QT) Srbija - Mađarska 12:16

Mađari gube napad, Srbija ponovo može da spusti razliku.

Kakav projektil! Srbija postiže pogodak, i dalje se nadamo preokretu!

13:01

3. minut (4QT) Srbija - Mađarska 11:16

Mađari ponovo postižu pogodak, Delfini ne uspevaju nikako da spuste tih šest poena razlike.

Sada lep pogodak sa desnog krila za Delfine. Dedović je bio strelac.

12:59

2. minut (4QT) Srbija - Mađarska 10:15

Prvi napad, Varga neprecizan, Srbija se odbranila.

Strahinja Rašović pokušava sa distance, ali promašuje.

Isteklo je vreme za Mađarski napad, Srbija mora da napada brže.

Pogodak Jakšića sada iz igrača više, ovo je njegovi deseti pogodak.

12:53

8. minut (3QT) Srbija - Mađarska 9:15

Petar Jakšić je isključen na 20 sekudni. Mađari to ponovo koriste i postižu novi pogodak.

Potopljena lopta, propada napad Srbije. Brz šut Mađara, ali neće se važiti. To je kraj treće četvrtine.

12:50

7. minut (3QT) Srbija - Mađarska 9:14

Novi kontranapad Mađara i novi pogodak. Prednost Mađara raste.

Prelep napad preko centra i Vico postiže novi pogodak, Srbija se sada dosta oslanja na njega.

12:48

6. minut (3QT) Srbija - Mađarska 8:13

Propada još jedan napad Srbije, ali propada i Mađarima.

Krade Srbija loptu i kreće u kontranapad. Igraće se ipak poziciono.

Neprecizno. Još jedna odbrana golmana Mađarske.

12:46

5. minut (3QT) Srbija - Mađarska 8:13

Odbranila se Srbija, Jakšić u kontranapadu do Mandića i ide pogodak!

Novi tajmaut, sada su ga pozvali Mađari.

Novi napad Mađara i novi pogodak. Najbolje izdanje Mađara do sada na Olimpijskim igrama, igraju neverovatno.

12:43

4. minut (3QT) Srbija - Mađarska 7:12

Srbija je tražila tajmaut kako bi skupila redove.

Srbija gubi novu loptu, Rašović je hteo da doda loptu, ali iskliznula je lopta saigraču iz ruke.

12:41

3. minut (3QT) Srbija - Mađarska 7:12

Vico je izbacio iz igre igrača Mađarske, sada imamo igrača više.

Ćuk šutira, ali pogađa odbranu u ruku. Štata!

Lopta ipak ostaje u našem posedu, ali ne zadugo, Rašović nije bio precizan.

Srbija prima novi gol, šteta.

12:39

2. minut (3QT) Srbija - Mađarska 7:11

Brz pogodak Mađarske odmah na otvaranju treće četvrtine. To je već značajnija prednost rivala.

Nastavljaju Mađari da igraju veoma jako, sada preko centra, koji spušta loptu, postižu novi pogodak.

Četiri gola zaostatka imamo, ovo je za sada veoma loše otvaranje.

12:33

8. minut (2QT) Srbija - Mađarska 7:9

Srbija ima igrača manje, a onda to koristi Zalanki i zatresao je našu mrežu za novu prednost.

Ostalo je još malo do poluvremena.

Težak pokušaj loba Mandića, ali nije uspeo da vidi Jakšića koji je imao bolju poziciju. Šteta.

Uf, kakav gol, Srbija je sa celog terena greškom golmana primila pogodak. Šteta.

12:30

7. minut (2QT) Srbija - Mađarska 7:7

Ide kontranapad Srbije! Iz Mišovićeve ruke lopta dolazi do Strahinje Rašovića i ide izjednačenje!

Veteran Mađarske, Varga šutira potpuno ni od kuda. Kakav gol...

Novi faul nezaustavljivog Vica, sada nije peterac, već igrač više.

Prečka je bila, pa odbitak do nas i Mandić postiže prvi pogodak iz igrača više. Ponovo je nerešeno.

12:26

6. minut (2QT) Srbija - Mađarska 5:6

Vico fauliran, još jednom uspeva da donese puno našem timu. Fekete je levom rukom faulira vica.

Mandić sa peterca šutira i nastavlja da pogađa! Pet penala je na turniru izveo, pet puta je bio precizan! Bravo Dušane!

12:25

5. minut (2QT) Srbija - Mađarska 4:6

Neverovatno šta pogađaju Mađari u ovim trenucima, Nađ šutira iz prve i pogađa.

Okrenuli su nas Mađari sada, igra se u naletima. Ponovo izgubljena lopta, neverovatno...

Nova kontra Mađara iz koje postižu novi gol. Vezali su četiri pogotka i sada je potpuni pad u igri Srbije.

12:22

4. minut (2QT) Srbija - Mađarska 4:4

Šutira ponovo Mađarska, ali ovog puta pored leve stative, dosta sreće za naš tim.

Vraća se Vico na poziciju centra da vrati potrebnu sigurnost.

Slab šut naših momaka i Vogel hvata tu loptu. Mandić je morao ovo bolje da izvede.

12:21

3. minut (2QT) Srbija - Mađarska 4:4

Još jedan isti napad i opet izgubljena lopta. Ubović nije odradio dobar posao na centru.

Faul u napadu Mađara i sada moramo iskoristiti šansu.

Umalo ponovo izgubljena lopta. Međutim već sledećom prilikom smo izgubili posed.

Dosta problema i u napadu i u odbrani.

12:19

1. minut (2QT) Srbija - Mađarska 4:4

Neverovatno, kakav prvi pogodak Mađara u drugoj četvrtini... Fekete postiže pogodak.

Gubimo sada loptu, loše dodavanje na centra i imaće Mađari novi napad.

To Mađđari sada koriste, ispalio je projektil ka golu reprezentativac Mađarske Zalanki.

12:15

8. minut (1QT) Srbija - Mađarska 4:2

Vico je pokušao da uputi loptu ka golu, ali bez uspeha. Odmah je bio kontra faul Mađara i Srbije će imati novi napad.

Igrač više za Srbiju u istom napadu i pogodak! Nemanja Vico postiže pogodak! Odlična prva četvrtina Srbije!

Mađari ne znaju šta ih je snašlo.

Brani Filipović i Srbija vodi 4:2 u prvoj četvrtini!

12:13

7. minut (1QT) Srbija - Mađarska 3:2

Naša prednost nije dugo potrajala, Jakšić je malo lošije odigrao odbranu i Vamoš pronalazi put do naše mreže.

Iskoristili su igrača više.

Srbija sada ima dva igrača više i Mandić koristi to! Bravo Mandiću!

Sledeći napad je Srbija ostala sa igračem manje, sada odbrana mora brže da se kreće.

Mađari su primili loptu u prostoru od dva metara i Srbija osvaja loptu nazad odlukom sudije.

12:10

6. minut (1QT) Srbija - Mađarska 2:1

Gube Mađari posed, faul u napadu. Ovo je prilika za naš tim.

Ćuk nastavlja! Bravo Miloše! Novi gol, ponovo savladan golman Mađara.

Preokret Srbije sa 0:1, postigli smo dva vezana pogotka i vodimo šest minuta po startu meča.

12:08

5. minut (1QT) Srbija - Mađarska 1:1

Mađari prvi imaju isključenog igrača, 20 sekundi ćemo imati igrača više.

Vogel je napravio još jednu odbranu, za sada ih ima četiri.

Ćuk postiže prvi gol! Nerešeno je.

12:06

4. minut (1QT) Srbija - Mađarska 0:1

Mađarska ima prvi kontranapad i 1na1 sa golmanom. Strelac je Fekete, igrač Ferencvaroša.

12:05

3. minut (1QT) Srbija - Mađarska 0:0

Na obe strane gledamo nepreciznost u šutu. Takođe oba golmana rade odličan posao.

Isto Filipović nastavlja odličnom partijom.