Srbija odbojkašice Olimpijada Foto: Tanjug/AP

Srbija i pored poraza od Kine prošla dalje: Izabranice Đovanija Gvidetija izgubile posle preokreta

L. I.
L. I.

≫
  • 0

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Kine sa 3:1 u setovima (25:21, 20:25, 22:25 25:27), u okviru 3. kola grupne faze Olimpijskih igrara.

Izabranice Đovanija Gvidetija su ovom porazom zakomplikovale plasman na tabeli.

Prvi set protekao je u prilično izjednačenoj borbi, da bi se u finišu bolje snašla naša selekcija. Srbiju je u vođstvu održavala Tijana Bošković, koja je u ovom periodu igre imala 10 poena.

Pri rezultatu 22:21, Maja Aleksić odlično servira, da bi nam odlučujući poen donela Bojana Milenković.

U drugom setu Kina je krenula silovito i povela sa 3:0, a nakon toga usledila serija naše selekcije. Ipak, prijem je izabranice Đovanija Gvidetija koštao rezultata u ovom setu. Na semaforu je stajalo 19:17 posle poena Maje Ognjenović i Tijane Bošković, selektor Kine traži tajm-aut, a posle toga usledila je serija našeg rivala koji je ovaj period igre rešio u svoju korist rezultatom 25:20.

Selekcija naše zemlje jeu trećem setu napravila dva brza poena u finišu, prišla na 22:21, ali ponovo je ova igra nerava pripala Kineskinjama.

Tokom poslednjeg odlučujućeg seta Kineskinje su imale vođstvo od 20:15, da bi nakon toga posle kuvanja Bojane Drče naša selekcija došla do poena zaostatka, ali tada je azijska selekcija napravila seriju i zabeležila pobedu.

Li Jingli je sa 26 poena predvodila Kinu do pobede, Ksijangju Gong je osvojila 20 poena, a Vang Juanjuan 11. Tijana Bošković je sa 36 poena bila najbolja poenterka utakmice, Maja Aleksić je imala osam poena, a Mina Popović šest.

Srbija je takmičenje u grupi A okončala sa pobedom nad Francuskom i porazima od Sjedinjenih Američkih Država i Kine.

Uprkos porazu, naša selekcija se plasirala u četvrtfinale Igara kao jedna od dve najbolje trećeplasirane ekipe. Ime rivalki Srpkinje će saznati po okončanju grupne faze i meča Brazil - Poljska u grupi B.

Činjenice

• Odbojkašice Srbije igraju od 17 časova protiv selekcije Kine u 3. kolu Olimpijskih igara
  • Srbija je u prvom kolu pobedila Francusku sa 3:0, zatim je usledio poraz od SAD 3:2
  • Bitna vest je to da su odbojkašice veš obezbedile prolaz dalje, samo je pitanje hoće li biti prve, druge ili treće u grupi
Najnovije
17:18

Srbija - Kina 1:3 (25:21, 20:25, 22:25, 25:27)

Srbija - Kina 1:0 (25:21, 20:25, 22:25, )

Rezultat meča možete pratiti u ovom odeljku.

18:59

IV Set - Srbija - Kina 25:27 - Kraj susreta!

Kina je pobedila i obezbedila prvo mesto u grupi.

18:32

IV Set - Srbija - Kina 6:6 - Poentira Sara Lozo

Stiže naša selekcija do dva uzastopna poena preko Sare Lozo i Maje Aleksić. Ponovo je nerešeno.

18:24

III Set - Srbija - Kina 22:25 - Kineskinje osvajaju treći set

Naš rival je u presudnim trenucima seta uspeo da napravi seriju 10:3 i tako okrene rezultat u svoju korist.

18:19

III Set - Srbija - Kina 19:22 - Kineskinje na pragu osvajanja trećeg seta

Nastavlja se serija Kine. Naš rival stigao je do pet poena prednosti u trećem setu, da bi poenima naleti rivala prekinula Bjanka Buša.

18:12

III Set - Srbija - Kina 15:16 - Lomi se rezultat u trećem setu

Velika borba u trećem setu. Prvo je Tijana Bošković pogrešila pri servisu, da bi Li kuvanjem donela vođstvo svojoj selekciji.

18:07

III Set - Srbija - Kina 12:10 - Nastavlja naš tim u istom ritmu

Osvaja poen naša selekcija preko Tijane Bošković koja već sada ima 20 poena, potom Kineskinje smečuju u aut, pa je opet +2 za nas

18:03

III Set - Srbija - Kina 7:7 - Ne prolazi Tijana Bošković

Pokušala je naša odbojkašica da smečuje, ali ju je dočekao trojni blok i zaustavio njen pokušaj.

17:58

III Set - Srbija - Kina 2:4 - Bravo!

Mnogo bolje deluje Srbija u ovim trenucima. Vredne poene osvaja Sara Lozo.

17:52

II Set - Srbija - Kina 20:25 -Kineskinje uspevaju da izjednače rezultat u setovima

Sigurna igra našeg rivala, osvojili su četiri vezana poena i rutinski priveli set kraju. Očekuje nas velika borba.

17:49

II Set - Srbija - Kina 18:21 - Reaguju Kineskinje posle tajm-auta

Naš rival reagovao je posle serije naše selekcije, te je osvojio tri uzastopna poena i nalazi se nadomak osvajanja drugog seta.

17:46

II Set - Srbija - Kina 17:19 - Smanjuje prednost rivala Maja Ognjenović

Odlično se snašla na mreži naša odbojkašica i smečom donela bitan poen.

Odmah potom i Tijana Bošković osvaja bitne poene, serija naše reprezentacije koja tera selektora Kine na tajm-aut.

17:44

II Set - Srbija - Kina 14:18 - Greši Tijana Bošković

Kina sada ima osetniju prednost. Pokušala je Tijana Bošković, ali njen smeč odlazi van terena

17:42

II Set - Srbija - Kina 13:15 - Ponovo serija Kineskinja

Činilo se da naša selekcija diktira tempo i da će rutinski privesti kraju i treći set, ali Kina pravi seriju i ponovo ima dva poena prednosti.

17:39

II Set - Srbija - Kina 11:10 - Prezuima vođstvo naša selekcija!

Odličan napad Srbije! Maja Aleksić je odvukla rivalke na drugu stranu, da bi poene osvojila Tijana Bošković

17:33

II Set - Srbija - Kina 3:5 - Kineskinje bolje otvaraju drugi set

Naš rival je mnogo bolje otvorio ovaj period meča. Osvojio je tri uzastopna laka poena, naše odbojkašice su uspele da ekspresno odgovore preko Bjanke Buše i Tijane Bošković, ali je opet Kina napravila novu seriju.

17:26

I Set - Srbija - Kina - 25:21 - Naša selekcija osvaja prvi set!

Ma, bravo! Naša selekcija dolazi do vođstva od 1:0 u setovima. Poslednji poen u prvom setu osvojila je Bojana Milenković.

17:23

I Set - Srbija - Kina - 22:21 - Raste napetost u prvom setu

Igra se poen za poen u ovim trenucima. Kineskinje su se vratile iz minusa i pripretile.

17:17

I Set - Srbija - Kina - 17:15 - Bravo, devojke!

Naša selekcija je zaigrala znatno bolje i povela u prvom setu sa dva poena prednosti.

16:40

Dobrodošli u live blog

Dobar dan i dobrodošli u live blog Telegraf Sporta posvećen utakmici između odbojkašica Srbije i Kine u 3. kolu Olimpijskih igara koja je, ujedno, i borba za što bolji plasman.