Strahinja Stojačić Foto: Belga / ddp USA / Profimedia

Basketaši Srbije posle drame jači od Francuza, prekida i pljuska! Majstorović dvojkama "rešio" domaćina OI

S. G.
S. G.

≫
  • 1

Reprezentativci Srbije u basketu 3x3 upisali su novu pobedu na Olimpijskim igrama pošto su u meču 4. kola pobedili domaćina Francusku 19:16.

Od starta meča Srbija je povela dvojkom, ali su Francuzi izjednačili i vodili. Meč je obilovao uzbuđenjima i čestim promenama, a igrači su se borili za svaku loptu. U 7. minutu, rezultat je bio 10:9 kada je Rembo iz Francuske dobio faul i iskoristio jedno bacanje za vođstvo Francuske. Ipak, Stojačić je prošao do koša i zakucao i tako

Posle dosta "muke" Srbija je povela sa 13:10 u 8. minutu kada je Majstorović pogodio trojku, ali je ubrzo kiša prekinula meč.

Ogroman pljusak u Parizu iznenadio je domaćina i organizatore, pa je teren pokriven i igrači su se povukli pored terena čekajući odluku organizatora.

Meč je nastavljen, a ponovo je Majstorovićč bio taj koji je dovjkama čuvao prednost Srbije. Na kraju, Orlovi dolaze do 19:16 i velike pobede.

Srbija je u prvom kolu pobedila selekciju SAD rezultatom 22:14, a potom je poražena od Kine (15:21).

Basketaši Srbije sada imaju skor 3-1, u petom kolu igraju sutra protiv Letonije od 19.05, a u šestom kolu, samo tri sata kasnije, protiv Poljske.

23:28

10. minut, SRBIJA - FRANCUSKA : 17:15

Vodi Srbija na minut do kraja! Majstorović izlazi van terena. Kakva drama. Francuzi imaju napad i dolaze do poena.

23:26

9. minut, SRBIJA - FRANCUSKA : 17:14

Francuzi postižu dvojku. Majstorović vraća dvojku!

23:23

Organizator je odlučio da se meč nastavi večeras

Rezultat je 13:10 za Srbiju, a meč bi trebalo da se nastavi u narednih pet minuta.

23:12

Čeka se odluka organizatora!

Još uvek nije poznato da li će se meč nastaviti. Kiša lije, a igrači čekaju pored terena.

22:54

Pljušti kiša u Parizu! prekinut je meč!

Ogroman pljusak u Parizu iznenadio je domaćina. Kako se meč igra na otvorenom, odmah je prekinut, teren je pokriven, a basketaši pored terena čekaju da se duel nastavi.

22:51

Nastavljen je meč - 8. minut, SRBIJA - FRANCUSKA : 14:10

Novi koš za Srbiju!

22:49

7. minut, SRBIJA - FRANCUSKA : 10:10

Sada se Rembo gura i dobija faul. Čvrst basket u Parizu. Sada Žil Rembo izvodi dva bacanja. Prvo ne koristi, ali koristi drugo za vođstvo Francuske. Ipak, Stojačić prolazi do koša i zakucava.

22:49

7. minut, SRBIJA - FRANCUSKA : 9:9

Faul u korist Srbije. Dva slobodna bacanja ima Mihajlo Vasić. Oba koristi. Ponovo je nerešeno.

22:47

6. minut, SRBIJA - FRANCUSKA : 7:9

Francuska ima tri koša prednosti. Vasić uspeva da smanji rezultat.

22:45

5. minut, SRBIJA - FRANCUSKA : 5:6

Brani se Srbija. Stojačić dodaje do Brnakovića za 5:5. Novi napad sada za Srbiju. Stojačić se podiže za dva poena, ali nije precizan. Umesot vođstva Srbije,. Veržija na isteku napada pogađa za 6:5.

22:44

4. minut, SRBIJA - FRANCUSKA : 4:5

Poklušali su Orlovi da udvoje basketaša Francuske, Rembo se izvukao iz bloka i postuiže koš za vođestvo. Na drugoj strani Branković postiže koš za izjednačenje. Igra se brzo, Francuska ponovo vodi, a onda pravi faul i pravi šesti faul.

22:42

4. minut, SRBIJA - FRANCUSKA : 3:3

Srbija je u bonusu. Nerešeno je. Tajm-aut za Orlove. Veliki broj faulova na meču.

22:40

3. minut, SRBIJA - FRANCUSKA : 2:3

Srbija ne koristi nekoliko pokušaja za dva poena. Sada je Rambo fauliran. Majstorović pravi četvrti prekršaj. Potom, Desolije je fauliran. Branković ga šalje na liniju za slobodna bacanja. Nerešeno je. Potom Francuzi upisuju poen za vođstvo.

22:39

3. minut, SRBIJA - FRANCUSKA : 2:2

22:38

2. minut, SRBIJA - FRANCUSKA : 2:1

Domaćin pravi faul u napadu. Ponovo Srbija ima napad. vasiću je dosuđen faul zbog nepropisno postavljenog bloka. Francuzi dolaze do prvog poena.

22:37

1. minut, SRBIJA - FRANCUSKA : 2:0

Prvi napad ima Francuska, ali ga ne koristi. Srbija ne koristi šut za dva poena, ali Branković stiže do lopte. Ne koriste orlovi novi napad, ali se dobro brane i Srbija kreće u novi napad. Dvojka Majstorovića!