Šok! Kasper Rud ispao sa Olimpijskih igara: Ovo će biti rival Alkaraza u polufinalu

S. P.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Najbolji na šljaci nije uspeo...

Kanadski teniser Feliks Ože-Aljasim je uspeo da postigne nešto što niko nije očekivao da će uspeti. Savladao je Kaspera Ruda u četvrtfinalu rezultatom 2:1 u setovima i uspeo da se plasira u polufinale.

Na zaprepašćenje svih prisutnih Rud je, kao jedan od najboljih tenisera na šljaci, ispustio prvi set, a Feliks ga je savladao rezultatom 6:4 u prvom setu.

Drugi set je bio nešto drugačija priča, pošto su teniseri uspeli da dođu do taj-brejka, gde se Rud borio za živu glavu, a Feliks nije želeo da posustane.

Na rezultatu 5:5 u taj-brejku Feliks je osvojio novi poen na svoj servis, da bi Rud imao priliku da vrati svojim servisom.

Rud je uspeo to da uradi, osvojio je poen i na minut pauze je otišao sa nadom da ostaje u Parizu.

Dalje je uspeo da osvoji poen, a Feliks je imao veliki pritisak na sebi da servisom ostane u igri, što je i uspeo. Neverovatan meč smo gledali u tim momentima.

Usledila su dva vezana poena Kaspera Ruda, koji je uspeo da se održi i slavi u drugom setu ovog meča.

Feliks je u trećem setu uspeo da već u drugom gemu napravi brejk i tako je imao veliki zalog za nastavak seta. Na kraju je slavio rezultatom 6:3.

Feliks će u narednom meču da se susretne sa Alkarazom, a meč se igra 2. avgusta.