Srbija, Australija, vaterpolo Foto: Tanjug/AP

Novi poraz vaterpolista Srbije na OI: Žaliće Delfini za onom šansom sa igračem više, visi borba za medalju

M. M.
M. M.

≫
  • 4

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Španije u 3. kolu Olimpijskih igara rezultatom 15:11, te Delfinima sada sledi "pakao" u poslednja dva kola ukoliko žele u četvrtfinale!

Duel aktuelnog olimpijskog i evropskog šampiona rešen je verovatno na početku poslednje četvrtine, kada Delfini nisu iskoristili igrača više na šest minuta do kraja, pri rezultatu 10:9 za Špance, a rival je to kaznio već u narednom napadu i otišao na +2 (11:9).

Iako se Srbija dva puta vratila posle -3, sa 3:6 došli su na 6:6 i sa 6:9 na 9:10, ali ovoga puta Delfini nisu imali snage. Pogotovo kada je Granades na pet minuta do kraja pogodio za 12:9.

Žaliće Srbija dugo za tom prilikom u kojoj je, posle tajm-auta Uroša Stevanovića, udarac Strahinje Rašovića sa levog krila izblokiran. Da je pogodio za 10:10, ko zna šta bi bilo do kraja... Kao i na tri minuta do kraja kada je Perone iskoristio grešku Delfina i u kontranapadu pogodio. Umesto potencijalnih 12:11, na semaforu je stajalo 13:10 za rivala.

Ipak, trebalo bi pohvaliti srpski tim ovoga puta. Bili su na ivici da iznenade evropskog prvaka posle bruke od Austraije (8:3) i mršave pobede protiv Japana (16:15). Sada su ostala još dva duela za Delfine: protiv domaćina Francuske i Mađarske.

Vaterpolo prvenstvo četvrtfinale Srbija Hrvatska Foto: Vaterpolo savez Srbije/MTB Photo/Marcel ter Bals

Odlično je Srbija stajala u odbranu u prvih 15 minuta, gubili smo posle prve deonice rezultatom 4:3 - i to posle gola Španaca u poslednjih pola minuta. Slično smo videli i u drugoj deonici, jer je Furija na sedam sekundi do kraja poluvremena dala gol za 7:6.

Pobeda protiv Francuske u subotu je imperativ, borba za medalju i te kako visi, a ukoliko žele u četvrtfinale Delfini će morati da zapnu u odbrani više nego inače.

Dušan Mandić je sa četiri gola bio najefikasniji u srpskom timu, dok su po dva gola dali Miloš Ćuk, Nikola Jakšić i Nemanja Ubović. U strelce se jedino još upisao Nikola Dedović. Golman Radoslav Filipović odbranio je samo četiri šuta.

S druge strane, čuvar mreže Španaca Eduardo Lorio zaustavio je 11 udaraca Delfina. Alvaro Granados dao je četiri gola, dok je kapiten Felipe Perone iz tri pokušaja pogodio tri puta.

Najnovije
13:21

KRAJ: Srbija je poražena od Španije, visi borba za medalju

Srbija posle tri kola ima dva poraza i pobedu, slede mečevi sa Francuskom i Mađarskom!

13:17

6' Srbija - Španija 11:14 (IV četvrtina)

Granados daje novi gol za Španiju, opet je +3 za Furiju!

13:14

5' Srbija - Španija 10:13 (IV četvrtina)

Uh, kakva greška Srbije. Kontranapad Furije i gol Peronea.

13:08

3' Srbija - Španija 9:12 (IV četvrtina)

Da li je ovo kraj? Španija preko Granadosa opet pogađa i ima +3.

13:05

2' Srbija - Španija 9:11 (IV četvrtina)

Stiže kazna, Španija ima dva gola viška. Sanahuja je strelac.

13:04

2' Srbija - Španija 9:10 (IV četvrtina)

Igrač više za Srbiju, selektor Stevanović je tražio tajm-aut, a šut Strahinje Rašovića je izblokiran.

12:56

8' Srbija - Španija 9:10 (III četvrtina)

Imaćemo dramu u poslednjoj četvrtini, Srija je ponovo smanjila prednost Furije. Mogli smo možda i do nerešenog rezultata...

12:53

6' Srbija - Španija 9:10 (III četvrtina)

GOLLL! Mandić je strelac preko dve blokade, to se ne brani.

12:48

3' Srbija - Španija 7:10 (III četvrtina)

Novi gol Mandića, smanjila je Srbija nakratko jer je Granados vrlo brzo odveo Furiju na +3.

12:45

Srbija - Španija 6:9 (III četvrtina)

Srbija je promašila zicer, Španci nisu penal i posle gola Granadosa Furija opet ide na +3.

12:42

1' Srbija - Španija 6:8 (III četvrtina)

Opet +2 za Furiju, perone je pogodio sa igračem više.

12:37

8' Srbija - Španija 6:7 (II četvrtina)

Španci vode na poluvremenu, Munariz je pogodio na sedam sekudni do kraja. Ipak, vredi pomenuti da je srpski tim odigrao sjajno poluvreme i i dalje je u igri.

12:35

7' Srbija - Španija 6:6 (II četvrtina)

Egal Srbije i Španije, Ćuk je pogodio peterac i nastavios eriju 3:0 Delfina.

12:33

6' Srbija - Španija 5:6 (II četvrtina)

Uf, kakav gol Mandića! Bomba s druge strane, sa pozicije koja nije njegova. Nisu Španci ni videli loptu.

12:29

4' Srbija - Španija 4:6 (II četvrtina)

Evo gola Srbije, Jakšić je strelac po drugi put na meču. Sa igračem više.

12:28

3' Srbija - Španija 3:6 (II četvrtina)

Novi gol za Špance iz daljine, Munariz vodi Furiju na +3. Prethodno su Delfini promašili sa igračem više, tačnije nisu stigli ni da šutiraju.

12:26

2' Srbija - Španija 3:5 (II četvrtina)

Granados je pogodio stativu u prvom napadu Furije u 2. četvrtini, dok ni Strahinja Rašović na drugoj strani nije bio precizan. Na kraju, dva igrača više za Špance i odbrana Filipovića prvi put, ne i u narednom napadu kada je Famera bio precizan.

12:20

8' Srbija - Španija 3:4 (I četvrtfina)

Isključenje Ranđelovića i gol Sanauhe za kraj prve deonice. Vode Španci minimalno.

12:19

8' Srbija - Španija 3:3 (I četvrtina)

Evo odgovora Srbije, Ubović je izjednačio na pola minuta do kraja.

12:19

8' Srbija - Španija 2:3 (I četvrtina)

Kabanjas pogađa za Špance na 40 sekundi do kraja prve deonice. Projektil iz daljine.

12:15

5' Srbija - Španija 2:2

Srbija je opet izjednačila, posle gola Ćuka. Prethodno je Lara Biel bio precizan.

12:13

4' Srbija - Španija 1:1

Izjednačio je Jakšić sjanim udarcem sa distance, posle igrača više. Ubović se prethodno izborio za prednost u bazenu.

12:11

3' Srbija - Španija 0:1

Gol kapitena Peronea posle kontranapada Furije.

12:09

2' Srbija - Španija 0:0

Nema golova u prva dva minuta. Red grešaka, red dobrih odbrana Drašovića i Lorija.

12:06

Počeo je meč u Parizu!

Može li Srbija barem do boda koji će im i te kako značiti u borbi za četvrtfinale?

11:35

Delfini u teškoj situaciji

Srbija je u prethodnom kolu poražena od Australije rezultatom 8:3, što znači da će do kraja morati poprilično da se pomuči za četvrtfinale. Na ruku nam ne ide ni slaba gol-razliga protiv Japana (16:15),a  do kraja nas čekaju mečevi sa Francuskom i Mađarskom.

11:33

Dobrodošli u live blog

Poštovani čitaoci Telegraf Sporta, dobrodošli u live blog u kom ćemo zajedno ispratiti meč 3. kola olimpijskog turnira između vaterpolista Srbije i Španije - aktuelnog evropskog šampiona.