Olimpijske igre Pariz 2024 Lazar Kovačević Novak Đoković Foto: Tanjug/AP, Vaterpolo savez Srbije/MTB Photo/Marcel ter Bals

Olimpijske igre, 6. dan: Bravo, Nole! Đoković u polufinalu, dve pobede sjajnih basketaša, jači i od pljuska!

Činjenice

• Danas nas očekuje bogat dan kada su u pitanju srpski sportisti, a fokus je definitivno na Novaku Đokoviću koji od 19 časova igra četvrtfinale protiv Stefanosa Cicipasa
  • Važan meč igraju vaterpolisti protiv Španije, dok će basketaši i naveče na teren - nakon što su u drami savladali Holandiju sa 21:19
  • Strelac Lazar Kovačević je bio 8. u finalu trostava, dok je džudista Aleksandar Kukolj poražen u osmini finala
  • Srbija i dalje ima samo jednu osvojenu medalju, onu zlatnu, i trenutno se nalazimo na 23. mestu u ukupnom poretku. Kina je prva sa devet zlatnih, Amerikanci ubedljivo najviše sa 30.

Amerika dobila Belgiju u ženskoj košarci

Selekcija SAD kod žena je savladala Belgiju u grupnoj fazi u košarci - 87:74.

20:59

"Bravo, Stefane": Jednog našeg navijača oduševio gest Đokovićevog sina na Novakovom meču

Alkaraz prošao u polufinale Olimpijskih igara

Savladao je Tomija Pola u dva seta Alkaraz i prošao dalje - 6:2, 7:6.

17:52

Ilon Mask se javio zbog skandala na Olimpijskim igrama

17:51

Iga Švjontek ispala sa Olimpijskih igara

17:51

Pogledajte skandal na Olimpijskim igrama i učešće boksera nepoznatog pola u ženskom takmičenju

13:27

Delfini opet doživeli potop!

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od Španije sa 15:11.

Nakon ovog poraza Srbija je došla u veoma tešku šansu da se plasira i u nokaut fazu.

11:45

Andrej Barna definitivno bez polufinala

Slab dan za srpskog plivača na 50 metara slobodnim stilom, ostao je na 30. mestu posle dve trke, te će još pasti niže kada se i treća završi. Imao je vreme 22.19 sekundi.

11:39

Barna 5. u svojoj grupi

Srpski plivač Andrej Barna završio je na 5. mestu u svojoj kvalifikacionoj grupi trke na 50 metara slobodnim stilom. I dalje se čeka da vidimo hoće li ići u polufinale.

11:08

Pimenov i Mačković osvojili prvo mesto u B finalu na OI

Reprezentativci Srbije u veslanju Nikolaj Pimenov i Martin Mačković osvojili su prvo mesto u B finalu na Olimpijskim igrama u Parizu u disciplini dubl skul.

Mačković i Pimenov su do pobede u B finalu stigli rezultatom 6:13,85 minuta. Oni su osvojili sedmo mesto u generalnom plasmanu na OI u Parizu. Drugo mesto u B finalu osvojila je posada Francuske (6:15.28), dok je treća bila Nemačka (6:17.07).

11:02

Kukolj ispao sa OI

Srpski džudista Aleksandar Kukolj završio je takmičenje na Olimpijskim igrama nakon što je izgubio borbu od Mađara Žombora Vega!

10:47

Pogledajte neverovatan koš Stojačića za pobedu protiv Holandije

10:28

Auuuu, kakav koš za pobedu Srbije!

Strahinja Stojačić je heroj! Iz očaja je bacio loptu i pogodio je uz zvuk sirene za pobedu Srbije nad Holandijom rezultatom 21:19.

10:22

Zlato za Ekvador!

Ekvadorski atletičar Brajan Danijel Pintado osvojio je danas zlatnu medalju u brzom hodanju na 20 kilometara na Olimpijskim igrama u Parizu.

Pintado je do zlatne medalje na OI došao za jedan sat, 18 minuta i 55 sekundi. Srebrnu medalju je osvojio Brazilac Kajo Bonfim, koji je za Pintadom kasnio 14 sekundi. Bronzano odličje je pripalo Špancu Alvaru Martinu (1:19:11).

10:16

Srbija okrenula protiv Holandije

Gubili su basketaši Srbije 7:5 od Holanđana, da bi naš tim okrenuo rezultat na 12:8 posle pet minuta.

10:14

Kraj za Kovačevića!

Srpski strelac Lazar Kovačević završio je na 8. mestu u finalu trostava!

10:11

Krenuli su basketaši protiv Holandije

Holanđani vode 7:5 posle tri minuta, Srbiji treba pobeda kako bi anulirali onaj neočekivan poraz od Kine dan ranije.

09:57

Kovačević poslednji posle druge serije

Srbin nema šansu za medalju, ima 307,9 krugova, dok je prvi "iznad crte" sa 311,1. Najbolji je Jon Herman Heg sa 312.1 krugom, a slede Jukun Liju sa 311.5 i Sergij Kuliš sa 311.1.

09:45

Loš start Kovačevića

Kako sada stvari stoje, Srbija će teško osvojiti medalju u streljaštvu u trostavu. Naime, Lazar Kovačević je bio poslednji posle prve serije.

08:54

Može li Kovačević da upuca medalju?

Srpski strelac Lazar Kovačević boriće se u finalu Olimpijskih igara za postolje u disciplini 50 metara trostav ovog četvrtka zajedno sa još sedam najboljih takmičara na svetu.

U kvalifikacijama u sredu on je napravio podvig zauzevši peto mesto, a nekoliko hitaca pre kraja čak je bio i na poziciji broj jedan.