Hrvatska osvojila prvu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu! Sjajna Barbara "zablistala" u finalu

S. T.
S. T.

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Ona je u džudou u kategoriji do 70 kilograma bila bolja od Nemice

Hrvatska slavi prvu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu! Džudistkinja, Barbara Matić pobedila je u finalu kategorije do 70 kilograma kod dama, pošto je vazarijem bila bolja od Mirijam Butkerajt iz Nemačke.

Gledali smo fantastičnu borbu između Barbare Matić iz Hrvatske, koja je inače prva na svetskoj rang listi i Mirijan Butkerajt iz Nemačke, koja je osma.

Hrvatica je odmah na samom startu bacila rivalku na tatami i samo su je dve sekunde delile od ipona. Međutim, pošto je rivalku držala 18 sekundi u parteru, za to je dobila vazari.

Nakon toga se hrvatska džudistkinja fenomenalno držala i branila, tako da je na kraju odnela pobedu. Nemica jednostavno nije uspevala ni na koji način da je ugrozi.

Ovo je inače druga medalja za Hrvatsku na Olimpijskim igrama, pošto je Miran Maričić stigao do bronze u disciplini 10 metara vazdušna puška za muškarce.