Strahinja Stojačić Foto: Belga / ddp USA / Profimedia

Basketaši Srbije osvetili košarkaše: Stojačić i ekipa razbili Amere posle svemirske partije na OI u Parizu

S. G.
S. G.

≫
  • 2

Reprezentacija Srbije u basketu 3x3 upisala je prvu pobedu na Olimpijskim igrama pošto je u meču prvog kola slavila protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država 22:14.

Gubila je Srbija 11:9, ali je posle tajm-auta sve krenulo dobro po basketaše Srbije. Iz napada u napad Stojačić i drugovi su odlično kombinovali, igrali sigurno i na kraju su zasluženo slavili!

I ovoga puta, basketaši Srbije su pokazali danisu slučajno aktuelni prvaci Evrope i sveta. Tako, upravo su protiv svojih najvećih rivala demonstrirali neverovatan basket. Nije sve dobro počelo po Orlove pošto su posle uvodnog vođstvo dozvolili rivalu da se razigra i okrene rezultat u svoju korist.

Posle 11:9 za SAD, zatražen je tajm-aut, a onda su Orlovi zaigrali baš onako kako umeju. Iz napada u napad Srbija dolazi do poena, da bi na kraju pogotkom za dva poena, Stojačić stavio tačku na ovaj meč za konačnih 22:14.

Najefikasniji u timu Srbije je bio Branković sa 8 poena. Stojačić je ubacio 7, Vasić 4, Majstorović 3.

Na drugoj strani Medoks je imao 6, Fridet 4, a Beri i Trevis po 2.

Srbija sledeći meč igra ove srede, a protivnik je selekcija Kine.

Dobrodošli

Pratite meč Srbija - SAD u basketu 3x3 na Olimpijskim igrama u Parizu!

22:56

Kraj! Srbija je pobedila Amerikance!

22:54

8. minut, 18:14 - Srbija razbija Amerikance!

Medoks pogađa dvojku iz teške pozicije i smanjuje prednost Orlova!

22:53

6. minut, 14:11 - Vasić uvećava prednost!

Vasić sa bacanja donosi nove poene Srbiji. Sada Stojačić dodaje do Brankovića koji postiže novi koš!

22:49

6. minut, 13:10 - Srbija ponovo vodi!

Faul Fredeta! Kakva igra Srbije. Branković je bio pod košem i dobija dva slobodna bacanja. Basketaš Srbije koristi oba bacanja!

22:48

6. minut, 11:10 - Fenomenalni Stojačić zakucava!

Izjednačili su Amerikanci! Novi pad u igri Srbije koriste basketaši SAD, sada ponovo vode. Srbija traži tajm-aut. Kakvo zakucavanje Stojačića! Srpski basketaš dobija i faul i bacanja, ali koristi samo jedno.

22:46

6. minut, 8:9 - Vodi Srbija!

Majstorović pogađa dvojku, ali ona nije priznata. Šut basketaša Srbije je bio posle isteka vremena za napad. Sada Fredet kreće pod koš, nema pogotka. Branković postiže dvojku!

22:45

5. minut, 7:8 -

Amerikanci su imali i +3, ali Srbija smanjuje. Sada Orlovi imaju novi napad. Sudije sude obostranu ličnu grešku. KOŠ! Srbija se vratila u meč!

22:43

4. minut, 5:7 - Amerikanci vode

Kakva akcija Srbije! vasić odličan ispod koša i donosi Orlovima novo izjednačenje! Ali... Trevis uspeva da reši situaciju 1 na 1 za novo vođstvo. igra se brzo. Beri ne pogađa za dva poena, ali Amerikanci hvataju loptu i posle novog poena dolaze do +2.

22:41

4. minut, 4:5 - Rovovska borba!

Vasić dolazi do poena, prvih na meču. Majstorović sada brani napad protiv Fredeta. Srbija dolazi do izjednačenja, ali Medoks brzo uzvraća i vraća vođstvo svom timu.

22:39

3, minut, 2:4 - Ne valja!

Amerikanci imaju novi napad. Beri, pa Fredet. Amerikanci prave faul u napadu. Stojačić ne uspeva da pogodi, ali hvata loptu i gazi liniju. SAD ide u novi napad, i to preko Medoksa, koji zakucava.

22:38

2. minut, 2:3 - Opasan šut Amerikanaca

Amerikanci ne koriste šut sa distance. Sada vasić ne koristi svoj šut. Amerikanci dolaze do lopte i pogađaju dvojku!

22:36

1. minut, 2:1 - Odličan početak Srbije

Prvi napad za Srbiju! Marko Branković dolazi do prvog poena! Ali, odmah Beri uzvraća! Sada Stojačić spušta pod koš za Brankovića, a on postiže svoj drugi poen!

22:33

Počinje!

Igrači oba tima su izašli na teren! Sve je spremno za pravi basketaški spektakl!

22:29

Kakva atmosfera

Atmosfera je vrhunska, gotovo da nema slobodnog mesta na montažnom stadionu koji je napravljen na Konkordu, jednom od glavnih trgova, a koji ima kapacitet od 4.700 mesta. Dodatno je atmosferu podgrejalo to što su pre meča Srbije i Amerike igrali basketaši Francuske i Poljske koji je rešen u poslednjim trenucima posle velikog preokreta domaćina dvojkom Dusulijera za pobedu.