Srbija, Australija, vaterpolo Foto: Tanjug/AP

Bruka srpskih vaterpolista na Olimpijskim igrama: Delfini brutalno poniženi od Australije!

≫
  • 36

Ovo se nikad nije desilo, vaterpolo reprezentacija Srbije je brutalno ponižena u drugom kolu na Olimpijskim igrama u Parizu od selekcije Australije sa 8:3,  što je ujedno i prvi poraz naše selekcije od "Kengura" u istoriji!

Jasno je bilo i pre početka turnira da Srbija više nije ona velesila u vaterpolu, ali malo ko je očekivao da će se baš ovako obrukati protiv selekcije koja nikada ranije i nije slavila protiv naše selekcije.

Pred Olimpijske igre je Srbija gajila nade za eventualno medalju na Olimpijskim igrama u vaterpolu, ali, očigledno je Australija postavila svoje stvari na mesto kada se tiče naše selekcije.

Što se tiče samog meča, Srbija je veoma loše krenula. Prva deonica nije bila efikasna, Australija je tek postigla jedan gol, dok se potpuna kanonada dogodila u drugih osam minuta.

Australija je pravila akcije i postizala golove, poveli su sa ogromnih 6:0 u jednom momentu, praktično nas već tu ostavivši bez prilike da se u u meč vratimo. Dušan Mandić je dao gol pred kraj poluvremena, time je donekle probudio nadu, ali je Luk Pavilar ponovo vratio Australija na ogromnih +5.

Ipak, odmah na startu drugog poluvremena je Ćuk napravio faul za penal, što koristi Pavilar i vraća +6.

Nastavila je Srbija da napada, ali šutevi jednostavno nisu hteli u gol. Na kraju je naša selekcija završila treću deonicu sa šutem 1/16 iz igre.

Počtekom poslednje deonice je gol postigao Dušan Mandić, ali jednostavno, to je sve i bilo što je Srbija pružila na ovom meču.

Uspeo je i Nikola Dedović da postigne jedan, utešni gol.

Najnovije
10:42

REZULTAT

Srbija - Australija 3:8 (0:1, 1:5, 0:1, 2:1)

11:27

4/4, 04:08: Srbija - Australija (3:7)

Bliži se kraj ove agonije. To je to, ne postoji bolja reč za ovo što se dešava u bazenu.

11:24

4/4, 06:00: Srbija - Australija (3:7)

Evo gola Dušana Mandića, Srbija je konačno realizovala nešto.

Nikola Dedović postiže i novi pogodak, dobro je, konačno su Delfini prodisali.

11:17

3/4, 01:07: Srbija - Australija (1:7)

Teško je i opisati šta se dešava na ovom meču. Kiks za kiksom, greška za greškom, promašaj za promašajem.

Uzeo je selektor Srbije i tajm-aut, pokušava nešto da promeni, ali Srbija ne koristi ni igrača više...

11:11

3/4, 04:00: Srbija - Australija (1:7)

Teško da smo ikad gledali ovakvu Srbiju. Samo jedan gol iz igre je postignut, nemaju rešenje u napadu.

11:08

3/4, 06:45: Srbija - Australija (1:7)

Ide greška za greškom.

Prvo je Radomir Drašović izgubio loptu, potom je Sava Ranđelović napravio faul, da bi Ćuk napravio faul za penal.

Koristi to Luk Pavilard.

11:01

2/4, 00:00: Srbija - Australija (1:6)

Kakva bruka Delfina...

Srbija ne liči na sebe, Kenguri kažnajvaju svaku grešku.

Postigao je gol Dušan Mandić da smanji prednost Australije.

10:56

2/4, 02:54: Srbija - Australija (0:3)

Koliko je ovo loše... Ne može Srbija da postigne gol. Nikoa Dedović pravi grešku i gubi loptu.

Strahinja Rašović je šutirao na gol, ali i on nije precizan.