Teške muke Karlosa Alkaraza u drugom setu sa Holanđaninom: Španac se na kraju provukao u osminu finala OI

S. T.
S. T.

Čitanje: oko 1 min.
  • 2

Namučio se malo Alkaraz u drugom setu

Španski teniser, Karlos Alkaraz ipak je preživeo svog protivnika u drugom kolu Olimpijskih igara, mada se propisno namučio u drugom setu protiv Talona Grikspora iz Holandije - 2:0 (6:1, 7:6).

Španac je uspeo da dobije prvi set vrlo komotno protiv Holanđanina i činilo se da krupnim koracima gazi ka mestu u osmini finala.

Samo jedan gem je uspeo da osvoji Talon u prvom setu, a Alkaraz je napravio dva brejka. Situacija se, pak, potpuno promenila u drugom setu.

Tamo brejka uopšte nije bilo, a da stvar bude neverovatnija, Talon je propustio i brejk i set loptu na 5:4 i servisu Alkaraza. Na kraju se ušlo u tajbrejk.

Tamo smo videli reviju mini-brejkova, pa je prvi uspeo da napravi Talon, ali je odmah tu prednosti ispustio. Alkaraz je zatim preuzeo inicijativu i do kraja uspeo da slavi pobedu za prolazak dalje.

Proveo je Karlitos na terenu slično vreme kao i Novak danas, pošto je meč trajao sat i 48 minuta.

Sledeći rival Alkaraza biće Roman Safjulin iz Rusije koji je dobio Tomasa Martina Ečeverija iz Argentine u dva seta.