Kraj već na početku OI: Lajović posle drame poražen od 111. tenisera sveta u Parizu

L. I.
L. I.

≫
  • 1

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je na startu Olimpijskih igara pošto je posle iscrpljujuće borbe poražen od nemačkog tenisera Maksimilijana Marterera sa 2:1 u setovima (3:6, 7:6, 3:6)

Oba tenisera ušla su oprezno u ovaj susret, pa su snažnim servisima osvajali uvodne gemove, da bi kod rezultata 2:1 Marterer odličnim udarcima sa osnovne linije došao do brejka i praktično prelomio prvi set.

Imao je Lajović u osmom gemu četiri brejk lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi pa je nemački teniser poveo sa 1:0.

Već u prvom gemu drugog seta Marterer pravi brejk, da bi nakon toga dobro servirao i poveo sa 2:0. Ipak, Lajović je od tada zaigrao mnogo bolje pa je pri rezultatu 3:2 za nemačkog tenisera napravio brejk a onda odlično servirao i preokrenuo rezultat.

U potpunosti je preuzeo kontrolu u drugom setu, a u taj-brejku uspeo je da spasi dve meč lopte i izjednači u setovima.

Kako je završio drugi set, tako je i započeo odlučujući. Lajović je već na startu napravio brejk, da bi nakon toga odličnim servisom potvrdio prednost od 2:0. I kada se činilo da će rutinski privesti meč kraju, Lajović je posustao. Nemački teniser se u potpunosti vratio u meč, napravio brejk u šestom gemu, a kasnije servisom potvrdio prednost koju nije ispuštao do kraja meča

Marterer je ovim trijumfom zakazao duel sa Kanađaninom Feliksom Ože Alijasimom.

Činjenice

• Maksimilijan Merterer je 111. igrač na ATP listi.
  • Do sada su Lajović i Merterer odigrali jedan međusobni duel, a srpski teniser je tada slavio sa 2:0 u setovima.
  • Pobednik meča će se u drugom kolu sastati sa kanadskim teniserom Feliksa Ože Alijasima.
Najnovije
21:39

III SET Lajović - Marterer 3:4

Okreće Marterer rezultat. Dve greške posle forhenda koštale su Lajovića izgubljenog gema.

21:36

III SET Lajović - Marterer 3:3

Neverovatno, Nemac se vratio u potpunosti i napravio brejk.

21:29

III SET Lajović - Marterer 3:2

Smanjuje Nemac rezultat nakon što je iskoristio drugu gem loptu.

21:26

III SET Lajović - Marterer 3:1

Kako meč odmiče, Lajović deluje sve bolje. Odlično je servirao i forhendima namučio rivala, te je došao do dva gema prednosti.

21:23

III SET Lajović - Marterer 2:1

Bravo Duci! Potvrdio je brejk srpski teniser odličnimservisom, da bi Nemac u narednom gemu smanjio rezultat.

21:21

III SET Lajović - Marterer 1:0

Momentum je sada na strani srpskog tenisera. Nakon fenomenalnog povratka u drugom setu, uspeva da ostvari uvodni brejk na startu odlučujućeg seta.

21:12

II SET Lajović - Marterer 7:6

Ma, tako je! Bravo, Duci! Uspeo je srpski teniser da spasi tri meč lopte i da izjednači rezultat u setovima!

21:00

II SET Lajović - Marterer 6:6

Spasio je Nemac drugi set. Gledaćemo taj-brejk u drugom setu

20:54

II SET Lajović - Marterer 6:5

Uh, kakav gem! Smiren je bio Lajović i poveo sa 6:5, sada je pritisak na nemačkom teniseru.

20:47

II SET Lajović - Marterer 5:5

Ma, bravo bre! Dolazi Lajović do brejka! Još uvek je u ovom setu i sada će servirati za vođstvo!

20:37

II SET Lajović - Marterer 4:5

Novi brejk za Marterera, Nemac servira za prolaz dalje.

20:31

II SET Lajović - Marterer 4:4

Novo izjednačenje. Odbranio je Nemac svoj servis i poravnao rezultat u drugom setu.

20:27

II SET Lajović - Marterer 4:3

Sada je momentum potpuno na Dušanovoj strani. Ekspresno je osvojio gem i prešao u vođstvo.

20:26

II SET Lajović - Marterer 3:3

Bravo, Duco! Neuporedivo bolja igra srpskog tenisera. Uspeo je da napravi brejk, tako što je iskoristio drugu brejk loptu i u potpunosti se vratio u meč.

20:18

II SET Lajović - Marterer 2:3

Dobro je! Izvukao se Lajović u ovom gemu i smanjio rezultat na 3:2.

20:12

II SET Lajović - Marterer 1:3

Sigurnije deluje Nemac u ovim trenucima. Forhend dijagonalom završio je ovaj gem i poveio sa 3:1.

20:06

II SET Lajović - Marterer 1:2

Dobro je! Siguran je Lajović bio na servisu i rutinski osvojio gem.

20:02

II SET Lajović - Marterer 0:2

Veoma dug gem pripao je nemačkom teniseru. Lajović je spasio tri gem lopte, ali nije uspeo da izjednači rezultat. Nemac korača ka pobedi.

19:52

II SET Lajović - Marterer 0:1

Nije dobro. Kako je završio prvi set, tako je započeo drugi. Marterer pravi brejk već na startu drugog seta. Težak posao za našeg tenisera.

19:47

I SET Lajović - Marterer 3:6

Pogađa liniju i završava set Marterer. Imao je Lajović priliku da se u potpunosti vrati, ali je propustio četiri brejk lopte.

19:36

I SET Lajović - Marterer 3:5

Uspeva Lajović da smanji rezultat. Sada će pokušati da napravi brejk i u potpunosti se vrati u igru.

19:34

I SET Lajović - Marterer 2:5

Velika prednost za nemačkog tenisera. Lajović servira za ostanak u setu.

19:30

I SET Lajović - Marterer 2:4

Uspeva Dušan da spasi dve brejk lopte i ostane u ovom setu. Nemac je vodio sa 40:15, ali nije uspeo da napravi dupli brejk i približi se osvajanju prvog seta

19:26

I SET Lajović - Marterer 1:4

Uspeva Marterer da potvrdi brejk. Lajović će imati težak posao da spasi prvi set.

19:21

I SET Lajović - Marterer 1:3

Nije dobro. Nemački teniser dolazi do brejka posle odličnih udaraca sa osnovne linije. U poslednjem poenu uhvatio je Lajovića u raskoraku i pogodio polje za vođstvo.

19:16

I SET Lajović - Marterer 1:2

Za sada oba tenisera koriste svoj servis. Nemac je još jednom bez problema osvojio gem i ponovo poveo.

19:13

I SET Lajović - Marterer 1:1

Izjednačio je Lajović! Iscrpljujući gem, igralo se na razliku, ali se srpski teniser bolje snašao.

19:11

I SET Lajović - Marterer 0:1

Poveo je nemački teniser u prvom gemu. Odlično je servirao, a udarcima sa osnovne linije propisno je namučio našeg tenisera

19:04

Izašao je Lajović na zagrevanje

Izašao je na teren Dušan Lajović i krenuo sa zagrevanjem

17:17

Dobrodošli!

Dobrodošli! Danas pratimo meč prvog kola Olimpijskih igara, a srpski teniser Dušan Lajović odmeriće snage sa Nemcem Maksimilijanom Martererom. Lajović se sa pomenutim teniserom sastajao jednom i to na turniru u Austriji, i tada je slavio sa 2:0 u setovima.