Srbija - Francuska, odbojka Foto: Natalia KOLESNIKOVA / AFP / Profimedia

Odbojkaši poraženi na startu Olimpijskih igara: Francuzi slavili posle 5 setova, ali imamo vredan bod

S. J.
S. J.

≫
  • 0

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Francuske sa 3:2 u setovima, u prvom kolu Olimpijskih igara u Parizu.

Dobro su u meč ušli izabranici Igora Kolakovića, došli do prednosti, ali su Francuzi predvođeni prvom zvezdom, Ervinom Engapetom pojačali ritam, uspeli i da preokrenu, a iako su naši odbojkaši držali ritam, Trikolori su slavili.

Ipak, treba istaći da su naši odbojkaši i sa ova dva osvojena seta, došli do vrednog boda u borbi za plasman u četvrtfinale.

Što se prvog seta tiče, odlično su naši odbojkaši krenuli u meč. Pre svega, bio je raspoložen naš korektor, Dražen Luburić, koji je vezao nekoliko poena, i od samog starta držali smo ritam.

Konstantno smo imali poen, dva prednosti, i to se održavalo negde do sredine seta, kada smo uspeli da se "odlepimo". Bilo je u jednom momentu i 15:10, držali smo ritam, ali kako se kraj seta primicao, tako su Francuzi, i Ervin Engapet pojačavali svoj ritam.

Na kraju, na 24:22, Marko Ivović je pogodio mrežu na servisu, ali je potom Atanasijević iskoristio drugu set loptu, i doneo prednost izabranicima Igora Kolakovića - 25:23.

U drugom setu, situacija je bila dosta drugačija, i gledalo smo znatno drugačiju sliku.

Srbija - Francuksa, odbojka Foto: Natalia KOLESNIKOVA / AFP / Profimedia

Francuzi su od samog početka seta, nemtnuli svoj ritam, i već u ranoj fazi imali su osetniju prednost. Kada god bi naši odbojkaši uspeli da priđu, Trikolori bi se ponovo odlepili.

U drugom delu drugog seta, to je bilo posebno vidljivo, s obzirom na to da su Francuzi konstantno imali pet, ili šest poena razlike, te su na kraju sa 25:17.

U trećem setu su naši odbojkaši delovali nešto bolje, ali nije im to bilo dovoljno. Iako smo se držali do sredine seta, onda su Francuzi uspeli da se odlepe, i na kraju ponovo osvoje set sa 25:17.

Četvrti set doneo nam je novo uzbuđenje! Bolje su set počeli domaći, imali su minimalnu prednost, ali držali su naši odbojkaši set u egalu.

Ipak, kako je vreme odmicalo, naši igrači su pojačavali ritam, bolje delovali, što u napadu, što u odbrani, i to se isplatilo.

U drugoj polovini četvrtog seta, uspeli smo da preuzmemo inicijativu, i na kraju da steknemo četiri poena prednosti, što je bilo dovoljno za izjednačenje - 25:21.

Ipak, peti set je pripao u potpunosti Francuzima, od samog početka, i bilo je jasno da će  slaviti. Vodili su čak i sa 7:1, potom i sa 10:3, da bi na kraju slavili sa 15:6.

Naši odbojkaši sada imaju jedan, ali i te kako vredan bod, dok Francuzi imaju dva, s obzirom na to da su slavili posle pet setova, dok Slovenci i Kanađani svoj meč igraju nešto kasnije.

U narednom kolu, Orlovi će 30. jula igrati protiv Slovenije, a grupnu fazu zatvoriće 3. avgusta protiv Kanade.

17:57

Srbija - Francuska 2:2 (25:23; 17:25; 17:25; 25:21; )

Rezultat po setovima možete videti ovde.

18:49

V set - 0:0 - Počinje peti set!

Odluka pada u ovom setu!

18:45

IV set - 25:22 - Idemo u peti set!

U četvrtom setu gledali smo potpuno drugačiju situaciju nego u prethodnim setovima. Bilo je zaista izjednačeno, a u samom finišu, Srbija je uspela da se odlepi, i dođe do izjednačenja! Gledaćemo peti set!

18:21

IV set - 0:0 - Počinje četvrti set!

Četvrti set je pred nama! Treba nam preokret!

18:02

III set - 8:7 - Odlična igra Srbije!

Sjajno su počeli naši odbojkaši ovaj set, i čini se da gledamo reprizu prvog seta, bar za sada!

17:57

III set - 0:0 - Počeo je treći set!

Treći set je pred nama!

17:54

II set - 17:25 - Izjednačenje!

Uspeli su da izjednače Francuzi! Bolje su igrali tokom čitavog seta, i držali su prednost, koja nije bila tako mala, a i kada god bi se naši primakli u rezultatskom smislu, Trikolori bi se ponovo odlepili. Utisak je da su Francuzi značajno manje grešili nego u prvom setu.

17:47

II set - 11:18 - Nastavljaju Francuzi...

Bolja je Francuska od početka seta, konstantno, i ne uspevaju naši odbojkaši previše da se približe. Čak i kada vežemo neke poene, Francuzi ponovo uspevaju da se odmaknu...

17:37

II set - 5:7 - Nešto bolji Francuzi!

Bolje su u ovaj set ušli Francuzi,, i od početka imaju prednost, koju održavaju.

17:31

II set - 0:0 - Počinje drugi set!

Drugi set počinje!

17:29

Bravo, bre! Srbija vodi sa 1:0!

25:23 - Fenomenalna igra naših odbojkaša! Atanasijević je poentirao na drugu set loptu, i donosi Orlovima prednost! Dosta grešaka napravili su Francuzi u prvom setu, ipak, uspeli su da unesu dramu u samom finišu, ali to im nije bilo dovoljno!

17:19

I set - 18:14 - Sjajna igra Orlova!

Odlično igra Srbija! Raste razlika, Francuzi dosta greše, pre svega jer ih na to primoravaju naši odbojkaši! Odlično ovo deluje za sada!

17:12

I set - 11:9 - Za sada odlična igra Srbije!

Sjajno za sada deluju izabranici Igora Kolakovića!

Naši od početka drže tih nekih poen, dva prednosti, i održavaju ritam. Zanimljivu odbojku gledamo!

17:05

I set - 5:5 - Ujednačeno za sada!

5:5 - Dobro je otvorio meč Dražen Luburić, međutim, uspevaju Francuzi da pariraju, te je za sada sve ujednačeno.