Vaterpolo prvenstvo četvrtfinale Srbija Hrvatska Foto: Vaterpolo savez Srbije/MTB Photo/Marcel ter Bals

Drama vaterpolista Srbije i umalo bruka: Delfini jedva pobedili autsajdera na startu OI

M. M.
M. M.

≫
  • 11

Pobedom protiv selekcije Japana rezultatom 16:15 , vaterpolo reprezentacija Srbije otvorila je Olimpijske igre u Parizu i raspoložena kreće u odbranu trona!

Srbija je dvostruki olimpijski šampion i jedan je od favorita za medalju u Parizu, mada je jasno da je turnir ovde verovatno nikad ujednačeniji kada su u pitanju OI. Primer za to je svakako ovaj meč protiv japana koji je rešen bukvalno u poslednjem minutu - i to zahvaljujući sjajnoj odbrani sa igračem manje na 68 sekundi do kraja.

Da neće biti lako protiv Japana, bilo je jasno na samom startu. Delfini su  tek u trećoj četvrtfini uspeli da se odlepe malo. Podsetimo, Japan je bio taj koji je vodio posle prve dve deonice (8:7).

Sjajno su Japanci igrali sa igračem više, dali su čak sedam od osam golva u tom prvom delu, da bi braća Rašović, Strahinja i Viktor, Nikola Dedović i Radomir Drašović serijom 4:0 odveli Srbiju na +3 (11:8) sredinom treće četvrtfine.

Posle gola Nikole Jakšića na semaforu je stajalo i 12:9 za Delfine koji su neočekivano pali u finišu treće četvrtfine i dozvolili su Suzukiju i Okavi da smanje na 12:11.

Gol Inabe na početku poslednje četvrtine ponovo je uneo nemir u redove Delfina (12:12), ali je onda na scenu stupio Dušan Mandić. dao je dva gola za 14:12, s tim što Japanci nisu uspeli da iskoriste dva igrača više.

Pogodio je Mandić i za 15:13 iz penala, dao je i svoj sedmi gol na meču za 16:15, ali je Japan bukvalno na 68 sekundi do kraja dobio tajm-aut u trenutku kad su imali igrača više. Usledila je odlična odbrana, potom još jedna na 15 sekundi do kraja i izvojevana je teška pobeda.

Kada je u pitanju prvo poluvreme, povela je Srbija sa 2:0, Dušan Mandić je bio strelac oba gola, da bi Japan prvi put na meču poveo sa 5:4. Ono što je vredno pomena jeste i to da su Japanci imali i tri penala u prve tri deonice, s tim da su dva promašili.

Mandić je sa sedam golova bio najefikasniji, po dva su dali Viktor Rašović, Nikola Dedović i Nikola Jakšić. S druge strane, istakao se Jusuke Inaba sa šest golova.

Pored Srbije i Japana, u grupi B se još nalaze Francuska, Australija, Mađarska i Španija. na drugoj strani su Italija, SAD, Hrvatska, Crna Gora, Grčka, Rumunija.

Najnovije
13:21

KRAJ: Srbija - Japan 16:15

Umalo bruka vaterpolista na startu OI, ipak uspeli su Delfini da se spase protiv autsajdera.

13:20

Srbija - Japan 16:15 (IV četvrtina)

Uuuu, kakva odbrana Srbije sa igračem manje. Nije Japanu pomogao ni igrač više ni tajm-aut. Sada Srbija na 27 sekundi traži odmor.

13:17

7' Srbija - Japan 16:15 (IV četvrtina)

Ne da Mandić, daje svoj novi gol, ukupno sedmi na ovom meču.

13:17

7' Srbija - Japan 15:15 (IV četvrtina)

Neverovatno! Inaba pogađa za 15:15 udarcem sa šest metara.

13:15

6' Srbija - Japan 15:14 (IV četvrtina)

Nastavlja se drama, Mandić pogađa za Srbiju, a Okava za Japan.

13:12

4' Srbija - Japan 14:13 (IV četvrtina)

Japan se ne predaje, Vatanaba je strelac.

13:11

4' Srbija - Japan 14:12 (IV četvrtina)

Japanci nisu iskoristili dva igrača više pri vođstvu Srbije od 13:12, Mandić strelac sa šest metara, da bi isti igrač i na polovini poslednje četvrtine dao svoj 5. gol za 14:12.

13:07

2' Srbija - Japan 12:12 (IV četvrtina)

Ranđelović je loše reagovao kod igrača više za Srbiju, Japan to kažnjava preko Inabe.

13:03

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: Srbija - Japan 12:11

Dobila je Srbija ovaj period sa 5:3, ali je prosuta prednost od tri gola razlike

13:01

7' Srbija - Japan 12:11 (III četvrtina)

Opet pad Srbije, Keigo Okava vraća Japan u život.

13:00

6' Srbija - Japan 12:10 (III četvrtina)

Toi Suzuki kažnjava odbranu Srbije. Prethodno je Jakšić sa krila pogodio za 12:9.

12:54

5' Srbija - Japan 11:8 (III četvrtina)

I Drašović je strelac sa igračem više, sada se lakše diše.

12:51

5' Srbija - Japan 10:8 (III četvrtina)

Dedović je pogodio mrežu Japanaca sa igračem više, imamo dva gola viška.

12:49

4' Srbija - Japan 9:8 (III četvrtina)

Posle Strahinje pogađa i Viktor, okrenula je Srbija posle minusa na poluvremenu. Međutim, Viktor je napravio treći penal na meču za Delfine koji Japanci nisu iskoristili od strane Micurua Takate.

12:45

3' Srbija - Japan 8:8 (III četvrtina)

Osvojio je Strahinja Rašović loptu, da bi Vico napravio faul u napadu. Na kraju je Rašović bio taj koji je izjednačio na 8:8.

12:39

POLUVREME: Srbija - Japan 7:8

Lopa odbrana srpskog tima, Japan bez promašaja sa igračem više. Takata je bio strelac za 8:7, što je i rezultat prvog poluvremena!

12:35

7' Srbija - Japan 7:7 (II četvrtina)

Dedović pogađa sa igračem više, Srbija je opet povela - 7:6. Međutim, japanci su posle faula Mandića dobili peterac koji je Inava pogodio.

12:29

4' Srbija - Japan 5:5 (II četvrtina)

Poveo je Japan prvi put na meču, dali su svoj 4. gol sa igračem više, ali mandić brzo vraća egal.

12:28

Srbija - Japan 4:4 (II četvrtina)

Nema golova u drugoj deonici, Japan je preko Inabe promašio penal. ispala mu je lopta.

12:22

KRAJ PRVE ČETVRTINE: Srbija - Japan 4:4

Nerešeno na kraju prve deonice, nekoliko loših napada i izgubljenih lopti na obe strane u poslednjem minutu.

12:20

7' Srbija - Japan 4:4 (I četvrtina)

Radio je VAR, gledalo se da li je lopta prešla zamišljenu liniju posle udarca Adačija.

12:18

6' Srbija - Japan 4:3

Seija Adači je sa igračem više dao gol za Japan i smanjio na 4:2. Prethodno je Vico preko centra bio precizan, dok Ubović na dva minuta do kraja nije - Nišimura mu je odbranio.

12:13

4' Srbija - Japan 3:2 (I četvrtina)

Inaba je dao još jedan gol za Japan, izjednačio je na 2:2. Nedugo zatim Mandić nije bio precizan, ali jeste kapiten Jakšić za novo vođstvo 3:2.

12:11

3' Srbija - Japan 2:1

Jusuke Inaba pogađa sa šest metara, prvi gol za Japance na OI.

12:10

3' Srbija - japan 2:0 (I četvrtina)

Ponovo Mandić daje gol Japancima, prethodno je Sava Ranđelović ukrao loptu.

12:08

1' Srbija - Japan 1:0 (I četvrtina)

Odlično smo krenuli, Dušan Mandić je prvi strelac za Srbiju na OI.

12:02

Izjava kapitena Nikole Jakšića po dolasku u Pariz

- Što se tiče takmičenja samog, nikada nije bilo ujednačenije. Prve dve utakmice su jako bitne jer ako to pobedimo idemo manje-više sigurno u četvrtfinale i to je najbitnije. I ostale su utakmice važne, ali ulazak u eliminacionu fazu je najvažniji. Setimo se Rija kada smo jedva prošli grupu i posle osvojili. Bitno je da te dve utakmice na startu počnu kako treba, a onda da se spremimo za najbitnije, četvrtfinale.

12:01

SRBIJA - JAPAN 0:0

Počela je utakmica između Srbije i Japana.

12:01

Dobrodošli u live blog

Poštovani čitaoci portala Telegraf Sport, danas ćemo zajedno pratiti live blog prve utakmice srpskigh vaterpolista na OI - gde smo došli kao dvostruki uzastopni osvajači zlatne medalje.