Torcida opet ide kroz Srbiju: Posle divljanja na pumpi, 3.000 huligana kreće na novo gostovanje Hajduka!
Fudbaleri Hajduka će naredne nedelje gostovati Steaui u kvalifikacijama za Ligu Evropu, a to će biti prilika Torcidi Split za novi prolazak kroz Srbiju.
Još se nisu stišale strasti od meča koji su Hrvati igrali u Bugarskoj, a žreb je hteo da se ovaj put Hajduk sastane sa Rumunima i ponovo će Srbija biti prolazna tačka za huligane.

Prošle nedelje, na putu do Sofije, huligani su demolirali pumpu kod Vrčina uz pljačku, ali im se to obilo o glavu u povratku.
Kada su krenuli put Splita, uhvaćeni su na teritoriji opštine gde su napravili krivično delo, pa im je kasnije određen pritvor (27-orici navijača).
Prekršajni sud u Beogradu osudio je 14 navijača Hajduka iz Splita sa po 15 dana zatvora, a ostalih 13 privedenih je oslobođeno. Za 13 okrivljenih nije bilo dokaza da su učestvovali u pljački benzinske stanice "Mol" u Vrčinu i u pisanju ustaških grafita, a 14 je osuđeno, jer je sud utvrdio da su učinili prekršaj "nepristojno, drsko i bezobzirno ponašanje u grupi". Oni su zatim poslati u zatvor u Padinskoj Skeli.

Tokom prvenstvenog meča prošlog vikenda, Torcida je pružila podršku zatvorenim huliganima, ali se tu nije zaustavila, bili su i Srbi na meti tokom evropske utakmice sa Steauom na Poljudu u četvrtak.
- Nema novaca za koje bih pjevao u zemlji koja je nanijela toliko zla mojoj Hrvatskoj. Kapetane, mirno more - pisalo je na transparentu tokom utakmice, čime se aludiralo na izjavu pokojnog Olivera Dragojevića kada su ga pitali da li bi pevao u Srbiji.
To dovoljno govori o raspoloženju hrvatskih huligana, pa je jasno da će srpska policija morati da bude na mnogo većem oprezu kako se bude bližio meč Steaua - Hajduk narednog četvrtka.
Ovaj put će se utakmica igrati na Nacionalnom stadionu u Bukureštu, koji prima 55.000 gledalaca, a prema pravilima UEFA, 5 odsto kapaciteta biće određeno za goste, što u ovom slučaju predviđa 2.750 karata za Torcidu.
VIDEO - Hrvatski huligani odlaze iz policijske stanice u Grockoj
VIDEO - Ustaški simboli u srcu Šumadije: Hrvatski huligani demolirali srpsku pumpu
(Telegraf.rs)
Video: Haos na ivici tuče u ABA ligi pred TV kamerama, hrvatski košarkaš se sukobio sa navijačima Zadra
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Lpiljsi
Da bi usli u Srbiju,moraju proci granicu zar ne?Ne pustati ih u drzavu u tacka.
Podelite komentar
Sava Savanovic prvi Srpski vampir
Zaustavis ih i drkeljises na granici pola dana, na svakoj pumpi panduri, legitimisamje, ma izlazu iz zemlje ka Rumuniji isto i stici ce u petak u Bukurest.
Podelite komentar
Ljubiša
A zašto da ih prati policija???Neka ih prate navijači Zvezde,Partizana ili Rada i biće mirni kao bubice.Neće smeti da stanu ni da piške,a ne da divljaju.
Podelite komentar