Kako jedna linija razdvaja bogate i siromašne u Manili: Neke scene sa ulice su srceparajuće

 
 
 ≫ 
 
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Ulica EDSA u bukvalnom smislu predstavlja neku vrstu granice u delu Manile

Manila je sve što jedan prosečan turista ne bi očekivao prilikom svog dolaska na Filipine. Umesto sunčanih i peskovitih plaža, na koje verovatno mnogi prvo i pomisle na pomen ove države, dočekale su nas poprilično šokantne slike njihove prestonice.

Dvorana "Smart Araneta Koliseum" smeštena je u delu grada po imenu Kvezon siti, odnosno kvartu Kubao koji sa severa preseca Bulevar Aurora, a po njegovoj samoj sredini prolazi takozvana EDSA, najduža ulica u čitavom gradu.

I upravo ona je u Kubau zapravo granica između bogatih i siromašnih.

Sa jedne strane sačekale su nas slike koliko-toliko i karakteristične za jedan velegrad uz višespratnice, moderne hotele i pomenutu dvoranu, dok je sa druge strane, gde je ujedno smešten i naš hotel, situacija drastično drugačija.

I taj privid luksuza ograničen je na svega nekoliko kvartova. Odmah iza njih nastavlja se slična priča - nemaština.

Čim pređete pasarelu preko pomenute Epifanio de los Santos Avenije (EDSA) ulazite u drugu dimenziju, a scene sa ulice su srceparajuće. Mnogi ljudi, nažalost, nemaju ni osnovne uslove za život.

Od ogromne gužve preko naroda koji spava na hladnom betonu. Ništa to ne čudi ako znate da u Manili skoro dva i po miliona nema krov nad glavom. A favele su nažalost neka vrsta svakodnevnice.

Videli smo u prolazu i ljude koji prave hranu tako što je zagrevaju na akumulatoru. Neki drže svoje radnje otvorenim čak i u gluvo doba noći, samo kako bi zaradili neki pezos.

(Telegraf.rs)

Video: Izjava Marka Gudurića pred start Mundobasketa

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA