
Litvanci rekli da li Željko Obradović treba da ode iz Partizana na kraju sezone: Odgovor će iznenaditi Grobare
Završnica sezone za Partizan u Evroligi nije prošla onako kako su se navijači nadali. Klub je ostao bez plasmana u plej-in i završio je na 12. mestu na tabeli.
Iako je Partizan ove sezone doveo potpuno novi tim u odnosu na prošlu godinu, sa izuzetkom Balše Koprivice, novoukomponovanom rosteru je bilo potrebno dosta vremena da krene u pogon. Start od 2-8 u elitnom takmičenju je zasigurno usporio crno-bele, ali su oni pronašli način da se vrate.
Došli su čak i do pozitivnog skora, svi su videli Partizan u plej-inu, ali se posle Kupa Radivoja Koraća desio novi pad u igri, pa je razigravanje ostalo ipak samo nedosanjani san.
Litvanski portal BasketNews+ je u svom podkastu "Urbonus Q&A" između ostalog pokrenuo temu o kojoj će zasigurno navijači Partizana imati šta da kažu, pošto su se zapitali da li Željko Obradović treba da ostane trener crno-belih na kraju tekuće sezone.
Prvi je svoj sud dao najpoznatiji litvanski košarkaški novinar, Donatas Urbonas, koji se i sam zapitao šta je to u Partizanu ove sezone pošlo naopako.
- Nisam analizirao situaciju toliko duboko, ali imam paralelu u Litvaniji gde se konstantno bunimo zbog loših rezultata Žalgirisa. Ali da sam navijač Partizana i imam Željka, najboljeg ikada u trenerskom poslu, imam dobar roster, bio je to dobar roster sa Karlikom Džonsom... Zaista bih bio razočaran činjenicom da tim nije ušao u plej-of i pitao bih se dugo šta je to bio glavni razlog zbog čega se to nije desilo. Naravno, problem je između ostalog u tome što je 12-13 novih imena došlo, ali razumem i čelnike Partizana koji se takođe pitaju šta je to pošlo naopako. Osećalo se kao da je sve dobro. Biće to teško leto za Partizan. Iskreno, ne bih dovodio u pitanje Željka i njegovu ulogu.
Potom je odgovor i viđenje situacije dao i Avgustas Šulijauskas, koji misli da je problem Partizana bio u tome što nije imao "bekap" opciju za poziciju četiri, a da Željko Obradović nikako ne može da bude kriv za rezultate.
- U isto vreme, kada gledamo Partizan, pominjali smo od samog početka da im je potreban još neko na poziciji četiri. Mislio sam da će još nekoga da potpišu, poput Pokuševskog, a igrač iz Evrokupa kakav je bio Azjeja Majk, da on bude prvi izbor na toj poziciji, mislio sam da stvarno da će nekog još dodati... Onda Ife Lundberg, on je trebalo da bude drugi igrač u ovom timu, a završio sezonu sa katastrofalnim procentima i nije ispunio očekivanja. Tako da imate samo Karlika, Sterlinga Brauna, Ajzaka Bongu, koji je igrao dobro, ali on nije igrač za tim iz Top 6. On je dobar deo tima, treba vam, potrebna vam je dvojka i četvorka u timu. Imate Željka, šta pokušavate, da dovedete novog trenera? Ima 65 godina.
(Telegraf.rs)
Video: Incident na kraju derbija: Brendon Dejvis ušao u klinč sa košarkašem Budućnosti
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Delije
Zeljkooo ostaniiii🤣🤣🤣🤣
Podelite komentar
Lola
Odlazi covece, za te pare dobicemo tri vrhunska igraca. Znamo da te nece niko, ali potrazi neko drugo svratiste?!
Podelite komentar
Dejan
Zeljko Obradovic je CAR. Ziveo partizan
Podelite komentar