
Potpuni debakl! Partizan u najvažnijem meču sezone kao da nije izašao na teren: Efes se sa +32 vraća kući
Košarkaši Partizana poraženi su u meču 30. kola Evrolige od strane Anadolu Efesa pred svojim navijačima, u večeri koja je trebalo da bude proslava bratstva crno-belih i navijača CSKA iz Moskve.
Partizan je uprkos nekim dobrim statističkim podacima na kraju upisao težak poraz rezultatom 97:65.
Partizan je nešto lošije ušao u utakmicu, nisu se snašli na startu, ali nije bilo ni za očekivanje da odigraju ludački dobro kada su na terenu bili ne toliko standardni Pokuševski i Bonga, koji se vratio posle povrede.
Nakon toga je na teren ušao Majk i napravio potpunu promenu odnosa snaga, a Partizan je uspeo da se vrati u igru, sa razlike od osam poena.
Međutim, to raspoloženje je trajalo dok je na terenu bio Tajrik Džons, koji je svojom pojavom istinski pravio razliku. U prvih 15 minuta Partizan je uspeo da uhvati čak 11 ofanzivnih skokova što je izgledalo fascinantno, ali te skokove nisu uspeli da valorizuju i to se rezultatski nije ocrtalo.

Loše navike u odbrani nastavile su da čine štetu crno-belima, pa je tako Efes svaki meč-ap koji nije imao previše smisla vrlo lako kažnjavao. Larkin je lako probijao, kako visoke igrače, tako i Bongu, Vašingtona i ostale koji nisu brzinski mogli da mu pariraju.
Kada su igrači Partizana krenuli da razmišljaju o tome bilo je kasno jer je ekipa Efesa sve kažnjavala šutem spolja. Sedam trojki je pogodio Efes iz 14 šuteva, dok je Partizan ubacio tek dva šuta van 6.75.
Najružnija slika na ovom meču viđena je na kraju prvog poluvremena kada su igrači po izlasku sa terena izviždani od jedne strane publike, dok je drugi deo tribina pokušao da ih podrži aplauzima.
Crno-beli su bili svesni da su morali na teren u drugom poluvremenu da izađu sa potpuno drugačijom energijom, a sve je ostalo na njima. Međutim, legitimna je bila briga za razliku od 21 poena jer sa druge strane nije bilo koji protivnik, već tim poput Efesa sa veoma kvalitetnim sastavom.

Nije drugo poluvreme donelo to što je bilo potrebno, videli smo jako sličan pristup igrača Partizana sa malim ekstra dozama energije pojedinih igrača, ali i to je bilo kratkog daha.
Vratio se Partizan u jednom trenutku na 24 poena razlike, ali se Efes brzo pokazao kao previše snažan protivnik da bi bilo šanse da Partizan nađe put do preokreta.
Efes je na kraju slavio uprkos tome što je Partizan ima jedno od najboljih skakačkih večeri u istoriji Evrolige, gde su uhvatili čak 24 ofanzivna skoka, ali kada te lopte nisu uspevale da nađu put do koša to ništa nije značilo.

Najbolji igrač na kraju utakmice bio je Darius Tompson sa 19 poena i po tri skoka i asistencije. Elajdža Brajant je dodao 18 poena, uz pet skokova, dve asistencije i tri ukradene lopte.
Dvocifreni su bili i Pi Džej Doužer sa 13, Larkin sa 11, ali i Oturu sa 10 poena.
U Partizanu su se istakli Frenk Nilikina, Tajrik Džons i Ajzak Bonga sa po 11 poena, dok su ostali završili meč sa jednocifrenim brojem.
Partizan će naredni meč odigrati u ABA ligi protiv ekipe Mornara iz Bara, dok u Evroligi dalje igraju protiv Albe. Naredni rival Efesa u elitnom takmičenju je ekipa Baskonije.
(Telegraf.rs)
10. minut (4QT) Partizan - Efes 65:97
Doužer je fauliran i dobija dva slobodna bacanja na 58.9 sekundi do kraja utakmice. Precizan je oba puta.
Vanja Marinković do Nilikine, lep pas za Pokuševskog i dva poena za Partizan.
Ništa se nije desilo do kraja meča...
Ovo je najlošija utakmica Partizana od povratka Obradovića u klub.
9. minut (4QT) Partizan - Efes 63:95
Podvukao se Nilikina ispod ruke Osmaniju i uspeo loptu pod faulom da uputi ka košu.
Dobio je dva slobodna bacanja i pogodio je oba ovog puta.
Doužer do Osmanija iz pika, dalje lopta na Jilmaza i lepo zakucavanje nakon bekdor protrčavanja.
Lakić igra protiv Osmanija 1na1, ali promašuje trojku.
8. minut (4QT) Partizan - Efes 61:93
Nilikina je uspeo da pročita slobodan prostor u reketu, osvojio ga i postigao dva laka poena.
Doužer napada Marinkovića i šta sada ubacuje, neverovatno...
Nilikina zadnjom promenom izbacuje protivnika i pogađa relativno otvorenu trojku za 30 razlike.
Brajant sada napada Nilikinu i postiže dva laka poena.
7. minut (4QT) Partizan - Efes 56:89
Izgubio je Partizan opet loptu, a Oturu lako u kontranapadu veoma atraktivno zakucao.
Pokuševski uručuje loptu Vanji Marinkoviću, ide alej-up dodavanje za Pokuševskog, ali Oturu izbija loptu koaj ide u aut. Ostalo je osam sekundi do kraja napada.
Nilikina uzima šut za tri poena, promašuje, a Brajant sam u kontranapadu postiže nova dva poena.
Svako opravdanje za nezadovoljstvo ima Željko Obradović koji traži novi tajmaut.
6. minut (4QT) Partizan - Efes 56:85
Nilikina pokušava sa poludistance i neprecizan je, a Dejvis se nije izborio za ofanzivni skok.
Sada se sporo igraju napadi u Efesovim posedima.
Doužer uzima iz step-beka trojku i promašuje preko ruke, a promašuje i Vanja Marinković u ranom napadu.
Brajant je napravio treću ličnu grešku i tako isključio sebe iz utakmice.
5. minut (4QT) Partizan - Efes 56:85
Postiže Paritzan iz pika dva poena, ali odgovara Oturu sa druge strane iz pika.
Promašuje sada Nilikina polaganje, ali i Brajant iz nemogućeg šuta.
Izgubio je Dejvis loptu, a Osmani stigao do nje i postigao dva poena uz faul. Pokuševski je načinio ličnu grešku i poklonio dodatni pokušaj sa penala turskom centru, a on je to iskoristio.
Promašuje Pokuševski trojku, dolazi Partizan do skoka, a Poku popravlja u drugom pokušaju.
Svaka čast za publiku
Nema veze što je razlika velika, ali navijači su sve vreme odlični, čuju se kako glasno navijaju i to je za poštovanje.
4. minut (4QT) Partizan - Efes 51:80
Mrtva lopta, koju na podbacivanju dobija Partizan, ali Vašington na prodoru promašuje polaganje.
Dejvis se sada bacio u noge Rodrigu Bobui i napravio je faul. Uhvatio se za koleno odmah po padu Bobua, ali pridigao se i sve će biti u redu sa njim na kraju.
Lakić sada prvi put ulazi na teren na ovom meču, mora Željko da brine i na svežinu igrača kada je ovakva situacija.
Karlik već neko vreme nije na terenu. Odlično je Vanja pratio Larkina, ali je došlo do preuzimanja, Lakić je stao da ga čuva, ali po prvom prodoru napravio faul i poklonio slobodna bacanja pleju Efesa.
Precizan je oba puta sa linije penala Šejn Larkin.
Željko Obradović traži tajmaut, verovatno želi da tim vrati u operativno stanje, kako bi makar utakmicu završili u dobrom tonu i ostavili koliko toliko dobar utisak na kraju.
3. minut (4QT) Partizan - Efes 51:78
Pokušava Aleksej da vrati trojku, ali ne uspeva. Hvata Partizan skok, a Vašington promašuje poludistancu iz okreta.
Šmits je ostao na šutu za tri poena i promašio je pokušaj, dok je Vašington iznudio faul na šutu Larkina.
Imaće dva slobodna bacanja Vašington, koji sada pogađa prvo i promašuje drugo. Dejvis je uspeo da se izbori pametno za skok i novi posed.
Ipak, traži čelendž Banki, smatra da je Dejvis iz auta skočio po skok i napravio kontakt sa loptom.
Istinski jeste blizu, kada se pogledaju ponovljeni snimci. Međutim, nije bio to slučaj i ostaje posed za Partizan.
Dejvis uzima težak šut za tri poena iz kornera i promašuje šut, ovo nisu njegove pozicije.
2. minut (4QT) Partizan - Efes 50:78
Larkin pokušava da uposli Šmitsa, ali dobra je bila odbrana Partizana. Vašington sada napada Rodriga Bobuu prodorom i uspeva da iznudi dva slobodna bacanja.
Ostavio je iskusnog beka na leđima i tako iznudio faul. Vašington je pogodio prvo, ali promašio drugo bacanje.
Ipak, skok hvata Pokuševski, dodaje Dvejnu, koji promašuje trojku, a sa leđa se pojavljuje Dejvis koji hvata skok i prikucava tu loptu.
Banki mora da reaguje tajmautom, ne sviđa mu se kako se topi razlika.
Dobar presing Partizana, usporili su Efes. Tompson se izvlači po strani, fintira šut i spušta loptu na Šmitsa u reket, koji je na leđima zadržao Nilikinu i pogodio šut uz faul.
Promašio je bacanje, ali je Dejvis napravio faul kada je Osmani došao do lopte pored trojice Paritzanovih igrača...
Tompson protiv Pokuševskog, daleko je brži od njega, ide izlazni pas i Bobua pogađa trojku.
1. minut (4QT) Partizan - Efes 47:73
Prodire do koša Brendon Dejvis u prvom napadu u poslednjoj deonici, a Oturu pravi faul na šutu centra Partizana.
Dva slobodna bacanja za crno-bele. Bilo bi dobro da svedu razliku na nešto što je dostojno ovogodišnjeg rezultata i kvaliteta tima.
Pogodio je oba slobodna bacanja Dejvis i razliku smanjio na 26 poena.
Tompson do Bobue, koji iz kretnje uzima šut, ali promašuje trojku.
Vašington napada Bobuu u prodoru, radi dobru prednju promenu i dobija rampu. Pokuševski pravi faul u odbrani jer se nije na vreme vratio Vašington iz napada.
10. minut (3QT) Partizan - Efes 45:73
Vašington promašuje trojku, ali na drugoj strani loptu Vanja krade loptu i Dejvis zakucava u kontranapadu.
Ovo je najlepša akcija Partizana na današnjem meču, pored nekih poteza Tajrika Džonsa.
Brajant do Larkina a njemu ispada lopta. Partizan ima poslendji posed u trećoj četvrtini, Pokuševski šutira po isteku deonice i promašuje novu trojku.
Kraj treće četvrtine.
9. minut (3QT) Partizan - Efes 43:73
Faul na zemlji pravi Dejvis. To je četvrti timski faul Partizana. Ostaje lopta sa strane za Efes.
Međutim, Nilikina pravi faul u mrtvom vremenu, lopta još nije ubačena u igru. Napravio je faul na Brajantu u probijanju bloka, a Elajdža će imati sada dva slobodna bacanja.
Pogodio je prvo Brajant, a precizan je i drugi put bek Anadolu Efesa. To je njegov 14. poen.
Dejvis traži loptu na niskom postu, uzima pretežak šut iz mrtvog ugla i promašuje.
Larkin vidi Dejvisa koji ispada iz odbrane, lako prolazi do koša, ali neobičan promašaj za njega.
8. minut (3QT) Partizan - Efes 43:71
Faul Doužera, njegov četvrti, a ovog puta na Vašingtonu i to na šutu. Sada i Dvejn Vašington ima slobodna bacanja.
Neverovatno... I on promašuje sa linije penala, potpuno su izgubili samopouzdanje igrači. Pogodio je drugo da popravi utisak.
Bobua u piku, dodaje Oturuu, ovaj se okreće u reketu i promašuje iz fade-away šuta.
Kakva izgubljena lopta Vašingtona, neverovatno... Pa ovo je stvarno jedna od onih utakmica...
Ostaje posed za Partizan jer nije stigao do nje Brajant, ali imaju 12 sekundi.
Uspeva konačno da ubaci Partizan nešto, Vašington je ubacio trojku bez "koske".
7. minut (3QT) Partizan - Efes 39:71
Tompson uzima daleku trojku na pas Doužera i cepa ponovo mrežicu, ovo je njegova trojka.
Nilikina uspeva da napravi zmijolik pokret i da postigne poene, relativno lake.
Doužer gubi loptu u kontranapadu, a Osmani prekida kontranapad Partizana faulom.
Sve su glasniji navijači Partizana, oni zaista za ponos pokazuju kao se daje sve za Partizan, ali igrači promašuju novu trojku.
Oturu je pogodio novo polaganje nakon prijema lopte posle pika. Dobar napad.
6. minut (3QT) Partizan - Efes 37:66
Brajant pokušava da uposli Oturua, ali gubi loptu Efes, a onda Nilikinu u ranom napadu blokira Oturu.
Dejvis ulazi na teren umesto Tajrika. Lundberg iz čeonog auta dobija loptu i ostaje sam na šutu, ali on baš ništa ne može da ubaci u obruč.
Faul je u borbi za skok napravio Brajant. Posed ostaje za Partizan, novih 14 sekundi.
Lundberg napada Oturua prodorom, dodaje Bongi na tri poena, ali promašuje ponovo Ajzak.
Međutim, JOŠ JEDAN posed ostaje Partizanu, moraju neki realizovati. Doužer je načinio faul.
Faul u napadu je pri izvođenju lopte napravio Dejvis, Doužer se postavio dobro... Neverovatno...
5. minut (3QT) Partizan - Efes 37:66
Karlik Džons lomi Brajanta, dobar je potez, ali je promašaj sa poludistance. Napad je za Efes.
Larkin u piku sa Oturuom, a krade mu loptu Karlik, dok u kontranapadu Tajrik postiže dva poena.
Larkin u piku ponovo sa Oturuom, dodaje Osmaniju, ali je ovo bio previše težak šut za tri poena.
U borbi za skok su do lopte došli i Tajrik i Oturu, pa će biti "mrtva lopta". Sudija će je podbaciti, dok će njih dvojica skakati za nju.
Bolji u tom skoku bio je Oturu.
Larkin napada Tajrika, uspeva da uvali rame, a Džons pravi faul na šutu. Odličan potez Šejna.
Šutiraće dva slobodna bacanja Šejn Larkin i pogodiće oba. Lepa je podrška u vidu pesme od strane navijača u ovim momentima utakmice, to bi trebalo da digne tim...
Karlik dobija loptu od Tajrika iz uručenja, promašuje poludistancu, hvataju skok, ali Bonga promašuje trojku.
3. minut (3QT) Partizan - Efes 35:64
Traljav napad Efesa, lopta stiže do Brajanta, koji vidi Tompsona iz izlazne kretnje, dodaje mu pas i ide nova trojka Efesa...
Karlik do Bonge nakon uručenja, izlazno dodavanje na Lundberga i novi promašaj Partizana.
Kreće se dobro lopta u napadu Efesa, Tompson dobija pas na levih 45 stepeni i cepa novu trojku.
Partizan je sada na -29, a Željko traži tajmaut. Ponovo se čuju zvižduci sa tribina, ali ono što više brine je što više nema aplauza...
Od povratka Partizana u Evroligu niko nije vodio ovom razlikom u Areni.
2. minut (3QT) Partizan - Efes 35:58
Karlik lomi Tompsona, ali ne preterano uspešno, dodaje Bongi, a njemu prelako loptu krade Tompson.
Osmani prodorom napada Brauna, koji prelako utrčava do koša i postiže dva poena, ništa bolje nego u prvom poluvremenu.
Solo prodorom Karlik ide do koša i uspeva da pobegne svima za dva poena.
1. minut (3QT) Partizan - Efes 33:56
Prvi napad u trećoj četvrtini ima Anadolu Efes, a krenuli su drugih 20 minuta faulom Tajrika Džonsa na pola terena nad Larkinom. Možda i nepotrebno.
Larkin do Brajanta, a njega čuva Braun. Dolazi do rotacije u odbrani, šutira trojku Larkin i promašuje ut preko ruke.
Karlik igra protiv Oturua, lomi ga driblinzima, šalje pas naplolje, ali izgubljena lopta.
Promašuje Larkin polaganje, gubi Partizan loptu, a Tompson u kontranapadu zakucava.
Gorak ukus u ustima posle 20 minuta...
Nije dobra slika to što su igrači Partizana ispraćeni zvižducima u svlačionicu. Jedan deo hale jeste aplaudirao, ali ne može se reći ko je bio glasnije.
Deluje da navijači nisu preterano zadovoljni i imaju razloga da se tako osećaju, Partizan igra loše u prvom poluvremenu.
Nisu uspeli igrači crno-belih da odgovore energetski, a ni koncentracija nije bila na zadovoljavajućem nivou za ovako važnu utakmicu.
Ukoliko na poluvremenu ne uspeju da promene sve za 180 stepeni i u drugih 20 minuta odigraju kao potpuno drugačiji tim, ovde se ne piše dobro za Partizan.
10. minut (2QT) Partizan - Efes 33:54
Larkin napada Vašingtona i veoma lako ga probija, a Dvejn radi jedino što može i pravi poslednji mali faul na zemlji.
Uh... Kakav faul Brauna... Bio je bonus, a Brajant je bio u pokretu za šut i napravljen je faul gde su poklonjena dva slobodna bacanja.
Pogodio je dva poena Elajdža Brajant sa linije penala.
Sada ni igrači ne mogu da se dogovore ko će da izvede loptu, što je publika izviždala...
Larkin je napravio faul na prodoru Karlika Džonsa, a plej Partizana je pogodio polaganje. A onda promašio još jedno slobodno bacanje...
Bobua do Derika Vilisa nakon skupljanja odbrane Partizana, a ulazi nova trojka Efesa.
Karlik igra protiv Brajanta, sada dosta solira kako bi pokušao da smanji razliku u celom haosu koji se dešava na terenu. Elajdža je na njemu napravio faul, a Džons će ići na liniju slobodnih bacanja ponovo.
Penale će šutirati nakon tajmauta koji je Banki zatražio.
Šutira prvo slobodno bacanje i ponovo promašuje. Sada jedan deo publike zviždi, a drugi aplaudira. Drugo je pogodio, konačno...
Ostalo je 1.9 sekundi do kraja prvog poluvremena, Brajant uzima daleku trojku koja zamalo ulazi.
Kraj prvog poluvremena.
9. minut (2QT) Partizan - Efes 30:49
Dejvis preko Vilisa uzima šut za tri poena, a u borbi za skok je povređen Poirije, koji je odmah pao na teren sa bolnom grimasom na licu.
Uletela je i po drugi put večeras na teren medicinska ekipa Efesa i uspela koliko toliko da oporavi Poirijea, koji je izvrnuo skočni zglob.
Svakako mora na teren, njega je na terenu zamenio Šmits na poziciji centra.
Tražio je tajmaut Banki, nije zadovoljan petorkom na terenu i želi da napravi neke izmene, ali i da objasni igračima šta mu je potrebno do kraja prvog poluvremena.
Larkin organizuje novi napad gostiju, lopta ide do Brajanta, pa Bobua, povratni pas i Brajant cepa mrežicu za tri poena.
Ovo je užas, Efes vodi 21 razlike...
Braun ima poziciju protiv Brajanta i pogađa dvojku sa poludistance.
8. minut (2QT) Partizan - Efes 28:46
Ponovo presing Partizana preko celog terena, ali sada neuspešan. Tompson na isteku napada nekako izbacuje loptu pored dobre odbrane Tajrika i promašuje šut.
Dejvis vidi samog Karlika u levom korneru, ali on je promašio taj šut. Ovo je moralo da se ubaci.
A zašto? Zato što je Larkin pogodio na drugoj strani i povećao razliku na 18 poena...
7. minut (2QT) Partizan - Efes 28:44
Šmits ostaje u mismeču sa druge strane terena i ne stiže faul na vreme, a Šmits pogađa dva poena.
Promašuje Dejvis u napadu polaganje, a Šmits upošljava Larkina koji iza leđa beži odbrani i postiže novi koš.
Vašington je promašio relativno otvoren šut za tri poena.
Larkin uzima težak šut posle side step driblinga i pocepao mrežicu za tri poena.
Ne vraća trojku Partizan i samo ubacuje sebe u sve dublje probleme.
Nvora promašuje u reketu, a Bonga je fauliran u ranom napadu. Faul je načinio Šmits i tako dao slobodna bacanja nemačkom reprezentativcu.
Bonga gotovo da nije napustio teren na ovom meču, vezano 17 minuta na terenu, ali će, ako pogodi drugo bacanje izaći, a umesto njega će na teren Tajrik Džons.
Šutira dva slobodna bacanja Bonga, prvo je pogodio, a precizan je i iz drugog pokušaja.
5. minut (2QT) Partizan - Efes 26:37
Lundberg promašuje polaganje pored nekoliko ruku, ali hvata odmah skok.
U novom posedu Doužer pravi faul na Dejvisu i tako sprečio potencijalno lake poene centra Partizana.
Doužer je za sada ostavio dobar utisak na obe strane terena.
Lundberg igra 1na1 protiv Larkina koji igra savršenu odbranu i tera Partizan da loptu primi Dejvis. Faulira ga Osmani, a ovo je bio poslednji timski faul.
Vratio se Oturu umesto Osmanija. Karlik fantastično prodire između Šmitsa i Oturua i uspeva da iznudi dva slobodna bacanja.
Ovo je druga lična greška za Oturua. Promašuje oba penala Karlik Džons. Neverovatno...
4. minut (2QT) Partizan - Efes 26:37
Auuu, kakav pad Oturua, uhvatio je skok nakon promašaja Nvore, ali mu se podvukao Dejvis i izgubio je balans, te pao na leđa sa preko metra visine.
Ovo je jako bolno izgledalo. Odmah je uletela medicinska ekipa. Pomogli su mu da stane na noge, pa je sam napustio teren, ali umesto njega je ušao Osmani koji će izvesti slobodna bacanja.
Precizan je bio Oturu, pa je imao samo jedno bacanje Osmani i njega je pogodio.
Karlik napada prodorom, dodaje Dejvisu, ali njemu ispada lopta do koje dolazi Bonga. Promašaj Bonge, a skok hvata Karlik, da bi šut imao Vanja koji ponovo promašuje.
Ostaje posed za Partizan, Osmani je napravio faul. Vanja napada sada Šmitsa i promašuje polaganje, šteta.
Oteo je Karlik loptu Šmitsu, ali onda je izgubio loptu, Larkin je imao brze ruke, a u kontranapadu je na alej-up dodavanje položio Doužer.
Tajmaut Obradovića, ima svako pravo da bude nezadovoljan, Partizan igra veoma loše u ovom segmentu utakmice.
Dejvis za sada ne donosi ništa što je potrebno, tačno se vidi izostanak Tajrika Džonsa.
3. minut (2QT) Partizan - Efes 26:32
Larkin napada Bongu i dobija lako faul. Nije to mečap koji je optimalan za ekipu Partizana, vrlo lako je to probio Šejn.
Odlična odbrana Vanje, presekao je pas, ali je lopta otišla u aut, pa ostaje osam sekundi za napad Efesa.
Larkin između trojice, nekako provlači loptu do Oturua i uspeva da zakuca centar Efesa.
Sudar Brajanta i Marinkovića, preko celog terena je pokušao neko Vanju da razigra, ali aut ostaje za Partizan.
Karlik šutira preko Oturua u solo napadu u levom korneru sa poludistance i pogađa!
2. minut (2QT) Partizan - Efes 24:30
Potpuno je sam Lundberg na šutu za tri poena, ali promašuje ovog puta. Ipak, Tajrik je uhvatio skok i obezbedio novi napad.
Njega menja sada Dejvis, koji dobija loptu u reketu i na isteku napada dobija rampu od strane Oturua.
Ne pogađa Nvora trojku u tranziciji, ali Doužer hvata skok i odmah vraća loptu u koš.
Lundberg uprodoru, vidi Bongu u levom korneru i IDEEE TROJKAAA! ZAPALIO SE BONGA!
Oturu je tamo pao i ostao da leži na terenu, ali deluje da će sa njim biti sve kako treba.
Karlik se vraća na teren.
1. minut (2QT) Partizan - Efes 21:28
Prvi napad u drugoj četvrtini ima ekipa Efesa, a u samo par sekundi su slomili zonski presing Partizana i Doužer postiže polaganje.
Nilikina ora u pik, dolazi do preuzimanja, a Nilikina promašuje polaganje nakon rolinga. Ostaje ipak posed za Partizan.
Lundberg u piku, vidi Bongu, a on pogađa relativno otvoren šut sa desnih 45 stepeni.
Pogađa Nvora u ranom napadu...
10. minut (1QT) Partizan - Efes 18:24
Nilikina prodire do samog koša i postiže dva poena preko odbrane, težak je šut bio.
Larkin sada do Doužera daje pas, a ovog puta Pi Džej promašuje trojku. Nije bila laka pozicija.
Oturu pravi faul u kontranapadu na Nilikini, lopta je sa strane, ovo je poslednji mali faul Efesa.
Ostalo je nekoliko sekundi za Partizan do isteka prve četvrtine, a Vanja Marinković je uz zvuk sirene promašio otvorenu trojku, celu tablu.
Kraj prve četvrtine.
9. minut (1QT) Partizan - Efes 16:24
Karlik do Tajrika, on napada Oturua, ali centar Efesa igra veoma dobru odbranu i sačuvao je koš...
Brajant ponovo napada Majka, ali sada Ajzea pravi treću ličnu grešku i sada će stvarno morati da napusti teren.
Bonga će sada morati da popuni poziciju krilnog centra, a umesto Majka će na teren Vanja Marinković.
Faul na Brajantu je bio na šutu i van bonusa, pa će Elajdža na liniju penala. Precizan je oba puta, on retko promašuje sa slobodnog bacanja.
Braun gubi loptu, Larkin mu je izbio iz ruku, a u kontranapadu Doužer na pas Šejna Larkina postiže trojku po samom ulasku na teren.
Tajmaut Željka Obradovića.
8. minut (1QT) Partizan - Efes 16:19
Poarije je ostao sam u desnom korneru i morao je da šutne po isteku napada, ovo je užasan posed, a dobra odbrana Partizana.
Promašio je Karlik polaganje nakon dosta rotacija, nije bila tako teška pozicija.
Majk pravi faul na Tompsonu u prodoru, faul je na zemlji, ali je njemu drugi, pa će morati van terena.
Ipak, Obradović ga ostavlja, ima poverenje u Majka. Ovo je zanimljiva odluka.
Brajant ostaje protiv Majka na šutu za tri poena i cepa mrežicu.
7. minut (1QT) Partizan - Efes 16:16
Promašio je Braun trojku iz kornera, ali je posle skoka Bonge stigao do lopte i postigao dva poena.
Poirije protiv Bonge, mnogo je snažniji u reketu od njega, okreće ga i na drugi obruč pogađa polaganje.
Bonga je, međutim, ostao sam na šutu i promašio ceo koš, ALI TU JE TAJRIK! HVATA SKOK I ZAKUCAVA!
6. minut (1QT) Partizan - Efes 12:14
Izvanredna odbrana Partizana u ovom posedu! Ukrali su loptu i to je druga izgubljena na meču za Efes!
Mora Banki da traži tajmaut, a Partizan se nakon +8 Efesa vratio na samo tri poena razlike.
Tajrik napada Poirijea, diže ga fintom šuta i uspeva da ga navuče! Izvanredan potez! Pogodio je pod faulom i imaće dodatno slobodno bacanje!
Tajrik ima danas nešto više da dokaže, sigurno ima motiv da pokaže Efesu da su se ogrešili za njega. Pogađa dodatno slobodno bacanje.
Promašuje trojku Elajdža Brajant, ali Majk pravi faul ispod koša i tako daje novi posed rivalu.
Uh, pukla je odbrana Partizana i Brajant je ostao sam u reketu za prve poene.
5. minut (1QT) Partizan - Efes 9:12
Partizan je stao u zonski presing, istrošili su malo vremena za napad rivalu. Sprečili tranziciju i naterali ih da poziciono igraju.
I odmah je dalo efekta, Efes je ostao bez ideje u napadu i nisu uspeli za 24 sekunde da razigraju ništa!
Majk do Brauna, on prodire i šutira preko Bobue i dobija rampu. Ali uporan je Braun! Postiže dva poena posle skoka.
4. minut (1QT) Partizan - Efes 7:12
Lepo je Karlik video Tajrika u prodoru i brutalno zakucava centar Partizana!
Ali na drugoj strani lošu odbranu napada Osmani i upošljava Poirijea za novo atraktivno zakucavanje.
Majk menja Pokuševskog koji je veoma loše startovao utakmicu.
Karlik do Majka, on ostaje dovoljno sam, ali promašuje. Međutim hvata Tajrik ofazivni skok, vidi Bongu ispod koša, a on pogađa uz faul Tompsona.
Pogodio je i dodatno slobodno bacanje nemački reprezentativac, koji se vratio nakon povrede šake.
3. minut (1QT) Partizan - Efes 2:10
Promašuje Sterling Braun sa poludistance šut, a na drugoj strani odmah se pravi faul i sprečava kontranapad. Pokuševski je načinio prvi faul na meču.
Brajant do Bobue, kruži lopta u napadu, Osmani ubacuje Pokuševskog i veoma lako ispod koša postiže poene.
Ostao je sada sam Karlik i promašio trojku, ali Bonga je obezbedio novi posed svog tima.
Nekoliko otvorenih pozicija sa obih strana, odbrane za sada nisu optimalne.
Pokuševski fintira šut i dodaje, ali se Tajrik nije snašao i Bobua krade loptu.
Bobua diže trojku i promašuje šut.
2. minut (1QT) Partizan - Efes 2:8
Pokuševski napada Osmanija, lomi ga in&out driblinzima i izvlači faul. Lopta je ponovo sa strane, dobili su novi posed.
Dobra akcija Partizana, ali prozreo je to Tompson i presekao pas.
Tompson ponovo ostaje sam na šutu i ubacuje svoj peti poen, odbrana loše funkcioniše.
Ne ubacuje Partizan koš, a Tompson cepa mrežicu za tri poena za +6 Efesa.
1. minut (1QT) Partizan - Efes 2:3
Sudija je podbacio loptu, a prvi napad nakon toga ima ekipa Partizana.
I veoma brzo postižu prve poene, loptu je kod linije penala dobio Tajrik Džons, koji je ostao sam u reketu i spustio loptu u obruč.
Ipak, sam ostaje na šutu za tri poena Tompson i pogađa taj šut.
Sa druge strane je neprecizan Karlik, ali pri skoku Osmani ispada u aut i ostaje posed Partizanu.
Startne petorke
Željko Obradović je svestan da mora da krene sa najboljom petorkom odmah od starta utakmice, pa su tako postave sledeće...
Partizan: Karlik Džons, Sterling Braun, Ajzak Bonga, Aleksej Pokuševski, Tajrik Džons.
Anadolu Efes: Darijuš Tompson, Elajdža Brajant, Rodrig Bobua, Čedi Osmani, Vensan Poirije.
Larkin "namestio" ruku na zagrevanju
Imaće Partizan veliki plus u vidu pune Arene i gotovo 20.000 navijača, a jedan od onih od kojih preti najveća opsnost iz protivničkog tabora je Šejn Larkin.
Snimak možete pogledati u vesti ispod...
Kakva ljubav između navijača CSKA i Partizana!
Partizan će u fudbalu samo dan kasnije odigrati meč protiv CSKA iz Moskve, koji će biti prijateljskog karaktera u Humskoj, zbog čega su i Rusi stigli u Beograd, ali i na ovu utakmicu.
Više saznajte u vesti ispod...
Niko sada ne bi bio na mestu igrača Efesa...
Prepoznala je i publika važnost ovog duela, te su ispunili tribine u ogromnom broju, a priredili su i "vatren" doček za igrače Efesa.
Kako je to izgledalo pogledajte na video snimku u ovoj vesti...
Jedan od najvažnijih košarkaša Partizana na parketu protiv Efesa
On je propustio nekoliko poslednjih duela, mnogo je falio crno-belima u utakmici protiv Barselone, a upravo bi protiv Efesa mogao da pomogne ekipi u odbrani, ali i u skok igri, koja je u Katlaoniji bila na veoma lošem nivou.
Detaljnije o ovoj temi saznajte u tekstu ispod...
Neočekivani gosti na meču Partizana i Efesa
Ovo pokazuje zašto je Željko Obradović jedan od najvećih ikada
Željko je par sati pred start utakmice odradio svoju trenersku dužnost, ono što svakog iskusnog i starijeg trenera obavezuje prema mlađima, a to je da svoje znanje prenosu na naslednike.
Ovo će mladi ljudi pamtiti, a o čemu se tačno radi pogledajte u vesti ispod...
Sastavi timova
Partizan: Dejvis, Lundberg, Karlik, Nilikina, Vašington, Pokuševski, Braun, Bonga, Lakić, Majk, Tajrik.
Anadolu Efes: Larkin, Bobua, Nvora, Brajant, Šmits, Tompson, Doužer, Poirije, Osmani, Oturu, Jilmaz, Vilis.
Ovo su naši čitaoci predvideli, šta mislite o tome?
Ovo su rezultati glasanja, a ako do sada niste dali glas možete to uraditi na kraju bloga!
Vašington upozorava pred Efes
- Trener je spremio akcije za nas i moramo da ih pratimo. Imali smo treninge, a sada je ona faza kada je uzmi ili ostavi. Niko ne treba da se pita za energiju ili pažnju detaljima. Uzmi ili ostavi, moramo sve da uradimo - počeo je Vašington.
Ostatak izjave pročitajte u tekstu ispod...
Željko Obradović se obratio pred utakmicu sa Efesom
- Spremamo se u nekom normalnom ritmu, posle jednog veoma teškog perioda za nas, potovanja u Barselonu i Dubaji. Svi igrači su dobro sem Marija Nakića, koji jutros nije trenirao - počeo je Obradović, a onda se dotakao Efesa.
Ostatak izjave pročitajte ispod...
Pi Džej Doužer se raduje susretu sa Grobarima
Bivši igrač Partizana otkrio je kako se oseća povodom povratka u Beogradsku arenu.
Njegov trag nije bio dubok, nije ostavio titule za sobom, niti je odigrao nezaboravno, ali je svakom meču pristupio sa velikom pasijom i to će grobari znati da cene.
Šta je izjavio pred povratak pred navijače saznajte u tekstu ispod...
ChatGPT dao prognozu za meč Partizan - Anadolu Efes
Vreme je za "sve ili ništa"! Skoro da se tako može opisati večerašnji meč Partizana protiv direktnog konkurenta u borbi za plej-of, Anadolu Efesa, koji će imati ogroman uticaj na konačni rasplet na tabeli na kraju sezone.
I jedni i drugi su za sada na skoru 15-14.
Prognozu veštačke inteligencije saznajte u tekstu ispod...
Evroliga šalje najsnažnijeg sudiju na meč Partizan - Efes
Ovaj meč biće možda i najvažniji za oba tima ove sezone, jer se i jedni i drugi nalaze u velikoj borbi za plasman u plej-in i plej-of, pa je Evroliga rešila da pošalje najiskusnije sudije na ovaj duel.
Ko će deliti pravdu saznajte u tekstu ispod...
Evo gde možete da gledate uživo TV prenos
U ovaj duel, crno-beli ulaze sa skorom od 15 pobeda i 14 poraza, a izabranici trenera Željka Obradovića trenutno su deseti na tabeli.
Sa druge strane, ekipa Efesa ima identičan skor i trenutno je u seriji od tri pobede u nizu. Turski tim pronašao je prepoznatljivu formu na kraju regularnog dela sezone, pa izuzetno motivisan dolazi u Beograd.
Gde možete da gledate TV prenos meča saznajte u tekstu ispod...
Dobro nam došli!
Pratimo jednu od najviše iščekivanih utakmica u sportskoj sekciji Partizana u poslednje vreme, a sve oči će biti uprte u igrače.
Moraće da se nose sa velikim pritiskom rezultata, pogotovo sa epitetom favorita.
U ovom lajv blogu ćemo ispratiti tekstualni prenos meča.
Video: Željko Obradović pred meč sa Efesom u 30. kolu Evrolige
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Van Helsing
Sve mi se cini da je ovde Gospodjica Karma uzela stvari u svoje ruke zbog onog kokodakanja grobara od sinoc,
Podelite komentar
Van Helsing
Vidim Zeljko nesto pise na klupi, kazu da pravi spisak igraca za sledecu sezonu, prva dvojica su sigurni Boltauzer i Javor pa ce polako oko njih graditi igru.
Podelite komentar
Papilon
Napred Efes, gazi boraniju.
Podelite komentar