Rokas Giedraitis ovakvu utakmicu za Zvezdu u Evroligi nije odigrao skoro godinu dana

S. T.
S. T.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 7

Crvena zvezda uspela je da napravi čudo i da se vrati na pravi kolosek u borbi za plasman u plej-of Evrolige. Nakon tri uzastopna poraza, mahom protiv rivala sa kojima se moglo igrati, usledio je veliki trijumf na gostovanju prvoplasiranom Olimpijakosu, koji je crveno-bele vratio na mesto u Top 6 - 73:81.

Odigrala je Zvezda preozbiljnu utakmicu, pre svega odbrambeno gledano, jer je Olimpijakos ostavila na samo 73 poena u Pireju, ali na drugoj strani mogla je da se osloni na "iks-faktor" u vidu neverovatnog Rokasa Giedraitisa.

Kao da je duh Šarunasa Jasikevičijusa ili Arturasa Karnišovasa ili pak nekog drugog bivšeg litvanskog asa ušao u telo košarkaša Zvezde, koji je jučerašnji meč završio sa čak šest pogođenih trojki iz sedam pokušaja, od čega je pet postigao tokom prvog poluvremena, a susret završio sa 20 poena uz četiri skoka i tri asistencije. Imao je i jedan promašaj na šutu za dva, kao i 2/2 sa linije za slobodna bacanja.

Pored toga, Rokas je dao nemerljiv doprinos u odbrani Crvene zvezde, pošto je skoro potpuno zatvorio udarne igle grčkog sastava, a iako je Saša Vezenkov dao ono što inače daje (19 poena), drugi košarkaši tima iz Pireja su ostali "nedorečeni".

KK Crvena zvezda Foto: Marko Jovanović

Zanimljivo je da Rokas nije odigrao ovakav meč u Evroligi skoro tačno godinu dana, a da je to uradio takođe protiv Olimpijakosa, proitv kojeg očigledno ima nekakav pik. Tada je, 4. aprila 2024. godine u porazu Zvezde kod kuće od Pirejaca uspeo da postigne čak 16 poena uz sedam skokova.

Tada nije pogađao trojke (1/4), već dvojke (6/10), a imao je i jedno ubačeno slobodno bacanje.

Ono što je razlika ovog puta jeste što bi njegova partija i buđenje u ključnom momentu moglo da donese Zvezdi mesto u plej-ofu ili plej-inu Evrolige. Nema sumnje da će mu navijači Zvezde ovu partiju dugo zapamtiti.

(Telegraf.rs)

Video: "Možemo da dobijemo sve u Evroligi ako...": Dobrić pred Olimpiju

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • 5G

    21. mart 2025 | 09:35

    treba ga samo što više forsirati da šutira trojke ok promašiće 2-3 puta ali ubaciće zato 5 trojki

  • Vučko

    21. mart 2025 | 11:04

    Odigrao je on i neke jako dobre utakmice protiv institucije...lani u finalu KRK, finalu ABA lige. On i Deda su noćna mora za instituciju!

  • Neba

    21. mart 2025 | 11:39

    Izuzetno zahvalan igrac,uvek daje sve od sebe,nikad se ne buni,i kad igra par minuta. Treba da ostane u Zvezdi jos 2 god.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA