
Srušen je i olimpijski šampion: Podmlađeni basketaši upisali dve pobede u jednom danu!
Muška 3×3 reprezentacija Srbije ostvarila je dve pobede na startu FIBA 3×3 Kupa šampiona u Bangkoku.
U prvom meču savladali su selekciju Madagaskara rezultatom 21:19, dok su u drugom, posle produžetka, pobedili aktuelne olimpijske šampione, reprezentaciju Holandije, sa 14:12.
U prvom susretu protiv Madagaskara, Srbija je preokrenula rezultat zahvaljujući preciznim šutevima Marka Milakovića i Stefana Milivojevića, koji je postigao završni poen. Milivojević je bio najefikasniji sa 10 poena, dok je Nenad Nerandžić dodao sedam.
U drugom meču protiv Holandije, posle izjednačene borbe i produžetka, ključne poene postigao je Nerandžić, i tako doneo Srbiji pobedu od 14:12.
Sledeći meč u grupi, Srbija će odigrati u subotu protiv Austrije, dok su polufinalni i finalni mečevi na programu u nedelju.
(Telegraf.rs)
Video: Incident na kraju derbija: Brendon Dejvis ušao u klinč sa košarkašem Budućnosti
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.