
Mladi košarkaši Partizana upisali prvu pobedu u Evroligi! Posebno je zablistao veliki talenat crno-belih
Mladi košarkaši Partizana upisali su prvu pobedu na Evroliginom ANGT turniru "Marko Ivković" u dvorani "Aleksandar Nikolić", pošto su rano jutros uspeli da budu bolji od italijanskog Trenta - 81:66.
Partizan je juče ubedljivo poražen od ekipe Next Gen Beograd (75:42), ali je danas pokazao značajno bolju igru i tako je zadržao šanse da se nađe u finalu, pri čemu će mu biti potrebna ubedljiva pobeda nad francuskim INSEP-om uz nadu da bi Next Gen izgubio od ove ekipe.
Prelomna za meč danas je bila treća četvrtina koju je Partizan dobio sa 24:11 i tako stekao ključnu prednost na susretu.
Najbolju partiju pružio je veliki talenat Partizana, koji vuče slovenačke i crnogorske korene, Lukas Nikola Bojović sa 24 poena uz dva skoka i četiri asistencije.
Dvocifrene partije su imali i Aleksa Kojić sa 13 poena, kao i Živko Mirković koji je došao do 11, dok je Daris Sijarić uz 10 poena uspeo da uhvati i devet skokova.
Partizan poslednji meč sa INSEP-om igra večeras od 19.00 časova.
(Telegraf.rs)
Video: Zagrljaj Vanje Marinkovića i Nikole Milutinova posle meča
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.