![Kristaps Janicenoks Kristaps Janicenoks](https://xdn.tf.rs/2025/02/13/profimedia-0171100482-670x447.webp)
Direktor Evrobasketa podneo ostavku nakon krivičnog dela: Imao nenormalnu količinu alkohola u krvi
Nekadašnji istaknuti košarkaš i direktor Evrobasketa 2025, Kristaps Janičenoks, podneo je ostavku nakon što je uhapšen zbog vožnje u alkoholisanom stanju.
Njegovo mesto preuzeo je Kaspars Kiprus, dosadašnji generalni sekretar Košarkaškog saveza Letonije.
Incident se dogodio kada je Janičenoks, sa 2.33 promila alkohola u krvi, izgubio kontrolu nad vozilom i oštetio nekoliko automobila na parkingu, ali na sreću, nije bilo povređenih.
Ovaj događaj bacio je senku na njegovu bogatu sportsku karijeru, tokom koje je nastupao za više evropskih klubova i četiri puta predstavljao Letoniju na Evrobasketu.
(Telegraf.rs)
Video: Željko Obradović o tome kako nije imao trening sa najmlađim igračima
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.