Umro Slavko Bogosavljević

 
S. G.
S. G.
 
 ≫ 
 
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Slavko Bogosavljević, jedan od najboljih niških košarkaša 20. veka, preminuo je u rodnom Nišu. Njegova smrt donela je tugu u košarkaške krugove, dok se mnogi prisećaju njegove bogate karijere i doprinosa ovom sportu.

Ovaj legendarni sportista ostavio je dubok trag u srpskoj košarci, uprkos tome što je svoju karijeru započeo relativno kasno, sa 18 godina.

Njegov talenat prvi je prepoznao niški trener Bane Milačić, koji ga je 1974. godine doveo u ekipu Studenta. U ovom klubu proveo je četiri sezone, nakon čega je 1978. bio na probi u Partizanu kod trenera Ranka Žeravice. Međutim, zbog promena u stručnom štabu, odlučio je da sa Žeravicom pređe u Puljanku, gde je odigrao jednu sezonu.

Po završetku te sezone, Bogosavljević je bio na meti nekoliko jakih klubova, među kojima su Olimpija, Kvarner i Zadar. Ipak, obaveze prema vojsci odvele su ga na odsluženje vojnog roka, što je uticalo na njegovu dalju karijeru.

Nakon vojske, potpisao je za Borac iz Čačka, gde je odigrao jednu sezonu i pokazao svoj kvalitet. Iako su u Čačku želeli da ga zadrže, Bogosavljević se odlučio za povratak u rodni Niš kako bi završio Građevinski fakultet, jer u to vreme košarka nije bila dovoljno isplativa.

Do kraja karijere, igrao je još u Kumanovu iz Severne Makedonije i Napretku iz Aleksinca, gde je odigrao svoju poslednju sezonu. Njegova posvećenost sportu i obrazovanju ostali su inspiracija mnogima.

Odlaskom Slavka Bogosavljevića, Niš i srpska košarka izgubili su jednog od svojih velikana. Njegov doprinos ostaje zapamćen kao deo istorije sporta u ovom regionu.

(Telegraf.rs/nezavnisne.com)

Video: Fil De Fris posle obaranja srpskog čekića

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA