Trinkijeri režirao senzaciju 2. najveći preokret u istoriji EL! Žalgiris stigao 27 razlike i ošamario Manekene

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Košarkaši Žalgirisa priredili su senzaciju kola u Evroligi pošto su posle zaostatka od 27 poena, upisali neverovatni preokret i pobedu  85:82 na teškom gostovanju u Milanu.

Najvća prednost na meču bila je tokom treće četvrtine kada je bilo +27 za domaći tim, 64:37. Ipak, usledio je neverovatan pad u igri izabranika Etorea Mesine.

Sa druge strane, Litvanci su to iskoristili i malo po malo "topili" prednost rivala i na kraju upisali pobedu.

Sve do poslednjeg minuta Olimpija je imala vođstvo, ali Žalgiris sa bacnja dolazi do izjednačenja 81:81, a pose novih poena dolazi i do preokreta 83:81. Potom, na 17 sekundi do kraja domaći tim ne koristi priliku za izjednačenje sa bacanja, dok Žalgiris dolazi do konačnih 85:82.

Zanimljivo, rekord za najveći preokret u istoriji Evrolige drži Prokom koji je savladao Montepaski Sijenu.

Kada je reč o pobedničkom timu, najefikasniji je bio Dovidas Giedraitis, koji je ubacio 21 poen, a pratio ga je Silvan Francisko sa 17. U poraženom timu, istakao se Mirotić sa 17, Ledej je ubacio 13, Bolmaro 12, a Dimitrijević 11.