Fener posle Zvezde "bled" i u Berlinu: Boldvin se ispromašivao, Hejs-Dejvis i Bobi odlični

S. G.

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Posle poraza od Crvene zvezde u Istanbulu, košarkaši Fenerbahčea savladali su ekipu Albe na gostovanju Berlinu 78:71 u meču 4. kola Evrolige.

Od početka meča, domaći tim je odlično ušao u meč i posle prve deonice imao je vođstvo 16:15. Ipak, do poluvremena gosti su uspeli da preokrenu rezultat i povedu na poluvremenu 38:31.

Kao i na prethodnim mečevima, turski tim je morao da se osloni na Vejda Boldvina, u izostanku Gudurića i Vilbekina, a, i ovoga puta, pravio je greške, forsirao i niza promašaje. Tako, Fenerbahče je uspevao da održi vođstvo, koje je na momente bilo dvocifreno, da bi na kraju nemački tim uspeo da smanji prednost, ali nedovoljno za preokret.

U pobedničkom timu istakao se Najdžel-Hejs Dejvis sa 14 poena, Boldvin je dodao 13, A Meli i Biberović su imali po 12 poena. Boban Marjanović je upisao 8 poena, uz 6 skokova

Sa druge strane, u poraženom timu, Spanjolo i Hermanson su postigli po 13, a Olinde i Vilijams po 12.