S. T.
S. T.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Košarkašice Crvene zvezde večeras nisu uspele da savladaju špansku IDK Gipuckou u Baskiji na gostovanju, pošto su tesno pale posle pokušaja povratka u drugom poluvremenu - 70:64.

Deluje da je prvo poluvreme presudilo da danas pobeda ostane u rukama domaćih košarkašica, koje su nakon 20 minuta vodile sa +15 (44:29).

U nastavku je Zvezda zategla odbranu, međutim, u trećoj četvrtini je ograničila Gipuckou na samo šest poena, pred poslednji minut prišla zaista blizu, ali je tu zaustavljena.

Najbolju partiju u redovima Zvezde pružila je Madi Vilijams, koja je ubacila 18 poena uz četiri skoka, a pratila je Emili Poter sa 16 poena i devet uhvaćenih lopti.

Za Gipuckou je prednjačila Delisija Vašington sa 15 poena uz šest uhvaćenih lopti, dok je Roso Buš dala 13 uz pet skokova.

Pored Gipuckoe i Zvezde, u grupi se nalaze još ekipe Sepsija iz Rumunije i Proteas Vulas iz Grčke.