KK Partizan - KK Pariz Foto: MN Press/Nebojša Paraušić

Partizan u neviđenoj drami savladao Pariz: Dejvis heroj nakon što je umalo bio tragičar meča

≫
  • 3

Košarkaši Partizana odigrali su i drugi meč "Open air" kupa u Beogradu protiv ekipe Pariza, te su tako napravili prve prave evroligaške pripreme pred novu sezonu. Na kraju je slavila ekipa Partizana rezultatom 83:82 u neverovatno dramatičnoj završnici nakon izvanrednog pogotka Brendona Dejvisa.

Meč je počeo vema kvalitetnom košarkom, crno-beli su uspeli rano da nametnu prednost, a fantastično je krenuo Brendon Dejvis.

On je uspeo svojom brzinom sa nekoliko prodora da reši svoje rivale i da napravi nekoliko veoma atraktivnih zakucavanja. Dalje su se pokazali i drugi igrači, a na obe strane terena je veoma dobar bio Ajzak Bonga.

Sa druge strane, ekipu Pariza je u prvoj i drugoj četvrtini vodio Ti Džej Šorts, kako poenima, tako i organizacijom napada i fantastičnim odlukama. Odlični su bili i Hifi, ali i Vord koji je rano uspeo da dođe do devet poena startom druge deonice ovog meča.

Partizan je na prvu veliku pauzu otišao kao pobednik prvog poluvremena, međutim razlika je bila tek tri poena, a ono što su nam timovi doneli je košarka sa puno poena i atraktivnih poteza.

Tako je u prvom poluvremenu ukupno postignuto 89 poena i to na najrazličitije načine, tako da su bili uključeni gotovo svi igrači oba tima.

U trećoj četvrtini crno-beli su uspeli da se podignu do 12 poena prednosti, da bi potom Pariz neverovatnom serijom vratio rezultat na nerešeno.

Četvrta deonica je donela neverovatan rolerkoster emocija, završnica je navijače naterala da čupaju kosu sa glave. Nakon neverovatnog povratka Pariz je uspeo da povede ubedljivom razlikom, ali crno-beli se nisu predali.

Usledio je koš Karlika Džonsa koji je doneo ponovnu prednost od tri poena, a nakon čega je usledio koš i faul Šortsa. Šorts je, međutim, promašio dodatno slobodno bacanje, gde je ofanzivni skok uhvatio Jankunen i tako doneo prednost.

Međutim, na devet sekundi do kraja Partizan je preko Brendona Dejvisa, koji je prethodno mogao postati tragičar večeri tako što je napravio faul na šutu Šortsa, sada je pogodio koš za dva poena i tako doneo pobedu crno-belima u prvoj evroligaškoj pripremi.

Na kraju smo u statistici mogli da vidimo da je najkorisniji igrač za Partizan bio Karlik Džons sa 20 indeksnih poena, odnosno pet asistencija i četiri skokova. Toliko su ubacili i Nilikina i Braun. Tajrik Džons je dodao 12 poena, a po deset su dali Dejvis i Bonga.

U Parizu je najbolji bio Šorts sa 18 poena i sedam asistencija, Hifi je dodao 19 poena i Vord 16. Ostali su bili jednocifreni.

Ovim mečom se završava "Open air" kup u Beogradu, a Partizan je ponovo osvojio prvo mesto na još jednom pripremnom kupu.

Najnovije
22:55

10. minut (4QT) Partizan - Pariz 83:82

Karlik napada na prodor iz španskog pika, ali promašuje relativno otvoreno polaganje. Ovo mu se ne dešava često.

Vord diže trojku, ali je neprecizan, ipak ofanzivni skok za Jankunena, Hifi napada Bongu, diže pretešku trojku i promašuje. Dobra odbrana Bonge.

Lundberg do Vošingtona koji diže trojku, lopta se odbija do Karlika, nekako ostaje potpuno sam i IDE! Trojka Džonsa!

Biće tajmaut Splitera.

Neverovatno, Šorts izvlači pod faulom koš, a faul je načinio Brendon Dejvis. Šteta. Promašio je penal Šorts, ali vraća Jankunen loptu u koš. Neverovatno, vodi Pariz.

Vord pravi poslednji mali faul za Pariz, a onda Obradović traži tajmaut da nacrta poslednji napad.

Ostalo je devet sekundi do kraja meča.

Karlik izvodi loptu, ona ide do Dejvisa, povratna lopta i Karlik šutira pretežak šut, odbija se lopta do Dejvisa i pogađa!

Hifi umalo pogađa koš sa više od pola terena.

Partizan je pobedio ovaj meč!

22:53

8. minut (4QT) Partizan - Pariz 78:78

Nilikina diže malo čudan šut iz okreta, nekarakteristično za njega, promašuje, ali tu je Bonga na ofanzivnom skoku da vrati loptu u koš.

Si na drugoj strani odgovara trojkom.

Promašuje Nilikina sa kontra noge, brzi napad Si ostaje protiv Vašingtona na niskom postu, ali uzima težak šut i promašuje.

Malkolm pravi faul da spreči tranziciju Partizana.

Lundberg diže trojku i nerešeno je! Šorts ulazi na prodor i fauliran je.

Faul je bio na zemlji, lopta je sa strane, a sudije nakon odluke da je lopta za Pariz menjaju odluku i uručuju je Partizanu.

Kruži lopta u napadu Partizana, završava kod Dejvisa, koji promašuje trojku.

22:49

6. minut (4QT) Partizan - Pariz 73:75

Ponovo Partizan ne uspeva da iskoristi prilike u napadu, Pariz se nudi, ali crno-beli ne koriste to.

Malkolm uzima veoma nerezonski šut i oni ne koriste svoje prilike u ovim momentima.

Vošington sada uzima sa visokim lukom preko ruke sa poludistance, precizan je.

Malkolm na ivici koraka, uspeva da položi. Faul je napravio Pariz na Dejvisu. Biće lopta sa strane.

Nilikina na pas Vašingtona pogađa trojku, vratio se Partizan!

Potom i dobra odbrana, čuva obruč Nilikina i uspeva da sačuva bez faula.

22:42

4. minut (4QT) Partizan - Pariz 68:73

Šorts dodaje do Vorda, a onda on do Hejsa. Lopta ide u aut, pas je bio prejak.

Dejvis ponovo pokušava da solira, sada već preteruje, izgbio je dribling, lopta mu udarila u nogu i biće nova prilika za Pariz da dođe do koša u pozicionom napadu.

Šorts do Hejsa koji postiže koš i to je novo vođstvo za Pariz posle veoma dugo vremena.

Tajmaut je tražio Željko Obradović.

Šorts do Vorda, Bonga kasni u odbrani i igrač Pariza to koristi. Pogađa trojku.

Bonga pokušava iz kornera, Vošington promašuje polaganje.

Sada ima Pariz priliku za još veću prednost. Šorts ide na polaganje, ali faulira ga Vašington. Imaće slobodna bacanja.

22:40

2. minut (4QT) Partizan - Pariz 68:67

Šorts na otvaranju poslednje deonice postiže novi koš. Nilikina izblokiran, a onda Dejvis promašuje iz okreta sa niskog posta.

Potom u kontranapadu Šortsu beži lopta i vrlo brzo se posed vraća Partizanu.

Lundberg pokušava iz step beka da pogodi trojku, ali je neprecizan. Loše otvaranje četvrtine za crno-bele.

Ništa bolji nisu ni gosti, Jankunen promašuje potpuno otvorenu trojku.

Bonga pravi faul i sada će na teren Duan Vašington. Nilikina do Dejvisa, koji pokušava nerealno dodavanje do Bonge, te lopta ide u aut.

22:31

10. minut (3QT) Partizan - Pariz 68:65

Šorts pogađa jednom rukom nakon prodora, elegantan potez.

Braun do Karlika, on pokušava da nađe Tajrika u reketu, ali se ovaj nije dobro otvorio.

Hifi uzima šut za tri poena i precizan je. Vratio se Pariz u život nakon -12, sada je razlika svega sedam poena.

Pokuševski na isteku vremena ponovo uzima šut i promašuje ovog puta.

Hifi hvata ofanzivni skok posle promašaja i polaže na drugi obruč, odbrana se uspavala.

Karlik ponovo gubi loptu na pokušaju spuštanja na niski post Tajriku, a onda u kontranapadu Vanja pravi faul na Vordu.

Zameniće Ife Vanju, pošto mu je ovo četvrti faul. Pogađa Vord prvo bacanje, a onda i drugo.

Nilikina je ušao u igru. Dejvis igra na niskom postu, lopta ide nazad na Nilikinu i ide trojka!

Poslednji napad za Priz, Šorts do Vorda, a onda nakon promašaja ofanzivni skok i poeni za Pariz. Bilo je to uz zvuk sirene za kraj četvrtine.

Vratio se Pariz u igru. Kraj treće deonice.

22:29

8. minut (3QT) Partizan - Pariz 66:53

Krade loptu Tajrik Džons i kakvo zakucavanje!!! AU! Šta je uradio Tajrik! Ovo je za špice!

Nakon kratke pauze nastavlja se susret.

Hifi sada solira, pojačala se odbrana, ali uspeva da pogodi sa daleke dvojke preko Brauna.

ŠTA RADI TAJRIK DŽONS! Kakva zakucavanja!

Faul pravi Vanja Marinković, Banžda Si radi roling i podmeće se na nogu srpskog reprezentativca.

Precizan je Si oba puta.

Džons do Pokuševskog, on šutira težak šut preko ruke na isteku napada i precizan je!

22:19

6. minut (3QT) Partizan - Pariz 59:49

Sterling Braun sada igra ide na prodor, pravi odličnu separaciju, radi step bek i pogađa sa ivice reketa pored čeone aut linije.

Publika je sada pala u delirijum, dok je bila pauza u igri. Svidelo im se šta su videli od Sterlinga Brauna.

Odlična odbrana Brauna sada, izbio je loptu Hifiju na prodoru, ali ostaje posed za Pariz.

Nastavlja se odlična odbrana Partizana i ističe napad za goste. Izvanredno odrađeno!

Karlik ide na prodor i pod faulom, bez balansa desnom rukom na drugi obruč, gotovo iz nemoguće pozicije je umalo pogodio.

Imaće dva slobodna bacanja, ali posle tajmauta. Osam poena razlike je, ima šanse da ide na prvu dvocifrenu prednost.

Lo napada Pokuševskog, ali onda Vanja preuzima, odlično čitanje odbrane, sledi Pokuova rampa. Lopta se vraća do Hifija koji promašuje, ali onda ofanzivni skok i ispravlja se Hifi sa poludistance.

Braun do Tajrika, okreće se na polu-horog Džons i pogađa desnom rukom.

22:15

4. minut (3QT) Partizan - Pariz 53:47

Marinković ide na prodor, ali pri izbacivanju lopte napolje ostaje neoprezan i pravi faul u napadu. Šorts se dobro postavio.

U trouglu igra Pariz, a onda Karlik pravi novi faul da spreči lake poene. Ipak, napravio je faul na šutu pa će biti bacanja za Pariz.

Neprecizan je oba puta Hejs Kevarijus.

Sterling Braun na povratnu loptu Tajrika Džonsa diže trojku i pogađa! Sada je osam poena prednosti.

Pubika je prepoznala momenat i probudila se, ali ide trojka Pariza.

Karlik sada ide na prodor i fantastično polaganje, neverovatno je koliko mu niko ništa ne može.

Ipak, sada faul na polaganju pravi Sterling Braun. Iako je sprečio lake poene na polaganju, sada će biti slobodnih bacanja.

Njegova prva lična greška, a Šorts će iskoristiti naravno svoju priliku sa penala.

Dosta konfuzna akcija, ali lopta ostaje za crno-bele, ipak Sterling Braun promašuje trojku. Tajrik pravi drugu ličnu grešku, te daje posed ekipi Pariza. Nehotice je Vordu pao pod noge.

Lo solida protiv Tajrika Džonsa i dobra odbrana centra Partizana.

22:10

2. minut (3QT) Partizan - Pariz 48:43

Krenulo je drugo poluvreme i prvi napad ima Partizan. Odmah lopta ide na Tajrika Džonsa, koji ne pogađa polu-horog desnom rukom.

Na drugoj strani tri napada su ostvarili Parižani, ali nisu postigli nijedan poen.

Bonga ne dolazi do poena na drugoj strani, Pariz je promenio način na koji igra odbranu.

Potom greška Hejsa, napravio je faul od lopte na Karliku Džonsu, pametan potez pleja Partizana.

Karlik diže poludistancu, ali je ličnu grešku napravio Vord, to je njegov treći faul rano u trećoj deonici, ovo može biti problem.

Karlik će imati dva bacanja i oba puta je precizan bek crno-belih.

Neuspešan napad Pariza, dobra odbrana Partizana i biće posed za domaćina ovog turnira.

21:45

10. minut (2QT) Partizan - Pariz 46:43

Sterling ostaje sam u korneru i pogađa za tri poena. Odlična odbrana sada Bonge!

Dejvis do Brauna, koji se previše ubacuje u gužvu. Ipak, lopta ostaje za crno-bele.

Karlik do Brauna, ovog puta u drugi korner, ovoga puta je neprecizan.

Težak promašaj Vorda i kontranapad za Partizan, fauliran je Lundberg.

Biće novi tajmaut, ovoga puta je tražio Tijago Spliter, trener ekipe iz Pariza.

Lundberg ide sada na liniju slobodnih bacanja i ne pogađa nijedno. Baš je slab Partizan sa linije penala večeras.

Jantunen pravi grešku u koracima pri polasku u dribling.

Karlik promašuje poludistancu, ali Bonga do ofanzivnog skoka, međutim i Lundberg promašuje za tri. Hifi uzima težak šut, ali lopta ide u aut.

Šorts za dva poena i odličan potez, ide koš.

Sledi novi tajmaut, sada je Obradović tražio. Ostalo je 17 sekundi do kraja prvog poluvremena.

Sterling Braun rešava na kraju poluvremena i to su poslednji poeni u prvih 20 minuta.

Crno-beli na kraju prvog poluvremena vode sa tri poena razlike.

21:39

8. minut (2QT) Partizan - Pariz 41:41

Lundberg uzima težak šut i promašuje, a onda i Dejvis neprecizan nakon ofanzivnog skoka.

Si prodaje loptu Bongi, koji potom u kontranapadu gubi loptu. Skaču sada svi na loptu, niko je nema u posedu, velika borbenost na terenu, ovo su odlične slike za videti.

Mrva lopta, biće podbacivanje, za loptu će skakati Sterling Braun i Nader Hifi. Očigledna je prednost, lopta za Partizan.

Nilikina u piku sa Dejvisom, odbrana se spušta prenisko, sam ostaje Nilikina, šutira trojku, ali odbija se lopta o prvi obruč i ide preko koša.

Gubi loptu Pariz, a Nilikina pogađa u kontri, veoma lako to izgleda kada on radi.

Nilikina sada pravi treću ličnu grešku. Dva penala imaće Malkolm. Precizan je samo u drugom pokušaju.

Biće prvi tajmaut za Željka Obradovića.

Bonga do Dejvisa, koji nezgodno pada, na momenat se uhvatio za nogu, ali srećom sve je u redu.

Imaće dva bacanja Dejvis, opet ne može da pogodi oba, tačnije ne može nijedno, vezao je 0/4 sa penala.

Šorts do Hifija prosleđuje loptu, a onda Lundberg pravi faul. Dosta faulova u poslednjih par minuta. Loša na oko se košarka igra u ovom trenutku.

Hifi pogađa oba puta sa penala.

21:32

6. minut (2QT) Partizan - Pariz 39:38

Kakva rampa Tajrika Džonsa! Brzi poeni u kontranapadu za Nilikinu.

Uf, nesporazum Nakića i Džonsa, šteta... Izgubljena lopta.

Partizan u ovom trenutku vodi šest poena razlike.

Hifi uzima poludistancu i pogađa, ali onda Nilikina brzo odgovara na drugoj strani.

Uzima onda Hifi trojku i kakav pogodak... Prelepo.

Dejvis ponovo igra leđima u napadu Partizana, okreće se ponovo na fejdavej, ali ovoga puta ne pogađa. Ipak fauliran je tom prilikom i imaće dva slobodna bacanja.

Oba puta je neprecizan iskusni centar Partizana.

Fauliran je Hifi, imaće dva bacanja. Precizan je prvi put, kao i drugi put. Faul je napravio Bonga.

21:29

4. minut (2QT) Partizan - Pariz 35:31

Fantastičan prodor Bonge i pod jakim faulom uspeva da pogodi! Hejs je napravio faul i šalje Nemca tako na liniju slobodnih bacanja.

Precizan je na dodatnom poenu Bonga.

Erera ide u prodor i Karlik pravi pametan faul da spreči lake poene za Pariz.

Promašaj Pariza, ali nakon rikošeta koji je lopta napravila ostaje posed za Pariz.

Pokušava i pogađa Malkolm za tri, odlično šutiraju gosti.

Karlik do Bonge, diže trojku Ajzak i ide! Bilo je teško, preko ruke, ali uspeo je sa centralne pozicije za tri.

Ali vraća sa druge strane Vord trojku, njegov deveti poen. Džons do Bonge, koji dolazi do novog koša!

21:27

2. minut (2QT) Partizan - Pariz 27:25

Tajrik Džons protiv Hejsa rešava na niskom postu bez previše problema.

Faul pravi Nakić da spreči brz napad Pariza. Pametan potez.

Šorts napada Nilikinu, "zabija" noge u zemlju naskokom, fintira šut i naseo je Frenk. Imaće Šort dva slobodna bacanja.

Promašuje drugo, bio je precizan samo pri prvom pokušaju.

Odlična akcija Šorta i Vorda, koji postiže svoj šesti poen. Džons ide na prodor, ne može niko da ga stigne!

Ipak na drugoj strani Vord dolazi do poena dok nije odbrana Partizana uspela da se konsoliduje.

21:18

10. minut (1QT) Partizan - Pariz 21:20

Maodo Lo ostaje potpuno sam na šutu za tri poena i precizan je bek Pariza.

Karlik staje na poluodstojanju sa driblingom, baca loptu na stranu, a onda ona ide u reket kod Tajrika Džonsa koji je fauliran.

Zbog bonusa ide na liniju bacanja, a odatle ne pogađa nijedno.

Kakav brzi prodor Šortsa, ali kratak je na polaganju.

Dejvis napada prodorom, spušta loptu u reket Tajriku Džonsu, a on nakon nekoliko finti šuta pogađa za dva.

TJ Šorts i Dejvis su se zakačili, sviran je faul i imaće plej Pariza priliku sa bacanja. Precizan je oba puta sjajni MVP Evrokupa.

Karlik Džons previše dribla loptu u ovom napadu, ali uzima onda šut i pogađa poludistancu.

Sada Hifi forsira previše, ali on nije uspešan, ipak Hejs zakucava nakon ofanzivnog skoka.

Nilikina sada organizuje napad, lopta do Nakića, koji fintira na šutu za tri, a onda pravi korak ka reketu i uzima daleku dvojku, koju pogađa uz zvuk sirene.

Odlična prva četvrtina za crno-bele.

21:13

8. minut (1QT) Partizan - Pariz 15:13

Odličnu odbranu igra Sterling Braun, ali dobro je i sa druge strane.

Sada Lundberg izbija loptu i posed će biti za beogradski tim.

Bandža Si faulirao je Tajrika Džonsa, šalje ga tim faulom na liniju slobodnih bacanja. Precizan je iz prvog pokušaja, a i drugi put.

Nova izgubljena lopta za Pariz, dobra odbrana sada Karlika Džonsa, izbacio je Maoda Loa iz balansa.

Međutim, Tajrik Džons pravi loš blok i baca na pod rivala.

Hifi napada Tajrika Džonsa, izlazi Malkolm na tri, prodire do koša posle prijema lopte, promašuje, ali Bandža si hvata skok i pogađa.

Dejvis napada Kracera, okreće se na fejdavej i pogađa težak šut.

21:10

6. minut (1QT) Partizan - Pariz 11:11

Kombinuju u igri 2na2 Braun i Dejvis i fauliran je centar Partizana, ide na liniju slobodnih bacanja.

Promašuje prvo bacanje Dejvis, drugi put je precizniji.

Odličan prodor centra Pariza, ali ostao je nesiguran na pokušaju polaganja, ipak lopta ostaje za goste.

Pri građenju skoka faul je napravio Vanja Marinković, a njemu se ne dopada odluka sudije, smatra da nije on načinio grešku.

Tri sekunde svirane su Parizu, napad za Partizan.

Lundberg je pokretač novog napada crno-belih. Sapleo se pod pritiskom Hifija, ali sudija svira faul, lopta je sa strane.

Uf kakav prodor i zakucavanje Dejvisa! Imaće dodatno slobodno bacanje.

Maodo Lo napada Dejvisa prodorom i brži je bio od njega, pogodio je polaganje.

Dejvis promašuje pokušaj za tri poena.

21:05

4. minut (1QT) Partizan - Pariz 7:9

Nekoliko promašaja sa obe strane, neprecizan je za Partizan bio Vanja, ali i Ife Lundberg.

Šorts potom dodaje Vordu, koji ide na atraktivno zakucavanje.

Dobar prodor Šortsa, lopta kruži u napadu Parizua, okreće se Vord i ponovo pogađa sa poludistance. Dva vezana koša za njega.

Brendon Dejvis sa brutalnim zakucavanjem diže publiku na noge!

TJ Šorts uzima poludistancu nakon driblinga i precizan je.

Sterling Braun uzima šut na asistenciju Lundberga i preko ruke pogađa novi šut.

21:04

2. minut (1QT) Partizan - Pariz 2:3

Prvi napad na utakmici je za Pariz i odmah do prvog koša dolazi Ti Džej (TJ) Šorts.

Vanja sa linije penala pogađa oba puta nakon faula koji je Pariz napravio.

Šorts u sledećem napadu fauliran, pogađa prvo, ali promašuje drugo slobodno bacanje.

21:01

Startna petorka Partizana

Utakmicu za crno-bele počinju: Vanja Marinković, Ajzak Bonga, Brendon Dejviz, Ife Lundberg i Sterling Braun.

20:45

Grobari nisu zaboravili: Navijači Partizana izviždali sve osim jednog igrača Pariza

20:18

Banđa Si na zagrevanju

Bivši igrač Partizana Banđa Si priprema se za meč sa crno-belima u dresu Pariza.

Za crno-bele je nastupao u sezoni 2018/19, kada je ostavio snažan utisak na publiku svojim energičnim potezima.

KK Partizan - KK Pariz Foto: Telegraf.rs
20:16

45 minuta pred start meča