Zvezda ispustila prednost i za Beograd se vraća kao četvrta: Mekintajer bio blizu tripl-dabla

≫
  • 3

Košarkaši Crvene zvezde ostali su poraženi u poslednjem meču VTB Superkupa protiv ekipe Zenita rezultatom 70:83 i vraćaju se kući kao četvrti tim.

Zenit je ubedljivo počeo utakmicu, ali su crveno-beli uspeli da se konsoliduju i da donekle stvari privedu u svoju korist do kraja prve četvrtine.

Utakmicu je kao i prethodne fantastično započeo Uroš Plavšić, koji je svojom pojavom uspeo da se nametne u odnosu na rivale i postigne brzo sedam lakih poena.

Prvo poluvreme Zvezda je završila pobednički, ali za prvih 20 minuta nisu uspeli da postignu niti jednu trojku.

Napadačka agonija nastavila se u drugom poluvremenu, a stvari su krajem treće deonice krenule nizbrdo u potpunosti.

Kodi je nakon odličnih minuta odlučio da krene da solira, nekoliko loših kontranapada, nekoliko loših odluka i Zenit je vratio samopouzdanje, kako u šutu, tako i u organizaciji.

Na kraju je pokušao da napravi neki preokret, vezao je veliki broj poena, ali Zvezda nije uspela da dođe do pobede i trećeg mesta VTB Superkupa.

Najkorisniji u timu Zvezde bio je Kodi Miler-Mekintajer sa 20 poena, osam skokova i šest asistencija, odnosno 29 indeksnih poena. Kenan je ubacio 10 poena i više nije bilo dvocifrenih.

U Zenitu najbolji je bio Bejkon sa 19 poena, pet skokova i pet asistencija, Čerbenev je dodao 16 poena, a Pojtres 14.

Najnovije
16:49

10. minut (4QT) - Zvezda - Zenit 80:83

Davidovac pravi novi faul, Pojtresa šalje na liniju penala. Ovaj pogađa oba puta.

Kodi ponovo solira i sada ide na prodor, napada Muna i pogađa za dva poena.

Mekintajer iz dotrčavanja diže trojku, jako loš šut, nije bila pozicija, naravno promašuje.

Lazić pravi novi faul i to je kraj meča za njega. Zameniće ga Andrej Kostić do kraja meča.

Pokušava Kostić za tri poena, promašuje, a i Kenan promašuje nakon ofanzivnog skoka.

Daum uzima novi težak šut i promašuje i to je kraj meča.

16:45

8. minut (4QT) - Zvezda - Zenit 68:78

Mekintajer dodaje Daliboru Ilića i neverovatno je koliko mekano ulazi u kontakt, naravno promašuje.

Nova greška Ilića, pravi faul u napadu pri postavljanju pika. Mora potpuno drugačije da pristupi igri.

Postavlja se za aful u napadu Lazić, ali se pomerao u bloku i on je načinio ličnu grešku, to je njegova četvrta.

Slobodna bacanja za Čerbenjeva. Precizan je oba puta.

Mekintajer baca na pod rivala i postiže nakon step-beka poludistancu.

Bejkon preko Lazića pogađa novu trojku.

Pogađa sada i Ajzea Kenan šut za tri i razlika je 10 poena.

16:39

6. minut (4QT) - Zvezda - Zenit 63:73

Luka Mitrović je dobio udarac po temenu glave laktom i pao je na zemlju. Biće sve u redu sa njim, ali napustio je teren, a zamenio ga je Dalibor Ilić.

Kodi ostaje iz izlazne kretnje sam na šutu za tri poena i precizan je.

Bejkon ponovo diže trojku i ponovo je precizan, deluje nezaustavljivo.

Dobrić do Davidovca, ali on promašuje još jednu trojku. Kodi diže novu trojku nakon ofanzivnog skoka i precizan je.

Deset poena razlike je.

16:36

4. minut (4QT) - Zvezda - Zenit 57:68

Kalinić sada ostaje za tri poena ponovo sam, ali ovog puta koristi taj pokušaj.

Bejkon ponovo ostaje sam za tri i opet je precizan, Kalinić je pokušao da preseče dodavanje, ali je samo ispao i ostavio Bejkonu otvoren šut.

Kalinić u pokušaju da pokrene novi kontranapad gubi loptu, ali srećom Mekintajer se našao na dobrom mestu, a Bejkon je promašio šut.

Dobrić-Mitrović-Davidovac je kombinacija koja ponovo fantastično funkcioniše i donosi nove poene.

Dobrić promašuje flouter u kontranapadu.

16:32

2. minut (4QT) - Zvezda - Zenit 52:65

Zenit poslednju deonicu otvara trojkom preko Dobrića, pa je tako razlika porasla na devet poena.

Kodi ponovo uzima stvari u svoje ruke, igra sa niskog posta leđima i pogađa desnom rukom preko odbrane.

Bejkon diže trojku preko Kalića i pogađa. Nekoliko promašaja igrača Zvezde, i ističe napad, da bi potom Bejkon postigao nove poene i odveo Zenit na 13 poena prednosti.

16:27

10. minut (3QT) - Zvezda - Zenit 50:56

Novi koš Zenita, Zvezda polako pada igrački, Rusi to koriste, a Kodi u novom predvođenju napada previše forsira.

Kodi organizuje poslednji napad u trećoj četvrtini ide sam i pravi faul u napadu.

Veoma loša četvrtina, postigli su samo 11 poena, a primili su čak 32.

16:21

8. minut (3QT) - Zvezda - Zenit 49:51

Kenan ostaje sam za tri i konačno uspeva da postigne jednu trojku. 26 minuta je bilo potrebno da se postigne trojka...

Pojtres diže trojku i vraća sada.

Novi pokušaj Zvezde za tri i nema koša, previše optimističan pokušaj.

Težak šut Zaharova za tri poena i uspeva da pogodi, nerešeno je sada.

Jago ostaje zsada sam na trojci posle pika i ponovo promašuje. Zenit ima napad za preokret.

Bejkon do Vinsa Hantera i postiže Zenit nova dva poena i vraća rezultat u svoju korist.

16:15

6. minut (3QT) - Zvezda - Zenit 45:43

Sada i Zvezda pravi nesportski faul i šalje Hantera na penale, koje oba puta koristi Vins.

Zaharov promašuje novu trojku, ali i njemu lopta izlazi iz obruča.

Pojtres ostaje protiv Branka Lazića i uspeva da iskoristi to. Postiže dva poena i ima dodatno bacanje usled faula, koje ne koristi.

Branko Lazić promašuje novu trojku, a na drugoj strani Pojtres precizan i vraća tim na samo dva poena zaostatka.

Novi promašaj Lazića, ovog puta ispod koša, ali lopta ostaje za Zvezdu.

16:11

4. minut (3QT) - Zvezda - Zenit 45:37

Faul u napadu pravi Spelmen, u bloku je bio previše čvrst i srušio je Jaga Mateuša. Napad uzima Zvezda.

Kenan ide na prodor, ali promašuje novi pokušaj nečega što je ličilo na flouter.

Bejkon uzima pretežak šut i dolazi do dva poena.

Daum ide prelepo na prodor po prijemu lopte, polaže i pogađa.

Pokušava Kenan ponovo za tri poena, ali opet promašuje, Zvezda trenutno ima 0/7 sa distance.

16:07

2. minut (3QT) - Zvezda - Zenit 43:35

Veoma čvrsto se igra, ali sudije ne dopuštaju to i brzo se prave faulovi.

Jago pokreće prvi napadm, lopta do Plavšića, ali odbrana je iskočila i uradila dobar posao.

Daum diže sa jedne noge u padu i pogađa poludistancu preko ruke.

Zaharov pravi faul na Kenanu koji je ukrao loptu za dobar kontranapad. Bio je poslednji igrač odbrane i napravio je faul sa leđa.

Precizan Kenan oba puta.

15:47

10. minut (2QT) - Zvezda - Zenit 39:33

Fauliran je Davidovac i imaće dva nova bacanja, a faul je nesportski, tako da će nakon toga imati i loptu sa strane. Precitan je samo u drugom pokušaju.

Faul na Kenanu pravi Mun, dosta jak faul Muna. Nova bacanja, dosta loš ritam utakmice. Precizan Kenan sa bacanja oba puta.

Spelman diže, pa promašuje trojku, Miler-Mekintajer ide na zakucavanje i odlično. Izgleda da su pukle arkade. Bilo je i krvi. Jedan igrač Zenita je morao da napusti teren.

Lopta stiže do Plavšića od Kodija i nova dva laka poena.

15:40

8. minut (2QT) - Zvezda - Zenit 32:31

Kalinić uzima flouter preko ruke, ali promašuje. Mun ide u solo napad protiv Dauma i fauliran je Amerikanac.

Zenit će imati dva slobodna bacanja. Mun pogađa svoje prvo slobodno bacanje u četvrtom pokušaju na ovom meču.

Plavšić dobija odličan pas i dodatno slobodno bacanje će imati nakon pogotka preko ruke. To pogađa Uroš.

Greši Kodi u kontranapadu, prekombinovao je sa Davidovcem.

Sada izbacuje loptu na tri poena za Davidovca, ali ovaj promašuje taj šut.

Pojtres postiže laka dva poena i tako vraća Zenit na samo poen zaostatka. Ide tajmaut Janisa Sferopulosa.

15:36

6. minut (2QT) - Zvezda - Zenit 29:26

Andrej Kostić ulazi na teren, dobija priliku. Bejkon solira, šutira za tri preko ruke, ali promašuje.

Kodi ide u kontranapad, predvodi driblingom i fauliran je na pokušaju polaganja. Precizan oba puta sa slobodnog bacanja.

Zvezda ponovo vodi.

Kalinić od lopte pravi novi faul, lopta sa strane za Zenit. Još jedan faul, ovog puta za Mitrovića.

Kostić dobija loptu, ide na prodor i faulira ga odbrana Zenita, dobio je udarac po ruci od Ružnjova. Sa penala je precizan oba puta.

Kostić iz izlazne kretnje dobija pas od Kalinića, ali promašuje solidan šut za tri.

15:29

4. minut (2QT) - Zvezda - Zenit 25:25

Novi faul Zenita, ne mogu da zaustave Mekintajera, biće slobodna bacanja pri sledećoj ličnoj greški. Mitrović na pas Mekintajera poentira levom rukom na drugi obruč.

Dobrić trči do koša, pravi roling, ali promašuje polaganje.

Mun pravi faul na Mitroviću za dva slobodna bacanja, morao je da ga spreči da prvotimac Zvezde ne postigne lake poene.

Promašuje prvo bacanje Luka Mitrović, ali je drugi put precizniji.

Mekintajer organizuje novi napa, pas za Kalinića, pa napadom u trouglu lopta ide do Mitrovića za laka dva poena.

15:23

2. minut (2QT) - Zvezda - Zenit 20:25

Diže i pogađa trojku ekipa Zenita, a onda na drugoj strani Zvezda vraća za dva.

Jago pokreće novi napad nakon dobre odbrane, ali flouterom promašuje ceo koš i lopta je opet za Zenit.

Za sada Zvezda ne briljira, ne igraju loše, ali fale dobri napad i dobre odluke.

Rampa Mitrovića, Kodi ulazi u kontranapad, lopta do Dobrića i biće dva slobodna bacanja. Precizan je oba puta.

Novi kontranapad vodi Kodi i faulira ga Hanter, lopta je sa strane. Gube loptu, Hanter je krade i ide na zakucavanje.

15:17

10. minut (1QT) - Zvezda - Zenit 16:20

Nezgodan pad za Trenta Frejžera, nakon čega se držao za vrat i morao je da napusti teren. Dosta je ugruvan bivši igrač FMP-a.

Dobio je dva bacanja, ali šutiraće neko drugi, precizni su oba puta.

Odlična igra između Dobrića i Mitrovića, kombinacija i dupli pasovi dali su laka dva poena.

Mitrović igra protiv Hantera, ali zbunio se i van balansa promašio.

Mitrović ponovo dobija loptu na niski post od Jaga i precizan je nakon jednog promašaja.

Novi poeni za Muna, ne može odbrana crveno-belih da ih zaustavi.

Jago ostaje sam na šutu za tri poena, da završi prvu četvrtinu, ali šut je ostao kratak i promašio je ceo obruč.

15:13

8. minut (1QT) - Zvezda - Zenit 12:16

Pogađa Kodi šut za Zvezdu preko dva igrača za dva poena. Težak, ali prelep šut.

Odlična odbrana Zvezde, Mun izbacuje loptu u aut greškom.

Jago je na terenu, lopta do Dobrića, on ulazi u pik sa Daumom, ali ovaj promašuje šut.

Bejkon napada, ali neće moći preko Kalinića. Jago u piku sa Mitrovićem, ali promašuje zicer Luka levom rukom.

Spelman do Muna i laka dva poena za Zenit.

Kalinić do Mitrovića u reket, lopta dalje do Dobrića, ali sudija svira tri sekunde u reketu za Luku Mitrovića.

15:10

6. minut (1QT) - Zvezda - Zenit 10:14

Ostaje Pojtres ispod koša sam nakon ispadanja odbrane Zvezde i dolazi lako do dva poena.

Faul Bejkona, lopta je sa strane za crveno-bele, Lazić ostaje sam na poludistanci i precizan je.

Spelmen vraća dva poena. Daum fintira na drugoj strani i uspeo je da izvuče faul, imaće slobodna bacanja. Precizan je oba puta Majk Daum.

Bejkon igra protiv Lazića, a ovaj ga faulira i šalje na liniju penala. Lazić napušta teren, drugi faul, a Bejkon je oba puta precizan sa linije penala.

Spelman ne koristi sa polu odstojanja. Plavšić na drugoj strani gura Pojtresa ispod koša, ali promašuje.

15:06

4. minut (1QT) - Zvezda - Zenit 6:6

Fauliran je ponovo Miler-Mekintajer i pogađa oba bacanja.

Dvejn Bejkon pokreće novi napad, ali Zvezda krade loptu na trenutak, da bi je potom izgubili i usledilo atraktivno zakucavanje.

Kodi dodaje do Plavšića, koji na divan način podiže Pojtresa i postiže dva poena.

Omari Spelmenu ispada lopta, a onda nakon ofanzivnog skoka dolaze igrači Zenita ipak do poena.

Mekintajer ostaje na poludistanci i promašuje šut.  Novi napad Kenan koristi sa daleke trojke, ali lopta izlazi iz koša.

15:03

2. minut (1QT) - Zvezda - Zenit 2:2

Zvezda odlično otvara meč, Daum prodire ka košu i dobija loptu od Mekintajera za dva laka poena.

Plavšić već u sledećem napadu igra leđima, okreće i šutira fejdavej, ali promašuje.

Zenit već treći napad zaredom ne uspeva da iskoristi, pritom Pojtres pravi faul na Kodiju, koji je prvi stigao do koša.

Kenan ide na prodor na polaganje i promašuje, a onda Kodi pravi faul na niskom postu da spreči lagane poene, ali daje dva slobodna bacanja.

Pogađa Zenit oba bacanja.

14:58

Evo gde možete da gledate uživo TV prenos meča

Prenos meča je obezbedila televizija Arena Sport, a utakmica će biti emitovana na kanalu Arena Sport Premium 3.