Partizanova braća i Avramović zaustavili Zvezdu: Drama u Moskvi pripala CSKA, Mekentajer promašio produžetak

L. I.
L. I.

≫
  • 0

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u okviru prve utakmice VTB Kupa od moskovskog CSKA rezultatom 94:92.

Izabranici Joanisa Sferopulosa loše su otvorili meč, a posle uvodnih 14:9 za domaćina čak pet minuta nisu postigli koš.

Armejci su ovu činjenicu iskoristili, pa su posle prvog kvartala imali +11, kada je na semaforu stajalo 23:11.

Ipak, crveno-beli su u drugoj četvrtini zaigrali mnogo bolje, te su dobrom odbranom i poenima u tranziciji topili prednost rivala. Tokom prvog perioda igre posebno se istakao Luka Mitrović koji je bio bez promašaja iz igre, dok je u redovima CSKA blistao Ver.

Zvezda je na minut pre kraja četvrtine stigla na -5 (41:35), ali su Kurbanov trojkom iz ugla, a potom i Avramović poenima na obruču uz zvuk sirene vratili Armejcima dvocifrenu prednost na poluvremenu.

Crveno-beli su u nastavku ponovo uspeli da smanje prednost domaćina na -5, da bi nakon toga stvar u svoje ruke preuzeo Aleksa Avramović koji je postigao šest uzastopnih poena za svoj tim, da bi pri rezultatu 60:50 asistirao Ukovu koji je pogodio trojku i naterao Sferopulosa na tajm-aut.

Do kraja trećeg kvartala CSKA je održavao stečenu prednost, a Zvezda je posle poena Kalinića uz zvuk sirene u poslednju četvrtinu ušla sa -10.

Izabranici Janisa Sferopulosa su odličnom odbranom i raznovrsnoim rešenjima u napadu topili prednost rivala, da bi na sredini poslednje četvrtine poenima Kenana od tablu po prvi put došli do vođstva na utakmici, a na semaforu je stajalo 77:76.

Ipak, nakon toga poentirao je Džekiri i vratio minimalnu prednost svom timu.

U odlučujućim momentima meča CSKA je poene pronalazio preko Kurbanova, a u poslednjim momentima susreta šut za produžetak promašio je Kodi Miler Mekentajer.

Što se košgeterskog učinka tiče, u pobedničkom timu istakli su se Melo Trimbl sa 21 poenom, i Aleksa Avramović sa 16, dok su u ekipi Crvene zvezde bolji od ostalih bili Uroš Plavšić i Ajzea Kenan sa po 21 poenom.

Crvena zvezda će u petak od 16 časova igrati protiv Lokomotive Kuban.

Činjenice

• Meč između Crvene  zvezde i CSKA na programu je od 19 časova.
  • Zvezda je ovde u grupi sa CSKA Moskvom i Lokomotivom Kuban, dok se u drugoj grupi nalaze Uniks, Bešiktaš i Zenit.
  • Tim sa Malog Kalemegdana će na VTB Kupu igrati bez Miloša Teodosića, Rokasa Giedraitisa i Džoela Bolomboja.
Najnovije
19:24

CSKA - Crvena zvezda 94:92 (23:11 23:25, 26:26, 22:30)

CSKA: Avramović, Trimbl, Žan-Šarl, Mbaje, Kurbanov, Ver, Džekiri, Gankevič, Ukov, Astapkovič, Karpenko, Antonov.

CRVENA ZVEZDA: Miler-Mekintajer, Kenan, Davidovac, Mitrović, Kalinić, Lazić, Dobrić, Ilić, Daum, Plavšić, Kostić, Dos Santos.

21:01

4/4, 00:00 CSKA - Zvezda 94:92

Kraj susreta. Moskovljani su u uzbudljivoj završnici izvojevali pobedu.

20:51

4/4, 02:20 CSKA - Zvezda 88:83

Armejci su stigli do +6, ali je Davidovac trojkom iz ćoška vratio neizvesnost. Ipak, Kurbanov pogađa iz vrlo teške pozicije, pa je Sferopulos prinuđen da zatraži minut odmora.

20:42

4/4, 05:43 CSKA - Zvezda 79:78

Prvo vođstvo Zvezde na meču. odlično je Kenan iskreirao šut i pogodio od tablu.

Na drugoj strani pogađa Džekiri. Minimalna prednost za Armejce.

20:36

4/4, 07:10 CSKA - Zvezda 76:74

Vrlo brzo je Zvezda prepolovila prednost rivala. Kenan je trojkom spustio prednost Armejaca na -5, da bi kasnije poentirao i Plavšić.

Džekiri vraća +5, ali trojku pogađa i Jago. Samo +2 za CSKA

20:26

3/4, 00:00 CSKA - Zvezda 72:62

Astapkovič pogađa pod košem, da bi na drugoj strani Kalinić uz zvuk sirene smanjio prednost domaćih

20:22

3/4, 01:12 CSKA - Zvezda 70:58

Razigrao se Plavšić u ovim trenucima. Zvezdin centar je postigao šest uzastopnih poena, ali njegovu seriju prekida Astapkovič koji je pogodio šut za tri poena.

20:16

3/4, 05:00 CSKA - Zvezda 63:50

Fenomenalno igra Avramović u ovim trenucima. Odlična asistencija za Ukova koji pogađa trojku i tera Sferopulosa da zatraži tajm-aut.

20:14

3/4, 06:00 CSKA - Zvezda 58:48

Pogađa Dobrić nakon što je ukrao loptu Avramoviću.

Na drugoj strani Avramović poentira na obruču, da bi u narednom napadu ponovo bio precizan i vratio Armejcima +10.

Poentira i Mekentajer, dobro se snašao Zvezdin plejmejker.

20:10

3/4, 08:35 CSKA - Zvezda 48:41

Zvezda je uspela da odbrani prvi napad u drugom poluvremenu. Kenan je odigrao dobro u defanzivi, da bi na drugoj strani poentirao uz faul.

Embaj je iskreirao poziciju, ali nije pogodio, da bi na drugoj strani Dobrić pogodio trojku. Pogađa Džekiri posle promašaja Avramovića.

19:54

2/4, 00:00 CSKA - Zvezda 46:36

Armejci su u smiraj poluvremena napravili seriju od 5:0 i sa dvocifrenom prednošću otišli na odmor. Prvo je Kurbanov pogodio trojku iz ugla, da bi Avramović posle dobre odbrane poentirao na obruču uz zvuk sirene.

19:53

2/4, 01:12 CSKA - Zvezda 41:34

Odlično prolazi Avramović do obruča i pogađa sa kontra noge. na drugoj strani Plavšić je polovičan sa linije penala, da bi u narednom napadu pogodio oba slobodna bacanja

19:46

2/4, 02:16 CSKA - Zvezda 37:31

Brzo se igra u ovim trenucima meča. Zvezda pronalazi poene iz kontre, dok CSKA poenima Avramovića sa penala održava prednost.

Trimbl je faulirao Kalinića, a Zvezdin košarkaš pogađa oba penala.

19:42

2/4, 03:33 CSKA - Zvezda 34:25

Ponovo poene postiže Luka Mitrović. Bez promašaja iz igre je Zvezdin krilni košarkaš i sakupio je osam poena.

U narednom napadu Mitrović faulira Žan-Šarl koji pogađa oba slobodna bacanja.

19:40

2/4, 04:39 CSKA - Zvezda 32:23

Odlično igra Ver u ovim trenucima. Nova trojka beka CSKA.

Na drugoj strani Luka Mitrović skuplja promašaj Dauma i poentira na obruču.

19:34

2/4, 06:14 CSKA - Zvezda 29:21

Odlični Ognjen Dobrić. Šest uzastopna poena Zvezdinog krilnog igrača i sada je pristojnih -7 za CSKA.

19:31

2/4, 07:00 CSKA - Zvezda 29:17

Budi se Zvezda u drugoj četvrtini! Dobar napad završava Mitrović, da bi posle zakucavanja Dobrića u kontri trener CSKA Andreas Pistiolis zatražio tajm-aut.

Kasni Jago u odbrani. Brazilac nije ispratio Vera, faulirao ga pri šutu za tri, a bek Moskovljana pogađa sva tri bacanja.

19:23

1/4, 00:00 CSKA - Zvezda 23:11

Armejci su stekli dvocifrenu prednost na isteku deonice. Trojku pogađa Ver.

Crvena zvezda čak pet minuta nije postigla koš.

19:19

1/4, 02:09 CSKA - Zvezda 18:11

Poentira Trimbl sa linije penala. CSKA sada već ima osetniju prednost.

U narednom napadu Džekiri pravi faul u napadu, Branko Lazić se dobro postavio.

Loš faul Astapkoviča, Dobrić pogađa oba penala

19:10

1/4, 03:48 CSKA - Zvezda 14:9

Posle par loših napada na obe strane, Ajzea Kenan lako prolazi na polaganje i pogađa uz faul. Zvezdin bek bio je siguran i sa linije penala.

CSKA serijom 4:0 odbija nalet crveno-belih. Precizan je bio Embaj.

19:05

1/4, 06:56: CSKA - Zvezda 8:6

Ne koristi CSKA napad, potom Aleksa Avramović pravi faul.

Crveno-beli promašuju dva šuta van linije 6,75, da bi nakon toga Kenan pogodio šut za tri.

Ponovo odlična odbrana Avramovića, koji prvo asistencijom, a potom i poenima donosi veliku prednost Armejcima.

Prekida seriju Moskovljana Mekentajer, pogađa šut za tri

19:02

1/4, 09:00: CSKA - Zvezda 2:0

Otvaraju domaći meč poenom, da bi na drugoj strani šut za tri poena promašio Ajzea Kenan

17:26

Zvezda bez Teodosića, Giedraitisa i Bolomboja

Zvezda je u ponedeljak odigrala utakmicu protiv Olimpijakosa u Atini, a sada će igrati bez Miloša Teodosića, Rokasa Giedraitisa i Džoela Bolomboja.

Oni, kako saznaje "Meridian Sport", neće biti na avionu za Moskvu. Zvezda svoj prvi meč na VTB Superkupu.

17:22

Dobro nam došli!

Dobar dan! Danas ćemo pratiti meč VTB Kupa između Crvene zvezde i moskovskog CSKA.

Inače, Zvezda je ovde u grupi sa CSKA Moskvom i Lokomotivom Kuban, dok se u drugoj grupi nalaze Uniks, Bešiktaš i Zenit.

Ovo će biti i druga utakmica otvorenog karaktera za Crvenu zvezdu ovog leta, koja je slavila protiv Jahorine, Igokee i Hapoela, dok je poražena od Olimpijakosa.