Počela je revolucija u svetu košarke: Pogledajte kako je postignut prvi pogodak ikada za četiri poena

S. T.
S. T.

Čitanje: oko 1 min.
  • 14

Sve se odigralo na Filipinima u okviru Governors kupa

Ono o čemu je bilo reči pre oko mesec dana danas je sprovedeno u realnost. Počela je revolucija u svetu košarke, pošto je prvi put ikada uveden šut za četiri poena i odmah na premijernoj utakmici viđen je i prvi pogodak.

Sve se odigralo na susretu prvog kola Governors kupa na Filipinima između ekipa Meralko Bolts i Magnolija Hotšots, koji je na kraju završen pobedom domaće ekipe rezultatom 99:94. Možda biste očekivali i veći broj poena, s obzirom na novouvedeno pravilo i činjenicu da četvrtine traju po 12 minuta, ali...

Bilo kako bilo, prema novom pravilu, linija na šutu za četiri poena postavljena je na udaljenost od 8,20 metara od koša. Prema FIBA pravilima, trenutna udaljenost linije za šut za tri poena iznosi 6,75 metara, a polovina terena je na 14 metara od čeonog auta, odnosno na 12,42 metara od samog koša.

Prvi pogodak za četiri poena ostvario je košarkaš Meralko Boltsa, Kris Bankero, koji je uhvatio loptu u ruke i uspeo da pogodi kao kap. Sve se desilo u drugom minutu druge četvrtine.

Taj pogodak doneo je prednost Meralku, a ispostaviće se kasnije da je ovaj tim ostvario i prvu pobedu u ovom takmičenju ove sezone.

Pogledajte kako je izgledala ta revolucija u svetu košarke.