Partizan u polufinalu ABA lige: Crno-beli stotkom "preskočili" Igokeu i zakazali duel protiv Budućnosti

≫

Čitanje: oko 6 min.
  • 25

Mateuš Ponitka zabeležio dabl-dabl učinak

Košarkaši Partizana izborili su plasman u polufinale ABA lige, pošto su u drugom meču četvrtfinalne serije savladali Igokeu u Laktašima rezultatom 101:77

Izabranici Željka Obradovića su tako zakazali duel sa ekipom Budućnosti, koja je takođe sa 2:0 u seriji eliminisala Zadar.

Crno-beli su na fenomenalan način otvorili duel u Laktašima, pa su poenima Ledeja, Ponitke i Balše Koprivice poveli sa 10:0, što je nateralo Jovanovića da zatraži prvi tajm-aut na meču. Izabranici Željka Obradovića su i nakon toga nastavili da uvećavaju prednost, a razlika je u jednom trenutku iznosila i +17 za beogradski tim (23:6). Ipak, ležernost u odbrani crno-belih otvarala je mogućnost lakih poena ekipi Igokee, a odličnu sekvencu imao je Filipović koji je do poluvremena ubacio 18 poena.

Igokea je na sredini drugog kvartala stigla na samo dva poena zaostatka (38:40), te je Željko Obradović reagovao tajm-autom. Posle minuta odmora Naneli pogađa trojku, a u smiraj poluvremena uključio se i Uroš Trifunović koji je sa osam uzastopnih poena doneo Partizanu 11 poena prednosti pred nastavak (49:38)

Domaći sastav je pružao dostojan otpor početkom nastavka, ali je pri rezultatu 62:59 za Partizan Džejlin Smit pogodio dve vezane trojke i doneo svojoj ekipi osetniju prednost koju nisu ispuštali do kraja meča.

Početkom poslednje deonice Panter, a potom i Kaboklo pogađaju uz faul, pa je razlika iznosila najvećih +24 (79:55). Izabranici Vlade Jovanovića su do kraja uspeli da smanje prednost, ali ne i da izbegnu poraz

Što se košgeterskog učinka tiče, najbolji u pobedničkom sastavu bili su Zek Ledej sa 20 poena i Mateuš Ponitka sa 16 poena, dok su kod Igokee blistali Filipović koji je ubacio 26 poena i Kondić koji je postigao 22 poena.

Partizan će se za prolaz u finale boriti sa ekipom Budućnosti, a prvi meč je na programu između 3. i 6. maja.

TOK MEČA

IGOKEA - PARTIZAN 77:101 (16:27, 22:22, 17:24, 22:28)

IV ČETVRTINA

Kraj meča.

10. minut - 77:97 - Bruno Kaboklo poentira posle ofanzivnog skoka.

8. minut - 75:93 - Pogađa trojku Zek Ledej i beleži 18 poen. On je najefikasniji u redovima Partizana

7. minut - 72:86 - Trojka Nanelija, ali uzvraća Igokea istom merom.

5. minut - 69:83 - Preneo je loptu Kondić, a onda podeli pas za lako zakucavanje Karlmajkla. Pogađa Kondić trojku, a Ledej flouterom prekida seriju domaćih

3. minut - 63:81 - Serija Igokee. Lako zakucava Kondić u kontri

1. minut - 55:79 - Pogađa Panter uz faul, a potom koristi i dodatno slobodno bacanje. Kaboklo posle kratkog otvaranja zakucava uz faul. Nova najveća prednost na utakmici

III ČETVRTINA

10. minut - 55:73 - Fauliran je Ledej pod košem, a nakon toga pogađa oba penala. Poentira i Kaboklo.

9. minut - 52:69 - Polovičan je Ponitka sa linije penala

7. minut - 52:68 - Izneo je Kondić duel pod košem i pogodio pod faulom. Pogađa i dodatno slobodno bacanje.

6. minut - 49:68 - Džejlin Smit se namestio i pogodio trojku, što je nateralo Jovanovića da zatraži minut odmor aza svoju ekipu. Još jednom pogađa Džejlin Smit. U poslednje vreme Amerikanac pruža sve bolje partije

Igokea-Partizan Foto: Igokea m:tel/Marija Vuruna

5. minut - 49:62 - Tečna akcija Partizana koju pogotkom za tri poena rešava Mateuš Ponitka. Nova trojka Filipovića. Njegova najefikasnija utakmica od dolaska u Igokeu

4. minut - 46:59 - Simultanka Filipovića. Postiže nove poene preko Alena Smailagića.

3. minut - 44:59 - Bošković pogađa uz faul, a onda i realizuje slobodno bacanje. Uroš Trifunović beleži nove poene iz ofanzivnog skoka. Faulirao ga je Karlmajkl, pa je plejmejker Partizana imao i dodatno slobodno bacanje koje je realizovao.

2. minut - 41:56 - Pet uzastopna poena Mateuša Ponitke. Pogodio je poljski košarkaš šut uz faul, a kasnije uspeva da realizuje i slobodno bacanje

1. minut - 41:51 - Pogađa Alen Smailagić, ali Filipović odgovara pogotkom za tri poena.

II ČETVRTINA

10. minut - 38:49 - Još jedna trojka Uroša Trifunovića. Mario Nakić ne pogađa pod košem, a na drugoj strani Smailagić pogađa dva slobodna bacanja.

9. minut - 38:44 - Pet vezanih poena za Uroša Trifunovića. Pogodio je šut za tri poena. Na drugoj strani na isti način odgovara Filipović.

8. minut - 35:40 - Kakva partija Filipovića. Pogađa košarkaš Igokee novu trojku. To je njegov 15 poen. Fauliran je Smailagić, ali koristi samo jedno slobodno bacanje. Lep potez i poeni za Marija Nakića. Lepa kombinacija košarkaša Partizana koju završava Uroš Trifunović

7. minut - 30:37 - Faul Stankovića na Ledeju. Oba slobodna bacanja koristi krilni košarkaš Partizana

6. minut - 30:35 - Skuplja promašaj Mateuš Ponitka i pogađa. Sada tajm-aut traži strateg Igokee Vlada Jovanović. Težak šut iz driblinga pogađa Filipović i smanjuje zaostatak svog tima.

5. minut - 28:33 - Dobar napad crno-belih iz tajm-auta, Džejms Naneli ubacuje trojku.

4. minut - 28:30 - Još jednom pogađa Filipović van linije 6,75. Novi tajm-aut za Željka Obradovića

3. minut - 25:30 - Pogađa Filipović preko Kaminskog. Serija Igokee 16:4. Ostao je sam Kevin Panter i pogodio šut za tri poena. Vraća trojku Kosta Kondić.

2. minut - 20:27 - Poentira Igokea i iz reketa i sada je samo +7 za Partizan

1. minut - 18:27 - Nesportsku ličnu grešku pravi Kevin Panter. Pokušao je da zaustavi kontru domaćih ali je napravio faul. Kondić pogađa oba penala

I ČETVRTINA

10. minut - 16:27 - Poentira Naneli posle dva ofanzivna skoka Smailagića. Na drugoj strani nova trojka za Igokeu. Faul u napadu pravi Alen Smailagić

9. minut - 13:25 - Tehničku grešku zaradio je trener domaćih, a naneli je siguran sa penala. Filipović pogađa u kontri, sada tajm-aut traži Željko Obradović.

8. minut - 11:24 - Pogađa Filipović trojku, a u narednom napadu poene beleži i Mario Nakić.

7. minut - 6:24 - Smanjuje Igokea, ali Džejlin Smit pogađa novu trojku za gostujući sastav. Laki poeni za Balšu Koprivicu

6. minut - 4:16 - Odlično igra Zek Ledej u ovim trenucima. Pogađa krilni centar partizana novu trojku za svoj osmi poen. Novu trojku ubacuje i Džejms Naneli

5. minut - 4:10 - Mini serija Igokee. Nove poene za domaći tim beleži Mario Nakić. Na drugoj strani Koprivica greši u predaji lopte.

4. minut - 2:10 - Pravi faul Zek Ledej na Karlmajklu koji je siguran sa linije za slobodna bacanja.

3. minut - 0:10 - Promašuje Jeremić šut za tri poena, Ponitka beleži defanzivni skok, a Ledej ubacuje prvu trojku na meču. Sjajno utrčavanje Ponitke i laki poeni na obruču. Prvi tajm-aut traži Vlada Jovanović.

2. minut - 0:5 - Odlično otvaraju meč crno-beli, te poenima Koprivice uvećavaju vođstvo.

1. minut - 0:2 - Prvi napad za ekipu Partizana koja poenima Ledeja dolazi do prednosti.

PRE MEČA

Prvi duel pripao je crno-belima 94:85 i ovo je faktički prva meč lopta za tim Željka Obradovića.

Pred ovaj meč svoje utiske izneo je strateg Partizana, Željko Obradović.

- Pred nama je druga utakmica protiv Igokee. Imali smo nekoliko dana da se posvetimo njenoj pripremi i da u Laktaše krenemo sa nepromenjenom ambicijom, a to je završetak ove serije već sutra. Ekipa Igokee je pokazala da je u stanju da igra na visokom nivou i samo uz maksimalno poštovanje domaćeg tima i visok nivo koncentracije mi možemo do pobede. Nadam se i da će nam naši navijači pružiti podršku na isti način kao i svaki put do sada u Laktašima - rekao je Obradović za zvanični sajt kluba.

Pravdu na ovom meču deliće sudijska trojka u sastavu: Damir Javor, Tomislav Hordov, Miloš Koljenšić

Pobednik ovog dvomeča će na megdan ekipi Budućnosti koja je eliminisala Zarad ukupnim rezultatom 2:0.