≫

Olimpijakos posle Partizana prošao kroz dramu u Grčkoj: Aris pao tek posle poslednje četvrtine

S. T.

Borili su se gosti, ali ipak nisu mogli da iznenade Pirejce

• 1
Košarka Evroliga KK Partizan KK Olimpijakos Foto: Mileta Mirčetić

Aris možda jeste uspeo da slavi na gostovanju protiv Panatinaikosa, ali je danas u 1. kolu plej-ofa Grčke lige ipak morao da položi oružje pred Olimpijakosom, ali uz dosta drame. Pirejci su nakon gostovanja u Beogradu i velikog preokreta očigledno bili dosta iscrpljeni - 85:77.

Olimpijakos je u Beogradu serijom 18:2 u poslednjoj četvrtini, koju je na kraju dobio sa 28:10 došao do pobede nad Partizanom, a sa Arisom je vodio rovovsku borbu.

Na početku poslednje četvrtine su gosti čak i vodili u Pireju sa tri razlike, ali je na kraju prelomila serija domaćina koja ih je odvela na dva poseda prednosti, što su uspeli da zadrže do samog kraja, mada je na oko dva minuta do kraja ponovo bilo samo četiri razlike.

Ulogu lidera preuzeo je Alek Piters sa čak 28 poena, dok su dvocifreni bili još samo Tomas Vokap sa 11 poena i Naz Mitru-Long sa 10. Sa druge strane, fenomenalni Vasilelos Toliopulos je opet bio lider Arisa sa 16 poena, dok je Roberts Blumbergs sa 14 bio iza njega.

Olimpijakos je sa skorom 21-2 drugi u Grčkoj, a Panatinaikos ima isto pobeda uz poraz i meč manje.

U narednom kolu Evrolige, Olimpijakos dočekuje Crvenu zvezdu u četvrtak od 19.00 časova.