Mega posle drame poražena na gostovanju Zadru, Božić ponovo briljirao

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Neizvesno do samog kraja..

Košarkaši Zadra savladali su ekipu Mege rezultatom 74:71, u okviru 19. kola ABA lige.

Posle uvodne četvrtine rezultat je bio nerešen, a tada je na semaforu stajalo 17:17. Ipak, u nastavku su domaći preuzeli inicijativu, drugi kvartal rešili rezultatom 23:14 i sa pristojnom prednošću otišli na odmor.

Mega je u nastavku zaigrala dosta bolje, da bi tokom četvrte četvrtine stigla do izjednačenja, ali je onda usledila serija Zadrana od 8:0 kojom su došli nadomak pobede.

Ipak, usledila je neizvesna penal-završnica u kojoj su se bolje snašli izabranici Danijela Jusupa i pobeda je ostala u dvorani "Krešimir Ćosić".

Što se košgeterskog učinka tiče, u pobedničkom timu istakli su se Božić sa 20 poena i 10 skokova, a pratio ga je Žganec sa 16. U ekipi Mege dominirao je Đurišić sa 17 poena.

Ovom pobedom Zadrani su sada na skoru 11-8, dok Mega sada ima 9-10.