Mapa stranaca u srpskoj košarci: Od Amerike i Brazila do Ukrajine i Kine, preko 60 igrača u skoro 20 klubova!
Zastupljeno je 14 država, većina očekivano iz SAD-a
Prethodnih godina tema mnogih rasprava među navijačima večitih rivala bila je broj stranaca u jednom odnosno drugom klubu. Generalno je očekivano da veliki broj košarkaških pristalice najviše voli kada domaće snage donose rezultate i vuku tim ka visinama, ali to jednostavno nije moguće na najvišem nivou, što potvrđuju i primeri iz drugih zemalja.
Evropski velikani kao glavne snage, uz izuzetak pojedinih imena, uglavnom imaju inostrane košarkaše, a po sličnom receptu funkcionišu i klubovi u Srbiji koji se ne zovu Partizan i Crvena zvezda.
Ostali članovi ABA lige iz Srbije Mega, FMP i Borac iz Čačka u svojim redovima takođe imaju inostrane snage kao glavnu pokretačku snagu, a to se poslednjih godina prelilo i na Košarkašku ligu Srbije. Od 16 članova domaćeg šampionata samo Spartak iz Subotice i Mladost iz Zemuna nemaju niti jednog u svojim redovima!
Računica kaže da ukupno 61 inostrani igrač nastupa u 19 timova u ABA ligi i KLS-u, od toga 28 u pet ekipa regionalnog prvenstva, a preostalih 33 u borbi za plasman u Superligu i ABA2.
Telegraf je za vas na jednom mestu okupio imena svih košarkaša koji se trenutno nalaze u Srbiji, a dolaze iz drugih zemalja. Logično, najviše je Amerikanaca (42), zatim Slovenaca (4), dok više od jednog igrača daju samo još Hrvatska, Brazil i Kina!
Spisak od četrnaest država iz kojih dolaze kompletiraju Litvanija, Mađarska, Poljska, Slovačka, Ukrajina, Turska, Francuska, Belorusija i Australija.
Igrače koji su naturaliozovani računali smo kao strance, poput Kevina Pantera, baš kao što smo košarkaške koji nastupaju za druge zemlje karakterisali prema njihovim matičnim, poput Majka Tobija.
Osim toga, na spisku se ne nalaze košarkaši iz Crne Gore i Bosne i Hercegovine, iz prostog razloga što veći broj njih ima dvojno državljanstvo.
Predstavljamo vam 61 igrača u srpskom sportu pod obručima. Zemlja je navedena samo kod momaka koji ne dolaze iz Amerike.
Partizan (8): Kevin Panter, Pi Džej Doužer, Zek Ledej, Džejms Naneli, Frenk Kaminski, Džejlin Smit, Bruno Kaboklo (Brazil) i Mateuš Ponitka (Poljska)
Crvena zvezda (7): Džavonte Smart, Fredi Gilespi, Džoel Bolomboj, Majk Tobi, Jago Mateuš (Brazil), Rokas Giedraitis (Litvanija) i Adam Hanga (Mađarska)
Mega (5): Timotej Malovec (Slovačka), Omerdžan Iljasoglu (Turska), Oleksandr Kobzistji (Ukrajina), Andrija Jelavić (Hrvatska), Lovro Gnjidić (Hrvatska)
Borac Čačak (3): Ronaldo Segu, Tajlen Birts, Dževon Frenklin
FMP (5): Demetri Roberts, Kajl Foster, Nejt Votson, Ugo Beson (Francuska), Matic Rebec (Slovenija)
Vojvodina (2): Džered Kaningem, Tajrel Džonson
Zlatibor (3): Jure Špan (Slovenija), Jan Rebec (Slovenija), Vitali Liutič (Belorusija)
Vršac (2): Nelson Filips, Nelson Haskin
Džoker (2): Rašon Dejvis, Zakari Simons
Čačak (1): Trej Pulijam
Sloboda Užice (2): Džejlen Finč, Džimon Henson
Radnički Kragujevac (3): Trejbvon Kroft, Lamont Vest, Kobi Vebster
Metalac Valjevo (3): Keni Daj, Teri Armostrong, Junvei Šu (Kina)
Dinamik (2): Eral Pen, Džordž Blagojević (Australija)
OKK Beograd (2): Urban Kroflič (Slovenija), Linđun Điang (Kina)
Tamiš Pančevo (2): Džejlin Endrus, Dante Trisi
Sloga Kraljevo (2): Tajron Heris, Kevin Kangu
Novi Pazar (3): Terens Motli, Džerom Grin, Dedrik Bojd
Zdravlje Leskovac (4): Džordan Kalahan, Elvis Hervi, Zek Hervi, Skot Blekni
(Telegraf.rs)
Video: Osoblje mota kablove, a Grobari "grme" u praznoj hali u Monaku
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
CAVEAT EMPTOR
a hoćemo da naša deca napreduju i prosperiraju
Podelite komentar