Porazi za srpske košarkaše u poljskim klubovima u Evropi: Langović i Miletić sa dvocifrenim partijama

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Dušan je igrao u Evrokupu, a Aleksandar u FIBA Evropa kupu

Srpski košarkaši Dušan Miletić i Aleksandar Langović doživeli su poraze za svojim poljskim klubovima u Evrokupu i FIBA Evropa kupu.

Šlonsk iz Vroclava je tako poražen od Arisa iz Grčke u 4. kolu grupne faze Evrokupa na domaćem terenu, uprkos dobrom prvom poluvremenu - 63:80.

Dušan Miletić ubacio je 10 poena za domaći tim uz četiri skoka i dve asistencije, a interesantno je da je najefikasniji igrač Šlonska bio Hasani Gravet, nekadašnji igrač MZT-a sa 11 poena, koliko je imao i bivši igrač Partizana, Artjom Parahovski sa 11 poena.

Šlonsk je tako ostao bez pobede u uvodne četiri utakmice.

Sa druge strane, Spujnja iz Stargarda poražena je od Čeminca u 2. kolu FIBA Evropa kupa, takođe na domaćem terenu - 66:84.

Aleksandar Langović je pružio još jednu sasvim dobru partiju i upisao je 11 poena uz šest skokova i jednu asistenciju za 27 minuta na terenu. Iz igre je šutirao samo za dva i to 4/9, dok je sa penala imao 3/6.

Ovo je prvi poraz Spujnje, pošto su u prvom kolu u gostima savladali holandski Hiros Den Boš.