Obradovićev Monako "upalio motore", Alba nastavila crni evroligaški niz, Efes "na mišiće" dobio Valensiju

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Monako igra sve bolje...

Košarkaši Monaka pobedili su Albu kod kuće sa 86:75 u meču 4. kola Evrolige.

Tim Saše Obradovića posle dav uvodna poraza, vezao je dve pobede i sada je na skoru od 2:2, dok tim iz Berlina ima četiri vezana poraza.

Samo tokom prve četvrtine viđena je neizvesna košarka, već do poluvremena domaći tim je došao do prednosti koju je sačuvao do samog kraja.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Majk Džejms sa 17 poena uz četiri skoka i sedam asistencija, Alfa Dijalo, Petr Korneli i Jakuba Uatara postigli su po devet poena.

Sa druge strane, u timu Albe, Met Tomas je postigao 17, a Sterling Braun 15 poena.

Takođe, ekipa Efesa slavila je na svom terenu protiv Valensije 77:73.

Gosti iz Španije odigrali su novi odličan meč, ali su na kraju ipak poraženi, prvi put ove sezone. U pobedničkoj ekipi Šejn Larkin je bio najefikasniji sa 15 poena, Rodrig Boboa je postigao 14, a po 13 su dali Vil Klejburn i Darijus Tompson.

U poraženom timu, Damijen Inglis je bio najboljih kod gostiju sa 13 poena, Đozep Puert je ubacio deset. Stefan Jović je za 22 minuta u igri postigao šest poena uz četiri skoka i asistenciju.