Košarkašice pretrpele prvi poraz na Eurobasketu: Marinine "Lavice" vodile, pa primile 27 poena za četvrtinu

≫

Čitanje: oko 2 min.
  • 7

Košarkašice su se plasirale u osminu finala gde će se razigravati sa Velikom Britanijom

Košarkašice Srbije poražene su od selekcije Mađarske sa 81:75, u trećem meču grupne faze Evropskog prvenstva za žene.

Samim tim, Mađarice su otišle direktno u četvrtfinale, dok će naše devojke za mesto među najboljih osam igrati protiv selekcije Velike Britanije. Našim devojkama bilo je potrebno da izgube sa četiri poena ili manje, a da Turska potom očekivano savlada Slovačku.

Naše košarkašice su prvo, uz dosta muke slavile protiv Turske sa 71:63 u prvom kolu, da bi potom u drugom kolu savladale i ekipu Slovačke, sa ubedljivih 90:52. Ipak, protiv rastrčanih Mađarica nisu imale pravo rešenje, i to pretežno u odbrani.

Bolje je Srbija ušla u meč, i povela u prvoj četvrtini, ali su Mađarice uspele da se vrate, i izjednače do prve pauze, te je nakon prve deonice bilo nerešeno - 23:23.

Dosta bolje delovale su Marinine "Lavice" u drugoj deonici, što su uspele da realizuju pre svega u napadačkom smislu, i da steknu prvu "osetniju" prednost. Tako se na obaveznu pauzu na poluvremenu otišlo pri rezultatu 44:39 u korist Srbije.

Ipak, usledila je četvrtina koja je pokazala sve nedostatke u igri naših košarkašica, o čemu svedoči i rezultat na kraju kojim je Mađarska došla do velikog preokreta i dobila četvrtinu - 27:11.

U četvrtoj deonici, Mađarice su čuvale prednost, a Srbija je nastojala da smanji rezultat, što je i pošlo za rukom našim košarkašicama, ali ne baš onoliko koliko bi im bilo dovoljno za preokret.

Izabranice Marine Maljković su tako grupnu fazu završile sa dve pobede i jednim porazom, i uzborenim plasmanom u četvrtfinale. Kada je reč o najefikasnijim igračicama, najraspoloženija na meču je bila Ajvon Anderson sa 18 poena, dok je na drugoj strani Virag Kiš ubacila 17. Dvocifrene su bile i Horvat, Dubei i Hatar kod Mađarske, dok je Jovana Nogić postigla 10 poena u redovima Srbije.

Uživo tok meča:

III četvrtina

10. minut (55:66) - Mnogo bolje su Mađarice otvorile drugo poluvreme, i ubrzo su uspele da istope prednost Srbije, a potom i dođu do kompletnog preokreta i vođstva. Veći deo treće četvrtine, Mađarice imaju prednost, dok naše košarkašice pokušavaju da nametnu svoj ritam i vrate se u meč. Ipak, Mađarice su koristile greške naše selekcije, i "pobegle" na čak +13 u jednom trenutku.

II četvrtina

10. minut (44:39)- Dobro su Mađarice otvorile drugu deonicu i sa serijom 4:0. Nakon toga, igralo se dosta dinamično na obe strane, a u drugom delu deonice, Marinine "Lavice" uspele su da se odvoje rezultatski, i na kraju da na pauzu na poluvremenu odu sa 5 poena prednosti.

I četvrtina

10. minut (23:23) - Ivana Katanić je vezala tri poena u napadu, nakon što je pogodila uz faul, a potom i realzovala slobodno bacanje. Ipak, uspevaju da dođu do izjednačenja Mađarice, preko Benadet Hatar. Odlično se u napadu snalaze Đorđevićeva i Katanićeva, i uspevaju da iskoriste nepažnju u defanzivi protivnica. Ipak će biti izjednačeno naprvoj dužoj pauzi.

5. minut (10:6) - Izabranice Marine Maljković su dobro otvorile meč, i uspele da se, koliko, toliko odvoje od protivnika u rezultatskom smislu.