MVP Jokić posle drame "rasterao" Vukove: Denver prokockao +21, pa na pogon Portera slavio protiv Minesote

≫

Čitanje: oko 5 min.
  • 3

Jokić je bio standardno dobar, ali zasluge idu Porteru Džunioru koji je u 4. deonici prelomio meč

Košarkaši Denver Nagetsa posle velike drame i maestralne četvrte deonice pobedili su u drugom meču 1. kola plej-of serije Minesota Timberfulse 122:113, uz odličnu partiju srpskog košarkaša Nikole Jokića.

Srpski centar je na ovom meču upisao 27 poena, 9 skokova i 9 asistencija. Najefikasniji u timu Denvera bio je Džamal Marej sa 40 poena.

Imali su Nagetsi sve od samog početka. I "rovitog" Jokića na parketu, i raspoloženog Mareja i +21. Ipak, prednost su Vulfsi potpuno istopili u 3.četvrtini koji su dobili 40:23 i uneli veliku neizvesnost u ovaj duel. Ipak, odlična četvrta četvrtina i igra Majkla Portera Džuniora u poslednjoj četvrtini odredili su ishod meča.

Da sama pojava na parketu Nikole Jokića znači njegovim saigračima, a utiče na protivnika, videlo se i u ovom duelu. Na startu, igralo se brzo i efikasno, pa je posle dva minuta igre bilo 13:10 za domaćina. Utisak je bio da je Nikola igrao rezervisano, a zavoj oko ruke, ukazivao je da povreda ipak nije potpuno rešena.

Tako, ponovo je Džamal Marej bio taj koji je predvodio tim iz Kolorada, pa je tako posle 20:15 upravo Marej ubacio 12 poena, uz dve trojke i tako "štedeo" srpskog centra.

Playoff Mal different. pic.twitter.com/81bt86PIOR— Denver Nuggets (@nuggets) April 20, 2023

Sa druge strane, Jokić je odlično čuvao Gobera, a u prvoj deonici imao je 7 poena i 3 skoka, kao i atraktivno polaganje levom rukom.

Poetry in motion 😮‍💨Nuggets lead early on TNT.#NBAPlayoffs presented by Google Pixel pic.twitter.com/7hQSmqL8vT— NBA (@NBA) April 20, 2023

I u nastavku, viđena je odlična odbrana Denvera. Timbervulfsi su delovali pogubljeno, a posle novih kontranapada, i poena Gordona, Nagetsi prve seriju 8:0. Tako, posle 39:22, trener Denvera Majk Meloun, ostavio je na klupi Džamal Mareja i Nikolu Jokića, a zamene su odlično obavile svoj posao.

Potom, Jokić je ponovo ušao u igru, a onda je "dodao gas" i sa nekoliko atraktivnih poteza podigao publiku a noge i uticao da Denver ode na +20, 62:42.

Love a good Jok deep bucket 🃏 pic.twitter.com/YOzqUWpMQw— Denver Nuggets (@nuggets) April 20, 2023

Ipak, do poluvremena, Minesota pravi seriju 7:0 za 64:49.

Break time. brb #BringItIn pic.twitter.com/icHkZzVRpT— Denver Nuggets (@nuggets) April 20, 2023

Timbervulfsi su pojačali ritam u drugom delu i u prvih nekoliko minuta treće četvrtine smanjili prednost Nagetsa na -10, 70:60.

Potom, serija se nastavlja na 25:6 za 70:69 i potpunu drmu. U jednom momentu, Rudi Gober žestoko čuva Nikolu Jokića i udara ga u lice. Srpski centar pada na parket, ali sudije ne sude faul što potpuno izbacuje iz ritma Jokića.

Tako, posle +21, Denver dolazi u situaciju da se bori za pobedu u ovom duelu. Sa druge strane Minesota je sve pogađala u trećoj deonici, a koliko su dobro igrali u ovom periodu vidi se i po tome što su u prvom poluvremenu postigli 49 poena, a u 3. četvrtini 40, dok je tim Majka Melouna ubacio svega 23.

U poslednju četvrtinu Minesota je ušla sa vođstvom od 89:87. Majk Meloun na startu ostavlja Mareja i Jokića na klupi, a odgovrnost preuzima Majkl Porter Džunior koji serijom poena od 8:0 vraća prednost Nagetsima. U igru se potom vratio i Jokić, a uz nekoliko dobrih poteza, izludeo je ponovo Gobera koji pravi tehničku grešku i Denver, posle trojke Portera Džuniora dolazi do prednosti 101:99.

Od tog momenta, domaćini su ponovo preuzeli kontrolu nad utakicom,maestralni POrter Džunior je u 4.deonici sve pogađao, a posle trojke Mareja i prednosti od 114: 106, Denver je prelomio meč i upisao drugu pobedu u seriji.

Tok utkmice:

IV Četvrtina

47.minut, 120:111 - Denver sve bliži pobedi.

45. minut, 113:103 - Marej pogađa trojku, a onda i za dva.

44. minut,108:101 - Jokić hvata loptu, a onda dodaje do Portera Džuniora koji je nezustavljiv u ovom periodu.

42. minut, 104:99 - Denver čuva +5.

40.minut, 98:94 - Gober pravi tehničku nad Nikolom Jokićem. Potom, Jokić unosi u koš Gobera za novo vođstvo Nagetsa.

38. minut, 93:89 - Denver bez Mareja i Jokića na terenu prvi seriju 6:0.

III Četvrtina

36. minut, 87:89 - Potpuni egal u Bol Areni. Minesota sve pogađa. Denver uspeva da održi egal posle 20 poena prednosti.

32.minut, 74:69 - Posle nekoliko grešaka Jokića, Nikola uspeva da pokrene Nagetse koji odgovaraju mini serijom od 4:0.

29. minut, 70:69 - Minesota pravi seriju od 25:6. Jokić je u jednom momentu dobio udara  lice od strane Rudija Gobera, sudije ne sude faul.

26. minut, 68:54 - Tauns je precizan. Novi sjajan "pik" Jokića i zakucavanje Gordona.

II Četvrtina

24. minut, 64:49 - Minesota pravi seriju 7:0.

22. minut, 62:42 - Trojka Jokića, a onda i zakucavanje Gordona.

19. minut, 53:32 - Jokić promašuje šut za tri poena. Potom, Srbin dodaje gas i sa nekolio atraktivnih poteza razigrava svoje saigrče i Negetsi uvećavaju prednost.

16. minut, 43:27 - Veteran Džef Grin igra odlično na ovom meču, pogađa trojku i upisuje sedmi poen.

14. minut, 37:22 - Nastavlja se odlična odbrana Denvera. Timbervulfsi deluju pogubljeno. Posle novih kontranapada, i poena Gordona, Nagetsi prve seriju 6:0.

I Četvrtina

12. minut, 31:22 - Denver vodi.

10. minut, 31:19  - Skok, a onda i poeni Jokića, potom, odlična odbrana nad Goberom. Posle kontranapada Denver uvećava prednost.

7. minut, 22:17 - Marej zakucava, Edvards uzvraća trojkom.

4. minut, 15:12 - Jokić gubi loptu. Potom, Braun snažno zakucava, a Gober pravi faul na Nikoli Jokiću.

2. minut, 13:10 - Igra se brzo. Oba tima koriste uvodne napade. Počelo je efikasno. Jokić postižeprve poene uz faul. Potom posle odlične odbrane zakucava i Eron Gordon.

Pred ovaj duel, košarkaški klub Denver saopštio je da se srpski reprezentativac Nikola Jokić nalazi na listi povređenih igrača. Jokić je imao povredu zgloda desne ruke i dbio je neizvestan za drugi meč.

U prvom duelu, srpski košarkaš je odigrao nešto više od 28 minuta, a postigao je 13 poena i imao je 14 skokova.

Jokić je odradio jučerašnji trening, a onda je na konferenciji za medije rekao da mu je ručni zglob dobro.

Srpski košarkaš je ove sezone prosečno postizao 24,5 poena i imao je 11,8 skokova i 9,8 asistencija po meču.