Dominacija Bogdanovića u Atlanti, ali hrvatskog, Bogdan šutnuo na koš šest puta

≫
  • 0

Džezeri potvrdili sjajnu formu na startu sezone, stigli lako i do sedme pobede u osam mečeva

Noć za nama u najjačoj ligi na svetu donela je tek jedan neizvestan duel, i to onaj sa pomalo iznenađujućim epilogom u Los Anđelesu gde su Lejkersi poraženi od Oklahome (107:104).

U preostalih pet utakmica nije bilo mnogo uzbuđenja, ni u tragovima, čak ni u Džordžiji gde je Juta porazila Atlantu 116:98.

Nije delovalo da meč ide u smeru sigurne pobede Džezera, na kraju treće deonice viđen je maltene rezultatski egal (poen razlike za goste), ali je poslednjih 12 minuta donelo ogromnu razliku. Taj deo meča Juta je dobila rezultatom 41:24!

Prevelik broj poena u poslednjoj četvrtini skupo je koštao domaći sastav u čijim je redovima skromnu napadačku rolu imao srpski bek Bogdan Bogdanović sa 8 poena, 5 skokova i 2 asistencije. Ovaj poenterski bilans Bogdan je ostvario uz krajnje racionalnu igru - tek šest šuteva je imao na čitavoj utakmici.

Sa druge strane blistao je drugi Bogdanović, ona hrvatska verzija, sa 23 poena.

bojan bogdanović Foto: Tanjug/ap

Najveći deo zasluga za trijumf gostiju ide na račun "rezerviste" Džordana Klarksona koji je sa 30 poena bio nerešiv problem po odbranu Hoksa. Uz pomenuti dvojac, sjajnu partiju pružio je i Australijanac Džo Ingls sa 19 poena i gotovo perfektan šut za tri - 4/5.

Kod Atlante, lider tima Trej Jang je podbacio iako je na kraju stigao do 21 poena, ipak uz vrlo lošu statistiku - 8/20 iz igre, 0/4 za tri!

Hanter je za poraženu stranu dao 14 poena, a Kolins i Kapela po 13.

Atlanta posle devet utakmica ima skor 4/5.