Strašan preokret Klipersa potiv Atlante, Bogdanoviću i ekipi malo +22 u 3. četvrtini

≫
  • 0

Srpski bek dvocifren u porazu Hoksa

Bogdan Bogdanović Foto: AP/Tanjug

Pobedili su nedavno Lejkerse, bili su na pragu trijumfa iprotiv Los Anđeles Klipersa, ali je niz Atlante od osam uzastopnih trijumfa neočekivano stao posle raspada u poslednjih 15 minuta utakmice!

Iako su imali +22 pred kraj treće deonice, Hoksi su na kraju poraženi od Klipersa rezultatom 119:110 - uz 12 poena, tri skoka i dve asistencije srpskog beka Bogdana Bogdanovića koji je na terenu proveo 21 i po minut.

Klipersi su imali odličan start, poveli su 21:11, da bi usledio "Tre Jang šou." Najbokji košarkaš Atlante je poluvreme završio sa 20 poena i vodio je svoj tim do +15 na poluvremenu (63:48), mada su u jednom trenutkuimali i +18.

Klipersi su treću deonicu očajno otvorili i Tajron Lu je već posle 30 sekundi tražio-tajm-aut. Nije mu to ništa pomoglo, prednost Hoksa je rasla, da bi u međuvremenu trener Klipersa "očistio klupu" i na teren ubacio rezerviste.

To se pokazalo kao dobitna kombinacija, jer su Man, Paterson i Kenard smanjili razliku na kraju treće deonice na 90:82.  A onda u poslednjoj četvrtini kreirali potpuni preokret.

Kavaj Lenard je imao 25 poena i sedam skokova u redovima Klipersa, Man je dodao 21 poen i 10 skokova, Kenard je imao 20, Moris 19, a Ivica Zubac 12 poena i devet skokova - od čeka je poluvreme završio sa 10 poena i osam skokova.

Jang je, s druge strane, ubacio do kraja 28 poena i dodao je osam asistencija i pet skokova. Kolins je imao 23 poena i sedam skokova, Snel je stao na 13, Kapela je imao 12 poena i 14 skokova.