Ovo nikada nije viđeno u NBA ligi: Dalas razbio Kliperse 50 razlike na poluvremenu!

≫
  • 2

Naravno, prednjačio je Luka Dončić...

Nezabeleženi presedan na NBA parketima. Košarkaši Dalasa uspeli su da dobiju prvo poluvreme protiv Los Anđeles Klipersa sa čak 50 poena razlike (77:27), dok je na kraju meča bilo čak +51 za Maverikse - 124:73.

Nisu momci iz "grada anđela" znali šta ih je snašlo, a samo zahvaljujući "raspoloženom" Polu Džordžu koji je ubacio 13 poena, izbegli su još veću blamažu u prve dve četvrtine.

Kod Maveriksa, koji su prvi deo dobili rezultatom 77:27, ponovo je prednjačio Luka Dončić koji je za oko 18 minuta na parketu ubacio isto toliko poena.

Ovakav debakl nije viđen od kada je u sezoni 1954/55. u NBA ligi uvedeno računanje vremena za napad.

Koliko su Klipersi loše izgledali na ovoj utakmici pokazuju i brojke, jer su ubacili samo jednu trojku iz 19 šuteva, a uz to su pogodili samo devet od 37 šuteva za dva poena u prvom poluvremenu.

Ništa bolje domaćini nisu igrali ni u nastavku, pa su pretpreli pravu katastrofu.

Najefikasniji ppojedinac na meču je bio Dončić sa 24 poena, 9 skokova i 8 asistencija. Pratio ga je Džoš Ričardson sa 21 košem, dok je Hardavej ubacio 18.

Boban Marjanović je za 10 minuta na parketu imao 4 poena i 5 skokova za Dalas.

Na drugoj strani u Klipersima, Pol Džordž je postigao 15, a Serž Ibaka 13 poena.