Sjajni Vasa uzalud vraćao Efes "u život", Panter dotukao Turke u Istanbulu

≫
  • 0

Sjajan meč obeležio naš reprezentativac sa 20 poena, gosti ispustili 17 razlike, ali se održali "iznad površine"

Još jedan poraz, četvrti uzastopni, pretrepeli su košarkaši Anadolu Efesa, kojima u poslednje vreme baš "ne svetaju ruže".

Armani je novim istanbulskim trijumfom zaokružio gostovanje na Bosforu, prethodno je savladao i Fenerbahče, a ovog puta bilo je uzbudljivih 72:69 za četu Etorea Mesine.

Bilo je napeto do samog kraja iako prvo poluvreme nikako nije nagoveštavalo takav razvoj situacije, s obzirom na to da su gosti imali i velikih 17 poena prednosti!

A, onda, u prvih pet minuta treće četvrtine, šokantan obrt meča po goste: serija Efesa 15:0 koju je vodio fenomenalni Vasilije Micić serijom trojki (na kraju 4/7 za tri, ukupno 20 poena).

Srpski plejmejker je odigrao još jednu sjajnu partiju, bio je pokretačka snaga svog tima, bukvalno ga je vratio "u život", ali ispostavilo se da je to bilo kratkog daha...

U rezultatskoj klackalici pred sam finiš meča, presudila je serija Armanija od 7:0 u režiji Rodrigeza i Pantera, za novi beg gostiju, definitivan za pobedu, mada je Efes imao poslednji šut za eventualni egal.

Njega je uzeo Micić, istina, bio je daleko od koša, na svojoj polovini, te nije uspeo da priredi novo čudo za posrnuli tim Ergina Atamana.

Na drugoj strani, najefikasniji je bio bivši šuter Crvene zvezde Kevin Panter sa 18 poena.