
"Dajte titulu onom ko je prvi u trenutku prekida sezone: U Evroligi Efes, u Španiji Barselona..."
Košarkaš Barselone Aleks Abrines kaže da je lakše osvojiti Evroligu, nego domaće prvenstvo u Španiji.
Evroliga i Evrokup ove godine neće dobiti svoj zaključak, pa samim tim neće biti moguće da se Abrinesove reči "testiraju", mada Barsa od 2010. nije pobeđivala u Evropi, a bila je prvak Španije 2014.
- Ja podržavam ideju da se Barseloni dodeli titula u Španiji ako se sezona otkaže. To nije zato što smo prvi na tabeli. Naravno, da je na tom mestu Real Madrid, opet bi bilo pošteno da bude prvi jer bi u suprotnom to bilo bacanje šest meseci takmičenja u kantu za đubre ako titule ne bude - objasnio je Abrines Valentiju Sanhuanu.
S tim u vezi, smatra da ne bi bilo nepošteno i da se u Evroligi Anadolu Efes proglasi šampionom, jer su oni "dokazali da su najbolji tokom većeg dela sezone".
- Iskreno, mislim da je lakše osvojiti Evroligu nego ACB. Kad igrate ACB, očekuje se da finale igraju Real Madrid i Barselona, a vrlo je teško pobediti Real u pet utakmica. S druge strane, kad igrate Fajnal for, pobediti Real i još jedan meč protiv Efesa i nije toliko teško što se mene tiče - kaže Abrines.
Video: Aukcija Brajantovih stvari donosi vrtoglave sume: Kobijev dres od 20.000 dolara
(M.LJ)
Video: Andrej Kostić pokazao kakav je talenat na meču sa "Studentima"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Bre
Aloo Ostoja smanji dozivljaj
Podelite komentar