Zašto su Džordanu žute oči? Vodi se živa polemika, fanovi tvrde da "leteći" ima problem sa jetrom

 ≫ 
  • 6

Košarkaški "sladkusci" opčinjeni su dokumentarnim serijalom "The last dance" koji govori o šampionskoj družini Čikago Bulsa sa akcentom na lideru tog tima, neprikosnovenom Majklu Džordanu.

Brojni novi detalji su isplivali iz tog vremena, ali mnoge koji su odgledali dosadašnje epizode zaintrigirao je još jedan detalj koji nije direktno vezan za sadržaj filma - Džordanove žute oči.

O tome se živo polemiše, pa se razvijaju razne teorije od kojih se gotovo sve svode na utisak da najveći svih vremena pati od određene bolesti.

Jedna od teorija je da Džordan ima žuticu od koje delovi kože i beonjače požute usled uvećanja bilirubina u krvi, što se dešava usled nepravilnog rada jetre.

Međutim, Džordan nikad nije imao ozbilnih zdravstvenih problema, barem oni nisu bili poznati javnosti.

Postoji takođe čitav niz poremećaja koji dovode do ovakvog stanja očiju.

Hepatitis, kao i ciroza, obe bolesti koje su povezane sa jetrom, takođe mogu uticati na promenu boje očiju kod obolelih, kao i određene disfunkcije u radu pankreasa, ali i prisustvo kamena u bubregu. Takođe, anemija i bolesti crvenih krvnih sudova, upotreba određenih medikamenata mogu izazvati takav poremećaj na beonjačama.

U moru polemika na ovu temu izdvaja se i ona da je Džordanova jetra oštećena usled prekomerne upotrebe alkohola i raznih nezdravih dijeta.

U svakom slučaju, osim što navijači komentarišu hit dokumentarac, Džordanove žute oči su već danima predmet debatovanja na društvenim mrežama.

Video: Džordan u suzama: Kobi je od mene napravio mim za plakanje

(Telegraf.rs)

Video: Konor Mekgregor stigao na inauguraciju Donald Trampa

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA