Alba posle triler završnice izborila majstoricu sa Valensijom! (VIDEO)

≫
  • 0

Junak susreta je Pejton Siva koji je postigao poene za izjednačenje i omogući svom timu produžetak

Košarkaši Albe uspeli su da posle produžetka savladaju Valensiju 95:92 na svom terenu i tako izjednače u finalu Evrokupa na 1:1 u seriji i izbore majstoricu.

Neizvestan i zanimljiv meč u Berlinu igrao se od prvog minuta. Domaći košarkaši su nešto bolje ušli u susret, ali je njihova prednost do poluvremena iznosila svega 3 poena, 42:39, iako su u jednom momentu imali i plus 7.

U nastavku Valensija je zaigrala mnogo bolje, ali je do poslednje četvrtine prednost popularnih Albatrosa ostala nepromenjena. Ipak, nova uzbuđenja nisu izostala jer Valensija nije dozvolila domaćim košarkašima da se odlepe i prelome meč, već su uspeli da na samo minut pre kraja povedu 82:79.

Tako se ušlo u penal završnicu, da bi na samo 2 sekunde pr ekraja Siva pogodio za Izjednačenje Albe i produžetak.

Do kraja, ALba je uspela da stekne prednost, zadrži je do kraja i zalsluženo slavi.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Gedraitis sa 17 poena, 15 je dodao Sikma, po 14 su upisali Hermanson i Pejton Silva, dok je dvocifren sa 11 bio i Gifaj.

Kod Valensije 22 poena Van Rosoma, 16 je dodao San Emeterio, na 15 se zaustavio Vil Tomas.

Da podsetimo, Španci su prvi meč dobili rezultatom 89:75.