Lazić ne brine i ako Partizan "brejkne" Zvezdu: Kapiten crveno-belih filozofski miran pred prvi okršaj sa "večitim rivalom"
Sve je spremno za veliku košarkašku borbu u subotu, Zvezda i Partizan ponovo će, kao i 2015. godine, odmeriti snage u polufinalu ABA lige što će biti tek prvi korak ka konačnom cilju - Evroligi.
Crveno-beli su uradili veliki deo posla plasmanom na prvu poziciju u regularnom delu, ali sada ga treba i materijalizovati u duelu sa "večitim rivalom" koji beleži veliki uspon forme od dolaska Trinkijerija i nekolicine igrača.
Za većinu, ovo će biti prva velika serija, ne i za dvojicu iz tabora Zvezde Lazića i Cirbesa koji su bili deo šampionskog sastava od pre četiri godine.
- Što se tiče same serije, siguran sam da će biti jako uzbudljiva, jer igramo protiv Partizana i jer je polufinale ABA lige. Specifična je serija jer imamo sedam dana između utakmica, ovo je prva ovakva situacija i jako je bitno da pobedimo u prvoj utakmici - kaže Lazić dan uoči utakmice.
Hala "Pionir" biće, u to više nema sumnje, krcata i obojena u crveno-belo. Klub je za ovaj put rešio da časti navijače besplatnim kartama.
- Karata više nema, drago mi je da su navijači prepoznali trenutak da nas podrže. Bitno je da pobedimo u prvoj utakmici, a ima vremena da se pripremimo i za drugu i da dobro krenemo u seriju. Moramo da uđemo sa velikom energijom, a što se tiče motivacije, ona u ovakvim utakmicama sigurno neće faliti - "pumpa" se optimizmom Lazić.
Ni poraz, kaže Zvezdin kapiten, neće biti tragičan, kao što nije bio i onaj iz prethodne serije "večitih" za "brejk" Partizana.
- Cele sezone smo se borili za prednost domaćeg terena i želimo da iskoristimo to i da uz pomoć naših navijača krenemo u seriju sa 1:0. Ukoliko se desi da ne dođe do toga, imamo dovoljno vremena da se pripremimo i da ispravimo to. Sećamo se 2015. godine da smo imali prednost domaćeg terena u prve dve utakmice, pa je bilo 1:1 i onda smo uspeli da preokrenemo i da pobedimo sa 3:1.
Utakmica Zvezde i Partizana igra se u subotu od 19 sati.
(Telegraf.rs)
Video: Kenan poručio posle Asvela: Zabranjeno nam je da mislimo na plej-of
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Srpska Sparta 1
U boj šampioni... GRIZI KAPITENU, LOMI ZVEZDO!
Podelite komentar
Cile
Bonsek ne brini. Upropasti oar kosarkasa. Beže ljudi od njega. Preče zdravlje od košarke
Podelite komentar
Dragan
Naravno da nebrine, bude li neko odigrao bruka polomice mu on nogu i da vidis da li neko sme da se usudi da na sledecoj odigra dobro
Podelite komentar