Bobi nevidljiv u porazu Klipersa, Teo može da "pakuje kofere"! Adetokumbo nastavio dominaciju! (FOTO) (VIDEO)

≫
  • 0

Loše veče za Srbe u Los Anđelesu

Košarkaši San Antonio Sparsa upisali su pobedu u Los Anđelesu protiv Klipersa 122:111 uz slabu partiju Bobana Marjanovića i Tea "zakucanog za klupu".

Posle neizvesnog i izjednačenog prvog poluvremena usledila je izuzetno efikasna četvrtina gostiju u koji su prelomili meč rezultatom 39:19. Upravo je ta razlika bila dovoljna da tim Grega Popovića zabeleži izuzetno važnu pobedu koja će, i te kako, značiti u borbi za plej-of.

Pobednički tim predvodio je Lamarkus Oldridž sa 38 poena i sedam skokova, kao i Derozan sa dabl-dabl učinkom 25 poena i 13 skokova, uz šest asistencija.

Sa druge strane, Danilo Galinari i Montrez Herel imali su po 21 poen, dok je Lu Vilijams zabeležio 16.

Boban Marjanović bio je startni centar ali je igrao samo sedam minuta. Postigao je "skromnih" četiri poena, uz skok i asistenciju.

I Milvoki nastavlja sa pobedama. Treću uzastopnu, upisao je protiv Bruklina kod kuće 129:115, čime je ostao na liderskom mestu Istoka.

Još jednom je briljirao  Janis Adetokumbo koji je zabeležio tripl dabl sa 31 poenom i po 10 skokova i asistencija, uz sjajan šut iz igre 13/17.  Presudila je druga četvrtina, koju je Milvoki rešio 42:29.

U ostalim mečevima, Hjuston je do četvrte uzastopne pobede stigao na gostovanju Nju Orleans Pelikansima 108:104, Juta je razbila Njujork sa 129:97, dok je aktuelni šampion Golden Stejt slavio protiv Portlanda.