Gudurić trojkom presudio Radonjiću, Rodrigez razbio Olimpijakos! (VIDEO)

≫
  • 1

Odlično veče Srba u Evroligi

Košarkaši CSKA ostali su neporaženi i nakon 5. kola Evrolige pošto su na svom parketu pobedili Olimpijakos sa 69:65 (13:15, 18:20, 21:9, 17:21)

Junak utakmice je Serhio Rodrigez koji je sa 6 trojki i ukupno 20 poena predvodio Moskovljane.

U prvom poluvremenu, meč je bio prilično ujednačen, uz nešto bolju igru grčke ekipe koja je posle druge četvrtine imala prednost od 4 poena.

U nastavku, Armejci su "dodali gas", zaigrali mnogo bolje i u 3. deonici potpuno preokrenuli meč u svoju korist. Rodrigez je sa dve vezane trojke, pri rezultatu 35:39 vratio prednost svom timu, a onda je usledila i serija poena.

Na uvodu u poslednju deonicu domaći su vodili 8 poena, Pirejci su uspeli da se vrate u utakmicu i izjednače, ali je Klajburn  pogodio jedno slobodno bacanje, potom još dva na 3o sekundu pre kraja, da bi Higins, dodatnim poenima sa bacanja rešio pitanje pobednika.

U pobedničkoj ekipi pored raspoloženog Rodrigeza koji je meč završio sa 20 poena Klajburn je ubacio 17 poena, a Higins 11.

Sa druge strane, Spanulis je postigao 16, Printezis 14, a Najdžel Vilijams-Gos 13 poena. Nikola Milutinov je za 20 minuta ubacio 7 poena, uz 7 skokova, 2 asistencije i 1 ukradenu loptu.

U drugom meču košarkaši Fenerbahčea pobedili su Bajern iz Minhena sa 88:84, a ključni igrač u timu Željka Obradovića bio je Marko Gudurić koji je svih 10 poena postigao u drugoj četvrtini, od toga 8 u poslednjoj četvrtini, uključujući i trojku za 84:80 na minut i po pre kraja.

U ekipi iz Istanbula Điđii Datome je imao 19 poena, Jan Veseli je postigao 16, uz 5 skokova i 2 asistencije, Nikola Kalinić je upisao 11 poena, uz po skok, asistenciju i ukradenu loptu za 30 minuta. Žofri Lovernj je dodao 10 poena (5/6 za dva).

Sa druge strane, Devin Buker je zabeležio 15 poena, Vladimir Lučić 13, uz 4 skoka za 26 minuta, Stefan Jović je imao 12, uz 3 skoka i 6 asistencija, dok je Nemanja Dangubić postigao 8 poena, uz skok za 15 minuta.