Nedović postigao neverovatnu trojku sa pola terena i razbio Valensiju (VIDEO)

≫
  • 0

Odigrane dve utakmice španske Endesa lige, a srpski reprezentativac je briljirao u derbiju kola

Unikaha je posle dva vezana poraza večeras, u okviru 14. kola Endesa lige, na svom terenu savladala Valensiju sa 74:67 uz sjajnu partiju Nemanje Nedovića.

>>>Alimpijević se na konferenciji izvinjavao navijačima Zvezde posle meča sa Olimpijom (VIDEO)

Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj borbi, krajem treće četvrtine Unikaha je povela sa deset poena razlike (57:47), ali se u poslednjoj deonici Valensija vratila u utakmicu.

Gosti su bili na pragu da meč uvedu u dramatičan finiš, smanjili su na 68:67, ali domaći potom prave seriju 6:0 i stavljaju tačku na ovaj meč.

Nemanja Nedović je bio najefikasniji u Unikahi sa 14 poena, a u prilogu je njegova trojka za 68:61:

Sa druge strane, Barselona je ubedljivo pobedila Gipuskoa Basket iz San Sebastijana 101 - 77. Ovoga puta  KAtalonce je predvodio Peteri Koponen sa 21 poenom i sedam skokova dok je  Vezenkov upisao 14 poena.